2022 08 10

Milžinišku skirtumu bosnes sutriuškinusios 18-metės tęsia kovą dėl medalių

Lietuvos merginų (iki 18 metų) rinktinė įspūdingai pradėjo lemiamas kovas Europos krepšinio čempionate.
Lietuvos 18-mečių merginų rinktinė
Lietuvos 18-mečių merginų rinktinė / FIBA.com nuotr.
Temos: 1 Justė Jocytė

Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmajame atkrintamųjų etape – aštuntfinalyje – net 44 taškų skirtumu nušlavė bendraamžes iš Bosnijos ir Hercegovinos – 84:40 (26:6, 21:15, 23:5, 14:14).

Lietuvių pranašumas nebekėlė klausimų jau po pirmojo kėlinio, kuriame mūsiškės įmetė 26 taškus, o praleido vos 6.

Dar labiau V.Stanišausko auklėtinės savo gynyba pagerino trečiajame kėlinyje, kai bosnėms leido pelnyti vos 5 taškus. Likęs laikas tebuvo formalumas.

FIBA.com nuotr./Justė Jocytė

Audringai lietuvių sirgalių Graikijoje palaikomai Lietuvos rinktinei daugiausia taškų vėl pelnė Justė Jocytė. Dvejais metais už varžoves jaunesnė 16-metė pelnė 15 taškų (4/10 dvit., 1/4 trit., 4/6 baud.), sugriebė 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Ugnė Sirtautaitė ir Rusnė Augustinaitė pridėjo po 11, o Gerda Raulušaitytė (7 atk. kam.) ir Viltė Andrunavičiūtė – po 10 taškų.

Kitame etape – ketvirtfinalyje – jau rytoj mūsiškės susitiks su čekėmis, kurios aštuntfinalyje 83:53 pranoko Turkijos 18-metes.

Lietuvės šį čempionatą pradėjo Kiek nelauktu pralaimėjimu suomėms (61:70), bet vėliau susitvarkė ir su švedėmis (69:36), ir su vengrėmis (72:56), tapdamos C grupės nugalėtojomis.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas