2017 08 05

Kovos dėl bronzos: atkakliame pusfinalyje Lietuvos 18-mečiai nusileido serbams

Lietuvos 18-mečių krepšinio rinktinė nepateko į Europos čempionato finalą. Lietuviai atkakliose pusfinalio rungtynėse 77:83 (15:21, 20:18, 26:20, 16:24) nusileido Serbijos krepšininkams.
A.Velička
A.Velička / Fibaeurope.com nuotr.

Rungtynės prasidėjo žaidimu taškas į tašką, tik geriau kėlinio pabaigą sužaidę serbai įgijo 6 taškų persvarą.

Antrajame ketvirtyje Serbijos rinktinė buvo įgijusi 10 taškų pranašumą ir, nors lietuviams pavyko skirtumą sumažinti, prieš ilgąją pertrauką keturiais taškais priekyje buvo Serbija (35:39).

Antroje rungtynių pusėje atkakli kova vyko iki pat susitikimo pabaigos. Likus 41 sek. „Crvena Zvezda“ talentas Aleksa Uškokovičius prasiveržimu sudraskė lietuvių gynybą ir padidinęs serbų pranašumą iki trijų taškų (77:80) padėjo svarbų tašką rungtynėse.

Lietuviai per likusį laiką nesurezgė nė vieno sėkmingo išpuolio ir pralaimėjo.

Dėl bronzos Lietuvos rinktinė kovos su bendraamžiais iš Turkijos, kurie kitame pusfinalyje 69:71 pralaimėjo ispanams.

Gedimino Petrausko treniruojami lietuviai aštuntfinalyje įveikė čempionato šeimininkus slovakus (79:55), o ketvirtfinalyje – italus (73:67).

Serbai aštuntfinalyje nugalėjo vokiečius (71:64), o ketvirtfinalyje – Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę (82:50).

Lietuva U18: L.Kisiūnas 18 (13 atk. kam.), E.Venskus 17, A.Velička 16, L.Uleckas 13.

Serbija U18: N.Miškovičius (10 atk. kam.) ir A.Marjanovičius po 15, V.Vulikičius 11.