2018 07 28

Kovotojų charakterį parodę jaunieji lietuviai parbloškė Serbiją

Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rinktinė pergale 92:87 (21:21, 22:21, 15:29, 34:16) pradėjo Europos krepšinio čempionatą Latvijoje, nors pirmosiose rungtynėse po trijų kėlinių buvo atsilikusi 13 taškų.
Simas Jarumbauskas
Simas Jarumbauskas / FIBA nuotr.

Gedimino Petrausko treniruojami vaikinai kovojo iki pabaigos ir pavijo serbus likus vos trims minutėms iki rungtynių Liepojoje pabaigos.

Prie pirmosios pergalės itin prisidėjo Vilniaus „Perlo“ gynėjas Simas Jarumbauskas, pelnęs 19 taškų, o didžiąją jų dalį surinkęs per ketvirtą kėlinį, kurį lietuviai laimėjo 34:16.

Vilniaus „Ryto“ puolėjas Deividas Sirvydis ir Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipos aukštaūgis Erikas Venskus prie pergalės pridėjo po 17 taškų.

FIBA nuotr./Simas Jarumbauskas.

Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Rokas Jokubaitis pelnė dvigubą dublį – 14 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų. R.Jokubaičio tritaškis po driblingo likus žaisti 30 sekundžių buvo paskutinis dūris varžovams.

14 taškų pridėjo ir kitas gynėjas Arnas Adomavičius – NKL klubo Molėtų „Ežerūnas“ krepšininkas į žaidimą veržliai įsiliejęs nuo atsarginių suolo.

Šiame mače lietuviai privertė suklysti serbus net 29 kartus. Daug klaidų varžovai padarė, kai ketvirtajame kėlinyje mūsų šalies krepšininkai ėmė spausti juos lemiamo spurto metu.

Lietuvos komanda buvo patekusi į duobę trečiajame kėlinyje, kurį mūsų jaunimas pralaimėjo 15:29.

FIBA nuotr./Gediminas Petrauskas ir jo treniruojama Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rinktinė Europos čempionatą pradėjo pergale prieš Serbiją.

Antrojo kėlinio pabaigoje lietuviai dar turėjo šešių taškų persvarą (41:35), tačiau daug problemų kėlė serbų priekinė linijos žaidėjai, atrodę akivaizdžiai stipresni ir aukštesni.

Serbijos komandai 20 taškų pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Filipas Petruševas, 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių – Marko Pečarski.

14 taškų Serbijos komandai pelnė Urošas Trifunovičius – buvusio Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ trenerio Aleksandro Trifunovičiaus sūnus, pastarąjį sezoną žaidęs tėvo treniruojamoje Izmyro „Karsiyaka“ (Turkija) komandoje.

FIBA nuotr./Urošas Trifunovičius

Kitas rungtynes lietuviai žais sekmadienį Liepojoje su Juodkalnijos komanda, kuri šeštadienį 78:87 nusileido Didžiąjai Britanijai.

Šiame Europos čempionate Latvijoje varžosi 16 komandų. Pirmajame etape jos padalytos į keturias grupes, o paskui visos tęs kovą aštuntfinalyje.

Pernai Europos jaunimo čempionate Slovakijoje G.Petrausko treniruojama Lietuvos komanda iškovojo bronzą. Iš tos komandos žaidėjų šioje rinktinėje žaidžia vienintelis E.Venskus.