Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 10:03

Krepšinio dykynė spinduliuoja nepakartojama meile Europos čempionatui

Lietuviai Prancūzijoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lietuviai Prancūzijoje

Lilis iki šio Europos čempionato dar nebuvo matęs aukščiausio lygio krepšinio. Stipriausia miesto krepšinio komanda niekada nežaidė pirmajame Prancūzijos krepšinio divizione, o visas Lilis pakvaišęs dėl futbolo. Tačiau tokios meilės krepšiniui Europos čempionatas galbūt dar nėra matęs. Čia pagerintas Europos lankomumo rekordas ir čia arena tiesiog tvinksi nuo sirgalių. Kiek kitokių, kokius esame įpratę matyti Lietuvoje.

Prancūzijos ir Turkijos rungtynes stebėjo net 26 tūkst. 135 žiūrovai. Į žiūrimiausių trejetuką dar pateko Ispanijos – Lenkijos (21 tūkst. 302) bei Lietuvos ir Gruzijos (16 tūkst. 052) dvikovos. Vienerias Europos čempionato Lilyje rungtynes stebėjo vidutiniškai 15 tūkst. 878 sirgaliai.

Prancūziškas prieskonis

Bet įdomūs ne tik skaičiai, tačiau ir vakarietiška krepšinio stebėjimo kultūra, kuri turėtų kiek stebinti Lietuvos aistruolius.

Panašu, kad Prancūzijoje krepšinio pateikimas orientuotas į šeimas. Čia neišvysite gašlių šokėjų pasirodymų – jos dažniausiai maksimaliai prisidengusios savo kūną.

Per rungtynių pauzę į aikštę išbėga vyrukas, kuris skatina žiūrovus įvairiais būdais sukelti triukšmą.

Šokėjų pasirodymų čia nedaug. Dažniau renginio vedėjai ieško spalvingų sirgalių, bendrauja su publika, dalija suvenyrus, rengia žaidimus.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lietuviai Prancūzijoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lietuviai Prancūzijoje

Tik atrodo keista, kai naivus prancūzas bando užvesti areną savo kalba, nors rungtynes stebi lietuviai ir gruzinai. Bet tai jau – prancūziškas bruožas: jiems atrodo, kad visi moka prancūziškai.

Daug sirgalių išsipirko bilietus į aukščiausias tribūnų vietas, bet iš ten vaizdas nėra toks blogas, kaip gali pasirodyti. Aišku, reikia gero regėjimo ir daugiau pozityvumo.

Arena – spalvinga, atsekti svarbiausius faktus padeda keli milžiniški ekranai ir švieslentės. Vaizdas daugiausia orientuotas į tas tribūnas, kurioms visa aikštelė – tiesiai prieš akis.

Sirgalių tribūnos tik trimis ketvirtadaliais supa visą aikštę. Vaizdas už komandų suolelio skirtas tik išskirtines teises turintiems čempionato transliuotojams ir VIP asmenims. Ten kampe įsitaisęs lietuvių rungtynes su Gruzija stebėjo Arvydas Sabonis su žmona Ingrida ir LKF generaliniu sekretoriumi Mindaugu Špoku.

Futbolo stadione rungtynes stebėti iš sirgaliaus vietų patogu, erdvės čia netrūksta. Krepšinio aikštė su tribūnomis užima beveik pusę Pierre'o Mauroy stadiono.

VIDEO: "Eurobasket 2015" lemiamų kovų namai - Lilio futbolo stadionas

Kita pusė uždengta juoda milžiniška paklode. Pašniukštinėjęs po užkulisius, pamatysi, kaip atrodo antroji stadiono pusė – ten prieblandoje paslėpti futbolo fragmentai su mechaniškai pakelta veja.

Kol kas didžiausias minusas – siaučiantis skersvėjis. Nežinia, kaip sirgalių tribūnose, bet bent jau žurnalistų tribūnoje išsėdėti vietoje sudėtinga. Gali būti apsirengęs šilčiausiais rūbais, tačiau skersvėjis visada ras plyšį pro storiausius sluoksnius.

Dėl nemalonaus skersvėjo jau skundėsi ir Serbijos krepšininkai.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lilio arena
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lilio arena

Šventinė nuotaika tvyro ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Pirmąją aštuntfinalio dieną linksmai apsižodžiavo Prancūzijos ir Belgijos dainorėliai. Pastarųjų čia netrūko, bet graikai greitai užbaigė prancūzų kaimynų žygį Europos čempionate.

Futbolo mieste šurmuliuoja didžiulė krepšinio šventė.

Skaičiai

Prancūzijos ir Turkijos rungtynes stebėjo net 26 tūkst. 135 žiūrovai. Į žiūrimiausių rungtynių trejetuką dar pateko Ispanijos – Lenkijos (21 tūkst. 302) bei Lietuvos ir Gruzijos (16 tūkst. 052) rungtynės.

Mažiausiai dėmesio sulaukė Latvijos ir Slovėnijos rungtynės, kurias matė 10 tūkst. 23 žiūrovai.

Iš viso Lilyje aštuonis aštuntfinalio mačus stebėjo 127 tūkst. 25 žiūrovai. Vienerias Europos čempionato Lilyje rungtynes stebėjo vidutiniškai 15 tūkst. 878 sirgaliai.

Palyginimui, prieš ketverius metus Lietuvoje vykusiame Europos čempionate jau ketvirtfinalio etapą per rungtynes stebėjo vidutiniškai 11 tūkst. 625 sirgaliai.

Tuo tarpu prieš dvejus metus Liublianoje į ketvirtfinalio rungtynes rinkosi tik vid. 8 tūkst. 380 žiūrovų.

Prancūzijos sporto karalius – futbolas, tačiau karalienė – itin tautiečiams atvira krepšinio, o ne futbolo rinktinė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek