2015 09 16

Lietuviai išgyveno itališkame pragare ir žengė į pusfinalį

Lietuviai išgyveno dar viename trileryje. Bene geriausias rungtynes šiame Europos čempionate sužaidę Jono Kazlausko auklėtiniai trečiadienio vakarą vykusiame ketvirtfinalyje po pratęsimo 95:85 (21:20, 16:16, 23:23, 19:20, 16:6) įveikė Italijos rinktinę ir prasibrovė tarp keturių stipriausių žemyno komandų.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip ir tikėtasi, Lilyje vykstančio Europos krepšinio čempionato paskutinis ketvirtfinalis tapo tikra puošmena. Ypatingai atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi daugybę kartų, o nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo.

Pirmus du kėlinius aikštėje vykusiose taškų lenktynėse aiškaus pranašumo nepavyko susikurti nei vienai komandai. Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviams buvo pavykę pabėgti aštuoniais taškais, tačiau italai surengė spurtą 7:0 ir grįžo į rungtynes. Nugalėtojas nepaaiškėjo ir pasibaigus ketvirtam kėliniui, o štai per papildomą laiką lietuviai buvo šaltakraujiškesni.

Jonas Valančiūnas padarė išvadas po ypač blankaus pasirodymo aštuntfinalyje su Gruzija ir trečiadienio vakarą buvo neprilygstamas. „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas ryškiai dominavo po abiem krepšiais ir jau trečio kėlinio pradžioje savo sąskaitoje turėjo dvigubą dublį. Rungtynes J.Valančiūnas baigė su 26 taškais ir 15 atkovotų kamuolių.

„Visi kovojome iš visų jėgų, kritome dėl kiekvieno kamuolio. Tai ir lėmė mūsų pergalę“, – po finalinio švilpuko kalbėjo mačo didvyris.

Pusfinalyje lietuvių varžovais bus serbai, o dėl kito bilieto į finalą kausis ispanai su prancūzais. Lietuvos ir šiame čempionate dar nepralaimėjusių serbų akistata vyks penktadienį.

Lietuva – Italija 95:85 (21:20, 16:16, 23:23, 19:20, 16:6).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 26 taškai (11/13 dvit., 4/4 baud., 15 atk. kam.), Jonas Mačiulis (3/4 trit., 10 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis po 14 (11 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 13, Artūras Milaknis 9, Paulius Jankūnas 7, Renaldas Seibutis 6, Robertas Javtokas 1. Lukas Lekavičius taškų nepelnė. Antanas Kavaliauskas, Deividas Gailius ir Domantas Sabonis nežaidė.

Italija: Andrea Bargnani 21 (7/15 dvit., 1/7 trit., 4/4 baud.), Marco Belinelli 18 (3/11 trit.), Danilo Gallinari 17, Alessandro Gentile 12, Pietro Aradori 8.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 25/46 (54 proc.) ir 25/47 (53 proc.), tritaškiai – 11/18 (61 proc.) ir 8/29 (29 proc.), baudų metimai – 12/14 (86 proc.) ir 11/15 (73 proc.), rezultatyvūs perdavimai – 28 ir 16, klaidos – 12 ir 7, perimti kamuoliai – 1 ir 7, blokai – 1 ir 1, pražangos – 21 ir 19.

21:55

Nuskambėjo abiejų šalių nacionaliniai himnai. Vyrai pasirengę kovai.

22:01

Lietuvos starto penketas tradicinis: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Jonas Valančiūnas.

22:01

Tai yra pirmosios rungtynės šiame čempionate, kai lietuviai nėra laikomi tarpusavio dvikovos favoritais.

22:02

Mantas Kalnietis pirmasis pelno taškus, tačiau kitos atakos metu tritaškiu atsako ​Danilo Gallinari.

22:03

Savo metimus pataiko ir rinktinės Jonai – iš pradžių Valančiūnas, o po to ir Mačiulis. Lietuviai priekyje – 6:3.

22:06

Gražus Renaldo Seibučio perdavimas Jonui Valančiūnui ir italai „centrui“ kabinasi ant rankų. Vidurio puolėjas pataiko abi baudas – 8:3.

22:07

Marco Belinelli akimirką atitrūksta nuo Manto Kalniečio ir pataiko tritaškį, bet kitoje aikštės pusėje sėkmingai ataką užbaigia Jonas Valančiūnas.

22:08

Marco Belinelli dar vienas sudėtingas tritaškis. Lietuvių persvara pjaunama iki minimumo – 12:11.

22:09

Alessandro Gentile greitas išpuolis ir italai jau priekyje – 13:12.

22:11

Jonas Valančiūnas pelno dar du taškus iš po krepšio po Manto Kalniečio puikaus perdavimo. Lietuviai vėl trukteli į priekį – 18:13.

22:13

Renaldas Seibutis pataiko – 20:13.

22:15

Italų spurtas 7:0 ir vėl lygu – 20:20.

22:17

Vietoj puikiai rungtyniavusio Jono Valančiūno aikštėje pasirodo Robertas Javtokas.

22:17

Mindaugas Kuzminskas pataiko tik vieną baudos metimą – 21:20.

22:18

I kėlinys. Lietuva – Italija 21:20.

22:23

Per pirmą antro kėlinio minutę lietuviai susirenka tris pražangas.

22:24

Pietro Aradori smeigia tritaškį per Artūro Milaknio rankas ir vėl išveda italus į priekį – 24:21.

22:25

Marco Belinelli prasižengia antrą kartą ir sėda ant suolo.

22:26

Italų pranašumas auga iki šešių taškų – 28:22.

22:26

Artūras Milaknis pataiko tritaškį – 25:28.

22:27

Pietro Aradori grubiai griebia Mindaugui Kuzminskui už marškinėlių, tačiau teisėjai nesportinės pražangos italui neskiria. Lietuvis pataiko abu baudos metimus – 27:28.

22:31

Lietuviai rungtyniauja be tikro įžaidėjo. Mantą Kalnietį keičia Mindaugas Kuzminskas.

22:31

Jonas Mačiulis laisvas prie tritaškio linijos. Žinoma, Jonas taiklus – 30:30!

22:35

Mindaugas Kuzminskas iš toli. Bingo – 35:32.

22:35

Pietro Aradori pataiko labai sudėtingą metimą, kitos atakos metu nepavyksta atitverti Nicolo Melli ir italai vėl priekyje – 36:35.

22:38

II kėlinys. Lietuva – Italija 37:36 (21:20, 16:16).

22:54

Lietuviai ir antrą pusę pradeda tokiu pačiu starto penketu.

22:54

Jonas Valančiūnas sugriebia dešimtą kamuolį ir jau trečiojo kėlinio pradžioje savo sąskaitoje turi dvigubą dublį.

22:55

Jonas Mačiulis pataiko iš toli – 40:36.

22:55

Jonas Valančiūnas!!! Lietuvių spurtas 5:0 ir 42:36.

22:57

Lietuviai surengia greitą ataką, kurią užbaigia Paulius Jankūnas – 48:40.

23:00

Italai atsigriebia. Trys rezultatyvios atakos ir 7:0. Jonas Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.

23:03

Jonas Valančiūnas apmaudžiai nepataiko. Kitoje aikštės pusėje Danilo Gallinari pataiko iš toli. Italai vėl priekyje – 52:50.

23:04

Marco Belinelli smeigia dar vieną tolimą bombą – 55:52.

23:05

Andrea Bargnani pataiko iš vidutinio nuotolio – 57:52.

23:08

Mantas Kalnietis pataiko iš toli. Lietuva vėl priekyje – 60:59.

23:08

III kėlinys. Lietuva – Italija 60:59 (21:20, 16:16, 23:23).

23:11

Arūro Milaknio dar vienas tritaškis – 63:59.

23:17

Aštuntas Lietuvos rinktinės tritaškis. Mindaugas Kuzminskas – 68:63.

23:19

Paskutinę atakos sekundę Jonas Valančiūnas deda į krepšį – 70:65. Gauname tokį patį Andrea Bargnani atsaką.

23:21

Marco Belinelli pataiko tik vieną baudos metimą.

23:23

Jonas Valančiūnas pataiko iš vidutinio nuotolio – 74:68.

23:24

Trys italų rezultatyvios atakos ir vėl lygu – 74:74.

23:29

Jonas Mačiulis pataiko iš toli. Dar vienas fantastiškas jo žaidimo epizodas – 77:74. Liekas 1:30.

23:31

Italai pataiko baudas, tačiau kitoje aikštės pusėje labai sudėtingą metimą pataiko Jonas Valančiūnas. Vėl +3 – 79:76.

23:33

Pietro Aradori pataiko tik vieną baudą. Lieka minutė – 79:77.

23:34

Danilo Gallinari pataiko – 79:79. Kitoje aikštės pusėje Jono Mačiulio sudėtingas metimas. Pražangos teisėjai neskiria, o per likusias dešimt sekundžių italai rezultatyvios atakos nesurengia – Marco Belinelli metimas iš labai toli yra netaiklus. Komandoms teks žaisti pratęsimą.

23:34

IV kėlinys. Lietuva – Italija 79:79 (21:20, 16:16, 23:23, 19:20).

23:38

Andrea Bargnani nepataiko iš toli, tačiau į baudos aikštelę įkirtęs Danilo Gallinari pataiso kamuolį ir dar išprovokuoja pražangą.

23:40

Paulius Jankūnas pataiko abu baudų metimus – 83:81.

23:42

Mantas Kalnietis pataiko gyvybiškai svarbų tritaškį – 86:81, kitoje aikštės pusėje dvitaškiu atsako Marco Belinelli.

23:42

Jonas Valančiūnas pataiko abu baudų metimus – 88:83.

23:43

Lieka 1:18 ir turime kamuolį.

23:44

Jonas Valančiūnas po puikaus Manto Kalniečio perdavimo priartina Lietuvą prie pusfinalio – 90:83.