2020 09 24

Lemiamu metu užsikirtęs „Neptūnas“ liko be Čempionų lygos

Klaipėdos „Neptūnas“ 2020-2021 m. sezone žais tik vietiniame fronte. Uostamiesčio klubas Bulgarijoje vykusiame FIBA Čempionų lygos atrankos finale 59:69 (15:12, 21:26, 13:14, 10:17) nusileido Minsko „Cmoki“ ir nepateko į turnyrą, kuriame šį sezoną rungtyniaus vienintelis Lietuvos klubas Vilniaus „Rytas“.
Matas Jogėla ir Tomas Gaidamavičius
Matas Jogėla ir Tomas Gaidamavičius / FIBA nuotr.

Gynyba paremtame mūšyje sėkmingiau startavo klaipėdiečiai, kurie pirmajame kėlinyje pirmavo 15:10, bet antrajame ketvirtyje iniciatyvą perėmė Baltarusijos klubas.

Amerikiečių vedama ekipa per kėlinį pelnė net 26 taškus ir per ilgąją pertrauką jau pirmavo – 38:36.

Po ilgosios pertraukos „Cmoki“ išlaikė nedidelį pranašumą ir visą laiką pirmavo – didžiausia Minsko komandos persvara siekė 7 taškus.

„Neptūnas“ bandė kabintis ketvirtajame kėlinyje, kai po Žygimanto Janavičiaus tritaškio atsiliko tik 57:58 likus žaisti penkioms su puse minutės, bet lemiamu metu Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai visiškai užsikirto.

Klaipėdiečiai ilgiau nei keturias minutes nepelnė taškų, o galutinai „Neptūno“ viltis sužlugdė paskutinėmis minutėmis įkritę Benjamino-Pavelo Dodoo ir Aliaksejaus Tracineckio tritaškiai, po kurių „Tsmoki“ nutolo dviženkliu skirtumu – 69:59.

Tik viename kėlinyje daugiau nei 20 taškų pelnęs „Neptūnas“ ypač strigo puolime – klaipėdiečiai pataikė tik 36,8 proc. dvitaškių ir 35,3 tritaškių bei padarė net 21 klaidą.

Jokiame tarptautiniame turnyre „Neptūnas“ nežais pirmą kartą nuo 2011-2012 m. sezono. FIBA Čempionų lygoje klaipėdiečiai nuolat žaidė nuo 2016-2017 m. sezono.

Primename, kad atrankos pusfinalyje antradienį „Neptūnas“ po atkaklios kovos 77:73 nugalėjo Londono „Lions“ klubą iš Didžiosios Britanijos.

„Neptūnas“: Matas Jogėla 12, Norbertas Giga 10 (10 atk. kam.), Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) ir Giedrius Stankevičius po 8, Klaidas Metrikis 7.

„Cmoki“: Maksimas Salašas 18, Kris Clyburnas 17, Vladimiras Veremejenka 11 (7 atk. kam.).