2022 03 23

Liūdna žygio Europoje pabaiga: dėl garbės kovojęs „Rytas“ krito ir Sombathėjuje

Vengrijos čempionai Sombathėjaus „Falco“ (1-5) krepšininkai šventė pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape.
Jarvis Williamsas
Jarvis Williamsas / FIBA.com nuotr.

Paskutinėse L grupės rungtynėse, jau tik dėl garbės, „Falco“ namie 86:81 įrodė pranašumą prieš Vilniaus „Rytą“ (2-4).

Turnyrinėje lentelėje šis susitikimas jau neturėjo jokios reikšmės. „Rytas“ finišavo trečias ir nepateko į kitą etapą, sezoną Europoje baigė ir „Falco“ – finišavusi paskutinėje, ketvirtoje, vietoje.

FIBA.com nuotr./Benedekas Varadis buvo arti trigubo dublio.

Antrojo kėlinio pabaigoje Giedriaus Žibėno auklėtiniai turėjo 7 taškų pranašumą (42:35), tačiau po didžiosios pertraukos užsivedę šeimininkai perėmė iniciatyvą.

Sykį „Ryto“ ataką jie sustabdė net trimis blokais, o lemiamą persvarą susikrovė pačioje pabaigoje (77:72). Speedy Smithas ir Margiris Normantas tada dar pataikė po tritaškį, bet išsigelbėti vilniečiams nepavyko.

„Falco“: Zoltanas Perlas 25, Benedekas Varadis (9 rez. perd., 7 atk. kam.) ir Gyorgy Golomanas (6 atk. kam.) – po 15, Borisas Baračas 13 (7 atk. kam.), Marvinas Clarkas 11.

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 15, Tanneris Leissneris 14 (5 atk. kam.), Margiris Normantas (2/7 trit.) ir Ivanas Buva – po 10, Kennethas Smithas 8 (9 rez. perd.).

Kitose grupės rungtynėse Tenerifės „Lenovo“ (6-0) namie 71:66 susitvarkė su Strasbūro IG (3-3). Abi šios ekipos žengė į ketvirtfinalį.

Sezoną Europoje baigęs „Rytas“ kitas rungtynes žais šį sekmadienį, namuose Lietuvos krepšinio lygoje su Kauno „Žalgiriu“.