2012-03-28 08:49

Linas Kvedaravičius: „Lietuvos rytas“ padarė didžiulį darbą, priekaištų nenusipelnė nė vienas žaidėjas

Krepšinio ekspertas Linas Kvedaravičius po Vilniaus „Lietuvos ryto“ rungtynių Donecke, atvėrusių vilniečiams kelią į Europos taurės finalo ketvertą, gyrė trenerį Aleksandrą Džikičių ir gynyboje kantriai dirbusius žaidėjus.
Linas Kvedaravičius
Linas Kvedaravičius / BFL/Sauliaus Žiūros nuotr.

Ukrainoje „Lietuvos rytas“ 78:80 (28:17, 13:17, 13:13, 24:33) nusileido „Doneck“ krepšininkams, tačiau į finalo ketvertą žengė dėl taškų pranašumo, įgyto pirmose rungtynėse. Jas vilniečiai buvo laimėję 76:65. 

„Tai yra geras rezultatas, nes užduotis – įvykdyta. Buvo žinoma, kad „Doneck“ labai stipriai žaidžia savo arenoje, ir tokių rungtynių reikėjo laukti. Taip ir įvyko. Prognozės prieš šias rungtynes buvo visiškai teisingos, – portalui Sportas.info rungtynes komentavo L.Kvedaravičius.

„Džiugu tai, kad „Lietuvos rytas“ tinkamai įvertino varžovą ir jau rungtynių pradžioje susikrovė reikiamą taškų atsargą. Ketvirtas kėlinys buvo nervų karas. Jis įrodė, koks svarbus yra toks paprastas krepšinio elementas, kaip baudų metimai. Tai dar kartą įrodė, kad įmetant baudas galima žymiai lengviau pasiekti pergalę. „Lietuvos rytas“ tai puikiai demonstravo ir nedavė „Doneck“ jokių šansų“.

Nervų karas rungtynių pabaigoje įrodė, koks svarbus yra toks paprastas krepšinio elementas, kaip baudų metimai.

„Labai solidžiai sužaidė Jonas Valančiūnas. Man labai patiko T. Rice‘o vadovavimas, jo driblingas, technika, geras žaidimas prieš gerą, kibią „Doneck“ gynybą. Galbūt šiek tiek vietos nerado, kelis ganėtinai skubotus metimus atliko Stepas Babrauskas. Bet gynyboje šiandien stengėsi visi. Ir didelių priekaištų šiandien niekam negalima sakyti, nes padarytas tikrai didžiulis darbas – „Lietuvos rytas“ pateko į finalo ketvertą,“ – kalbėjo L. Kvedaravičius.

Ekspertas išskyrė A.Džikičiaus indėlį: „Lietuvos ryto“ treneris puikiai suprato rungtynių eigą, tą, kad žaidžiama svečiuose. Tikslas buvo – neleisti „Doneck“ rungtynių pradžioje išlyginti rezultato, susikaupti taškų atsargą. Jis matė, kad ir Vilniuje situacija buvo panaši. „Doneck“ ir čia ganėtinai smarkiai  vijosi „Lietuvos rytą“, bet vilniečiai įrodė, kad neblogai žaidžia rungtynių pabaigą.“

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą