2022 07 24

Nagais ir dantimis kovoję 20-mečiai Europos čempionate suspindo sidabru

Iki didžiojo finalo Europos 20-mečių čempionate nukeliavę jaunieji Lietuvos krepšininkai kovėsi iš paskutiniųjų, tačiau nugalėti niekam šiose pirmenybėse nepralaimėjusių Ispanijos bendraamžių nepavyko. Mindaugo Noreikos auklėtiniai sekmadienį Podgoricoje pasipuošė sidabru.
Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė
Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė / FIBA.com nuotr.

Didžiajame finale lietuviai 61:69 (17:26, 20:16, 18:13, 6:14) nusileido ispanams, šventusiems septintą pergalę šiose pirmenybėse iš septynių.

Ryškiausias šios amžiaus grupės Lietuvos talentas Ąžuolas Tubelis į čempionatą nevyko dėl traumos, bet likę komandos draugai, kovoję tarsi vienas kumštis, tapo Europos vicečempionais.

Rungtynių viduryje dėl traumos praradę dar ir Martyną Tamulevičių, mūsiškiai buvo atsilikę net 14 taškų skirtumu (24:38), tačiau dar sykį įrodė kovotojų charakterį ir netgi persvėrė rezultatą (48:44).

Vis dėlto lemiamu metu lietuvių puolimas sustojo, per ketvirtąjį kėlinį mūsiškiai sukrapštė tik 6 taškus, o ispanai išplėšė auksą.

Bronzą Europos 20-mečių pirmenybėse iškovojo šeimininkai juodkalniečiai, mažajame finale 86:77 pranokę Izraelio bendraamžius.

FIBA.com nuotr./Simbolinis Europos 20-mečių čempionato penketas

Rezultatyviausiu viso čempionato krepšininku tapo lietuvis Mantas Rubštavičius, kiekviename mače vidutiniškai rinkęs po 19,7 taško. Jis taip pat buvo išrinktas ir į simbolinį čempionato penketą.

Lietuvos 20-mečiams tai ketvirtas sidabro medalis Europos čempionatų istorijoje (2005, 2008, 2016 ir 2022 m.). Dusyk mūsiškiai laimėjo auksą (1996 ir 2012 m.), sykį – bronzą (2004 m.)

Lietuva: Mantas Rubštavičius 15 (2/8 trit.), Dovydas Butka 11 (5 atk. kam.), Jokūbas Rubinas 8, Dominykas Stenionis 7, Augustas Marčiulionis 6 (2/8 dvit., 0/2 trit.).

Ispanija: Rubenas Dominguezas 17 (3/6 trit.), Michaelas Caicedo 13 (3/6 trit.), Juanas Nunezas 11 (5/16 dvit., 0/2 trit.).

Pirmas kėlinys

Rungtynes drąsiau pradeda ispanai. „Barcelona“ sistemoje augantis Michaelas Caicedo pelno 8 taškus iš eilės, o varžovai atitrūksta (2:10). M.Noreika prašo minutės pertraukėlės ir lietuviai atsigauna (7:10).

Jokūbas Rubinas smeigia antrą tritaškį iš eilės (10:14), bet ispanai netrukus vėl atsako spurtu (10:22). Koks Augusto Marčiulionio perdavimas ir Manto Rubštavičiaus tritaškis su pražanga! (14:22).

FIBA.com nuotr./Mantas Rubštavičius

Po pirmųjų 10 minučių mūsiškiai atsilieka 9 taškais (17:26).

Antras kėlinys

Ispanams kol kas įkrenta ir metimai iš 8 metrų paskutinę atakų sekundę... Varžovai priekyje 19:31.

Prie sunkios mačo pradžios dar prisideda ir Martyno Tamulevičiaus trauma. Aukštaūgis skaudžiai krypteli čiurną ir aikštę palieka tik padedamas komandos draugų (24:38).

Lietuviai baltos vėliavos dar tikrai nekelia. Dovydas Butka deda iš viršaus su pražanga, netrukus prideda dar du taškus, tad pasitarimo prašo jau ispanų treneris (31:38). Lietuvių spurtas tęsiasi iki 9:0 (33:38).

FIBA.com nuotr./Jokūnas Rubinas

Puiki lietuvių antrojo kėlinio pabaiga ir po pirmosios pusės atsiliekame tik 5 taškais (37:42).

Trečias kėlinys

Pirmuosius savo taškus finale pelno U.Jarusevičius, greitą puolimą sėkmingai užbaigia M.Rubštavičius. Taigi skirtumas jau tik minimalus (41:42). Nuo momento, kai M.Tamulevičius patyrė traumą ir lietuvių situacija atrodė nepavydėtina, mūsiškiai laimi 17:4.

FIBA.com nuotr./Augustas Marčiulionis

Taiklus A.Marčiulionio metimas ir lietuviai pirmą sykį finale pirmauja (43:42). Kovingi mūsiškiai puolime karto savo ataką triskart, kol metimas pagaliau taiklus. Kitoje atakoje paskutinę sekundę tritaškį įskraidina D.Stenionis ir lietuviai rėkia iš laimės (48:44).

Deja, gynyboje D.Stenionis užsidirba jau ketvirtąją pražangą. Aikštėje prasideda nervų karas ir kova taškas į tašką (50:51). Prieš lemiamą ketvirtį – lygu (55:55).

Ketvirtas kėlinys

Paskutinių 10 minučių atkarpą geriau pradeda ispanai (55:59). Lietuvių puolimas įstringa, o varžovai dar prideda ir tritaškį... (55:62).

Mūsiškiai vėl rodo charakterį ir mažina atsilikimą iki vieno taiklaus metimo (59:62). Dvitaškį prideda A.Marčiulionis (61:62). Žaisti lieka vos 3 minutės.

Lietuviams kamuolys į krepšį kristi nebenori, o ispanai bėga (61:66). Išsigelbėjimui lieka šiek tiek mažiau nei minutė. Ispanai triumfuoja 61:69.

*Transliacija blokuojama Lietuvos teritorijoje, bet matoma užsienyje:

Ispanijos 20-mečiai vieninteliai šiose pirmenybėse nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Jie laimėjo ir pirmąją tarpusavio kovą su lietuviais (75:65), vykusiame pačiame čempionato starte.

FIBA nuotr./Ispanų krepšį atakuoja Augustas Marčiulionis.

Vėliau mūsiškiai nusileido ir ukrainiečiams (69:71), bet tuomet taip įsibėgėjo, kad laimėjo 4 sykius iš eilės ir nukeliavo iki didžiojo finalo.

Ryškus lietuvių lyderis šiame čempionate – Mantas Rubštavičius. Jis – rezultatyviausias žaidėjas visame turnyre (vid. 19,7 taško).

Augustas Marčiulionis pridėjo po 9,1 taško, 4,9 rezultatyvaus perdavimo (4 vieta čempionate) ir net 2,7 perimto kamuolio (1 vieta).

FIBA.com nuotr./Augustas Marčiulionis ir Mantas Rubštavičius

Svarbiausiu šios rinktinės krepšininku iki šiol būdavo Ą.Tubelis, bet jis 20-mečių Europos pirmenybes praleidžia dėl įsisenėjusios traumos.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti