2022 01 23

Karštame „El Clasico“ – Šaro ir P.Laso kivirčas bei „Barcelonos“ šventė Madride

Principinių varžovų kaktomuša sekmadienį vyko ne tik Lietuvos krepšinio lygoje, bet ir Ispanijos čempionate – Madrido „Real“ namie priėmė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barceloną“.
Šarūnas Jasikevičius ir Nikola Mirotičius
Šarūnas Jasikevičius ir Nikola Mirotičius / „Scanpix“ nuotr.

Ispaniškąjį krepšinio „El Clasico“ 85:75 (18:24, 24:16, 21:14, 22:21) laimėjo svečiai iš Katalonijos.

Šaro kariai geriau pradėjo susitikimą (15:10), bet pirmojo kėlinio pabaigoje krito į duobę 3:14 ir atidavė iniciatyvą šeimininkams (18:24).

Vis dėlto jau antrajame kėlinyje „Barcelona“ vėl persvėrė svarstykles į savo pusę, o ketvirtajame kėlinyje pirmavo ir 12 taškų skirtumu (68:56).

Nuo šio momento „Real“ pakilo į lemiamą šturmą – laimėjo atkarpą 10:0 ir grįžo į rungtynes (68:66).

Tačiau „Barcelona“ pergalės iš savo rankų neatidavė. COVID-19 persirgęs Nikola Mirotičius pabaigoje dūrė tritaškį (81:73) ir įtvirtino svečių pranašumą.

Aistrų amžinų varžovų akistatoje netrūko. Jau po finalinio švilpuko, spausdami vienas kitam rankas Š.Jasikevičius ir Pablo Laso apsikeitė ne pačiais švelniausiais žodžiais.

Tiesa, 9-ąją rungtynių minutę „El Clasico“ trumpam buvo sustabdytas. „Real“ ir „Barcelona“ atidavė pagarbą Madrido klubo legendai Felipe Reyesui, į aikštės vidurį žengusiam su dviem savo atžalomis.

Tik antrą sykį šiame Ispanijos krepšinio čempionate pralaimėjęs „Real“ (16-2) išsaugo pirmąją vietą. Trejomis rungtynėmis mažiau sužaidusi „Barcelona“ (12-3) pakilo į antrą poziciją.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 18 minučių pelnė 6 taškus (3/6 dvit.), užsidirbo 2 pražangas ir surinko 3 naudingumo balus. Jo „plius-minus“ rezultatas buvo blogiausias komandoje – minus 11 taškų

„Real“: Walteris Tavaresas 12, Sergio Llullas 11, Alberto Abalde, Vincentas Poirier ir Jeffery Tayloras – po 8.

„Barcelona“: Sertačas Šanli ir Kyle‘as Kuricas (4/5 trit.) – po 17, Nikola Mirotičius 13 (3/4 trit.), Nicolasas Laprovittola 9 (6 rez. perd.), Cory Higginsas ir Brandonas Daviesas – po 8, ... Rokas Jokubaitis 6.