2015 02 11 /19:56

„Lietuvos rytas” sutriuškino „Telenet“ ir žengė į kitą Europos taurės etapą – 111:83

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (3/3) klubas Europos taurės „Last 32” etapa baigė pakilia nata. Vilniečiai namuose 111:83 (31:16, 30:24, 18:26, 32:17) sutriuškino Ostendės „Telenet“ ir grupėje užėmė antrąją vietą. Tai didžiausiu skirtumu Europos taurėje šį sezoną iškovota pergalė.
Kšištofas Lavrinovičius
Kšištofas Lavrinovičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pirmąjį kėlinį puikiai pradėję vilniečiai pirmavo nuo pirmosios iki paskutinės mačo minutės. Per pirmąsias 20 minučių skirtumas tarp komandų tik augo, o „Lietuvos rytas“ be puikaus puolimo demonstravo ir neregėtą šį sezoną gynybą – 61:40.

Trečiajame ketvirtyje vilniečių žaidimas kiek susvyravo, „Telenet“ sugebėjo pataikyti kelis tritaškius ir pajuto žaidimo ritmą. Po 30 minučių persvara buvo sumažėjusi – 79:66 – atrodė, kad belgai dar gali sugrįžti.

Vis dėlto, lemiamas ketvirtis pradėtas susikaupus. B.Baronas pataikė du iš eilės tritaškius ir netrukus skirtumas vėl siekė 20 taškų – 87:68. Bagiantis mačui „Telenet“ jau nebeturėjo jėgų kabintis, o pergalės skonį pajutę vilniečiai per kelias paskutines minutes užbombardavo varžovus taikliais metimais.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas (7/7 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.) 19, M.Gecevičius (4/4 trit., 6/6 baud., 7 rez. perd.) 18, A.Kavaliauskas (6/8 dvit.) ir B.Baronas (4/4 trit.) po 15, K.Lavrinovičius 10, M.Mooseris (4/4 dvit.) 9, A.Juškevičius 8, M.Lukauskis (4 perimt. kam., 4 rez. perd.) 7, Ž.Janavičius 5, S.Jasaitis 3, A.Valeika 2.

„Telenet“: J.Prince'as (5/7 dvit., 7 rez. perd.) 15, W.Wilkinsonas 14, J.Berggrenas 13, D.Džordževičius (5 rez. perd.) 11, J.Sulumu 10.

Ketvirtasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Telenet“:

8 min. A.Kavaliauskas pataikė iš po krepšio, o sirgaliams skanduojant „Šimtą, šimtą“ A.Juškevičius pataikė tritaškį. Po svečių nesėkmingos atakos tritaškį smeigė ir M.Gecevičius – 104:78.

7 min. Vilniečiai šiek tiek atleido vadeles ir svečiai netruko tuo pasinaudoti – kelios iš eilės baudos, tritaškis ir skirtumas nebesiekė 20 taškų – 96:78.

6 min. Belgai šiaip ne taip apsigynė ir sumetė dvi baudas, tačiau B.Baronas tiesiog siautė – smeigė dar vieną tritaškį.

5 min. Atrodė, kad susikaupę vilniečiai jau galutinai palaužė svečius. Dar dvi „Telenet“ atakos baigėsi klaidomis ir lengvais „Lietuvos ryto“ taškais kontratakose – 93:69.

4 min. Po antro iš eilės perimto kamuolio surengtoje greitoje atakoje G.Orelikas atstatė 20 taškų persvarą – 89:68.

3 min. Po dviejų „Telenet“ taškų B.Baronas iš toli smeigė antrą kartą, o trečias iš eilės bandymas išsisuko iš lanko paskutinę akimirką – 87:68.

2 min. Puiki ketvirčio pradžia – A.Kavaliausko taiklūs baudų metimai ir B.Barono tritaškis – 84:66.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Žygimantas Janavičius

Trečiasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Telenet“ 79:66 (31:16, 30:24, 18:26)

10 min. Vilniečiams buvo pavykę pristabdyti varžovus, tačiau paskutinės ketvirčio akimirkos buvo nesėkmingos – kelios klaidos ir rezultatyvios svečių atakos skirtumą sumažino iki 13 taškų – 79:66.

8 min. Kelias minutes abi komandos keitėsi metimais, tačiau nė viena didesnio pranašumo neįgijo – 76:60.

5 min. Sustabarėjusį šeimininkų puolimą tempė G.Orelikas, dukart iš eilės puikiais prasiveržimais sudraskęs svečių gynybą – 70:54. Kovodamas dėl kamuolio M.Gecevičius užsidirbo nesportinę pražangą – vilniečiai atsipirko taikliomis varžovų baudomis.

3 min. V.Šeškus buvo priverstas prašyti pertraukėlės. W.Wilkinsonas pataikė tritaškį, svečiai perėmė kamuolį ir netrukdomas D.Džordževičius įmetė dar du taškus – 66:51.

2 min. A.Kavaliauskas trečiajį ketvirtį pradėjo dvitaškiu, „Telenet“ atsakė dviem metimais, tačiau kamuolį perėmęs Ž.Janavičius pataikė dar du taškus – 65:44.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginijus Šeškus

Antrasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Telenet“ 61:40 (31:16, 30:24)

10 min. „Telenet“ užsidegimą šiek tiek prigesino K.Lavrinovičiaus tritaškis – 59:36. Tai 6-asis taiklus „Letuvos ryto“ tritaškis iš 10-ies. G.Orelikas pataikė po prasiveržimo, tačiau paskutinės svečių atakos nepavyko sustabdyti, pražangą išprovokavęs D.Džordževičius sumetė baudas.

8 min. Po keitimo pasirodė ir T.Leslie – jis buvo vienintelis rungtynėse dar nežaidęs „Lietuvos ryto“ krepšininkas.

7 min. Belgijos ekipa pataikė trečiąjį iš eilės tritaškį. Po M.Gecevičiaus baudų svečiai dar įmetė ir dvitaškį su pražanga – 52:32.

6 min. Sužaidus pusantro kėlinio „Telenet“ pagaliau pataikė tritaškį, o po M.Mooserio dvitaškio įmetė ir antrą. M.Lukauskis irgi pataikė iš toli – 50:26.

5 min. „Lietuvos ryto“ garvežys tiesiog šlavė varžovus iš kelio. A.Kavaliauskas blokavo varžovo metimą, o kitoje aikštės pusėje pamatė į baudos aikštelę įkertantį M.Mooserį, atliko perdavimą ir amerikietis pelnė du taškus su pražanga – 45:20.

4 min. Neįtikėtiną epizodą pademonstravo M.Mooseris, po netaiklaus A.Juškevičiaus tritaškio amerikietis atsispyręs iš toli sugavo kamuolį ore ir sugrūdo iš viršaus – 40:20.

2 min. Ketvirtis prasidėjo klaida ir varžovų dvitaškiu. Ž.Janavičius į tai atsakė dviem taškais su pražanga – 34:18. Tritaškį įsmeigė ir B.Baronas – 37:18.

Alfredo Pliadžio nuotr./Martynas Gecevičius

Pirmasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Telenet“ 31:16

10 min. „Telenet“ ekipai pavyko surengti dvi iš eilės rezultatyvias atakas. S.Jasaitis po to pataikė tik vieną baudos metimą – 28:16. M.Gecevičius sulig pirmojo kėlinuko sirena smeigė tritaškį – 31:16.

9 min. Svečiai po pražangos įmetė tik vieną baudos metimą, o M.Gecevičius smeigė pirmąjį savo tritaškį rungtynėse – 27:12.

7 min. Svečiai įkalė iš viršaus, tačiau atgal gavo tritaškį nuo K.Lavrinovičiaus – 20:9. Dvitaškiais apsikeitė J.Berggrenas ir G.Orelikas.

6 min. „Telenet“ treneris priverstas prašyti minutės pertraukėlės. M.Lukauskis puikiai sužaidė gynyboje ir privertė varžovus prarasti kamuolį. Kitoje aikštės pusėje atlikta pavyzdinga ataka du prieš du ir M.Lukauskis laisvas pataikė iš po krepšio – 15:7. Nepadėjo: po dar vienos klaidos M.Gecevičius sumetė dar dvi baudas – 17:7.

5 min. Tik prasidėjus 5-ąjai ketvirčio minutei „Telenet“ užsidirbo 5-ąją komandinę pražangą. G.Orelikas pataikė kartą – 11:7. Sėkmingai apsigynus baudas mesti stojo ir M.Gecevičius, jis pataikė abi – 13:7.

4 min. Puikiai sužaidė M.Lukauskis. Veteranas gynyboje paskutinę akimirką išmušė kamuolį iš jau metančio į krepšį varžovo rankų. Kitoje aikštės pusėje puolėjas vienas įveikė visą „Telenet“ gynybą ir kalė iš viršaus – 8:5. A.Kavaliauskas netrukus padidino pranašumą – 10:5.

3 min. A.Kavaliauskas dukart iš eilės sugriebė kamuolį po savo krepšiu, kol galiausiai G.Orelikas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 6:5.

2 min. Po poros belgų pražangų vilniečiai surengė rezultatyvią ataką – po prasiveržimo įmetė G.Orelikas. Svečiai atsakė dvitaškiu su pražanga – 4:5.

1 min. Pirma ataka – pirmieji taškai. Iš po krepšio įmetė A.Kavaliauskas, o gynyboje G.Orelikas atliko bloką. Vis dėlto, belgai netrukus išlygino rezultatą – 2:2.

Kone prieš mėnesį „Lietuvos rytas“ išvykoje į Ostendę demonstravo itin primityvų krepšinį. Daugiau tritaškių metimų nei dvitaškių išmetusi Vilniaus ekipa varžovams nusileido 69:75, nors „Telenet“ stebuklų taip pat nedemonstravo.

Gynyboje belgai neleido vilniečiams lysti į baudos aikštelę, tačiau ir tritaškius „Lietuvos ryto“ snaiperiai dažnai buvo priversti mesti iš sunkių situacijų. „Telenet“ ekipą į priekį stūmė 20 taškų įmetęs amerikietis J.Prince'as (5/9 dvit., 10/11 baud., 7 išprov. praž., 26 naud.) ir 18 surinkęs lenkas M.Ponitka (7/11 dvit., 9 atk. kam.).

„Lietuvos rytą“ į priekį vedė 5 tritaškius iš 7 pataikęs M.Gecevičius, tačiau jo komandos draugams tolimi metimai taip gerai nekrito. K.Lavrinovičius pataikė 1 iš 5, G.Orelikas – 4 iš 10.

Vilniaus ir Ostendės ekipoms užtenka pergalės, kad ir vienu tašku ir į kitas rungtynes žvalgytis nereikia. Taip yra todėl, kad abi ekipos „Sevilla“ klubą įveikė didesniu skirtumu nei pralaimėjo.