Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 01, 18:35

Mirė legendinis Latvijos krepšinio treneris

Latvijos krepšinio bendruomenė gedi. Būdamas 82-ejų metų, penktadienį mirė ilgametis Latvijos vyrų rinktinės treneris Armandas Kraulinis, – pranešė Latvijos krepšinio asociacija.
Armandas Kraulinis (dešinėje) ir Kęstutis Kemzūra
Armandas Kraulinis (dešinėje) ir Kęstutis Kemzūra / „Scanpix“ nuotr.

Pradėjęs karjerą nuo moterų krepšinio komandų, A.Kraulinis 1974 metais tapo stipriausios tuo metu Latvijos vyrų krepšinio ekipos Rygos VEF treneriu.

Per ilgą karjerą paskui jis darbavosi ir Rusijoje, Irake, Kolumbijoje, Uzbekistane.

1991 m grįžo į Latviją ir vėl stojo už VEF vairo, o netrukus perėjo į kitą Rygos komandą „Broceni“, kuriai tris kartus padėjo laimėti Latvijos lygos auksą. 2000 m. darsyk šalies čempionu jis tapo jau vadovaudamas „Ventspils“.

1992-1993 m. A.Kraulinis vadovavo Latvijos vyrų rinktinei pirmą kartą, o antrasis etapas sekė nuo 1999 metų ir tęsėsi iki pat 2003 metų Europos krepšinio čempionato pabaigos.

Vadovaujant A.Krauliniui latviai įveikė Lietuvą 2001 metų Europos čempionate, o 2003 m. lietuviams išplėšti pergalę Europos pirmenybėse padėjo Arvydo Macijausko tritaškis iš kampo nuo lentos.

„Scanpix“ nuotr./Armandas Kraulinis (dešinėje) ir Rimas Kurtinaitis
„Scanpix“ nuotr./Armandas Kraulinis (dešinėje) ir Rimas Kurtinaitis

Iš viso Latvijos rinktinei A.Kraulinis vadovavo per 107 rungtynes – šį pasiekimą neseniai pagerino jo buvęs auklėtinis Ainaras Bagatskis.

Nuo 2004 metų A.Kraulinis tapo Latvijos moterų rinktinės treneriu, kitais metais pasitraukė, vėliau dirbo moterų komandose Rusijoje, o 2013 metais tapo Latvijos čempionu jau vadovaudamas „Cesu“ krepšininkėms.

„Scanpix“ nuotr./Armandas Kraulinis
„Scanpix“ nuotr./Armandas Kraulinis

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek