Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 3d. 07:00

Neįprastas Lietuvos rinktinės sąrašas: kurių žaidėjų laukia neeilinis iškvietimas?

Dainius Adomaitis ir Mindaugas Brazys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dainius Adomaitis ir Mindaugas Brazys

Dainius Adomaitis vos spėjo atsikvėpti po sunkaus krikšto Lietuvos rinktinėje, kai grįžęs į tėvynę jis vėl turės braižyti nacionalinės komandos kontūrus. Lapkričio 20-ąją atsiversiantis pirmasis FIBA langas verčia strategą jau iki spalio 12-osios pristatyti neįprastą išplėstinį kandidatų sąrašą. 24sek pasižvalgė, kurie žaidėjai gali būti D.Adomaičio radare.

„Su treneriu bendraujame kiekvieną dieną. Nusprendėme paskelbti sąrašą paskutinę dieną – spalio 12-ąją“, – LKF TV vaizdo konferencijoje sakė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Na, tiksliau, D.Adomaitis pristatys kandidatų sąrašą dar spalio 11-ąją, o spalio 12-ąją įteiks jį FIBA. M.Špokas būsimo sąrašo siūlo nesureikšminti.

„Jis yra išplėstinis. Tai nėra paskutinių žaidėjų 12-ukas ar 14-ukas. Į jį pateks visi žaidėjai, kurie turbūt galėtų dominti Lietuvos rinktinę“, – mojo ranka M.Špokas.

Pats D.Adomaitis yra minėjęs, kad pavardžių jo sąraše yra dar daugiau nei 24-ios.

„Sąrašą turiu savo kompiuteryje, bet dar svarstau. Kol kas turiu tikrai daugiau nei 24 pavardes. Turime daug jaunų žaidėjų, kuriems turime duoti šansą“, – LKF TV pasakojo D.Adomaitis.

M.Špokas atskleidė, kad FIBA biure diskutuojama tą sąrašą išplėsti iki 30 pavardžių, bet dabartinėje situacijoje 24sek nusprendė pasižvalgyti, kurie krepšininkai yra nacionalinės komandos radare.

Kas atkrenta?

Jeigu Eurolygos klubai vis dėlto neišleis savo žaidėjų į nacionalines komandas, pamatysime labai neįprastą Lietuvos rinktinę.

Jau aišku, kad rinktinei nepadės NBA krepšininkai Jonas Valančiūnas, Mindaugas Kuzminskas ir Domantas Sabonis.

Jeigu neįvyks nieko nenumatyto, rinktinėje nebus šių Eurolygoje žaidžiančių krepšininkų: Manto Kalniečio, Luko Lekavičiaus, Artūro Milaknio, Edgaro Ulanovo, Jono Mačiulio, Pauliaus Jankūno, Artūro Gudaičio ir Antano Kavaliausko.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius jau prasitarė, kad neketina į rinktinę paleisti ir jaunimo: Pauliaus Valinsko, Martyno Sajaus ar Gyčio Masiulio.

Didelis klaustukas, kaip į Lietuvos krepšinio federacijos prašymą išleisti Donatą Motiejūną į Kosovą ir Klaipėdą reaguos „Shandong Golden Stars“ klubo vadovai.

Taigi, Lietuvos rinktinė liks beveik be visų pagrindinių savo žaidėjų.

Branduolys – aiškus

D.Adomaitis prasitarė, kad į nacionalinės komandos stovyklą kvies 14 krepšininkų.

Į šį sąrašą gan drąsiai galima įtraukti žaidėjus, kurie Europos čempionate atstovavo Lietuvos rinktinei arba buvo kandidatų sąraše, tačiau nežaidžia Eurolygoje.

Izraelyje ir Stambule Lietuvos garbę gynė gynėjai Adas Juškevičius (Panevėžio „Lietkabelis“), Marius Grigonis (Berlyno ALBA) bei Martynas Gecevičius (dar neturi klubo) ir puolėjas Eimantas Bendžius.

Pagrindinėje stovykloje dar buvo gynėjas Mindaugas Girdžiūnas (Klaipėdos „Neptūnas“), puolėjai Rokas Giedraitis (Vilniaus „Lietuvos rytas“) ir Deividas Gailius (Burgoso „Miraflores“) bei centras Evaldas Kairys (Biujukčekmedžės „Demir“).

Tai jau aštuoni žaidėjai – potencialus naujosios rinktinės branduolys.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Adas Juškevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Adas Juškevičius

Atsisakyti kvietimo nebegalės

Dainius Adomaitis praėjusią vasarą Lietuvos rinktinės stovykloje Palangoje norėjo matyti dar tris žaidėjus, tačiau jie negalėjo prisistatyti į pajūrį. Lapkritį du iš jų bus laukiami improvizuotoje poros dienų rinktinės stovykloje.

Pirmiausia, kalbame apie Renaldą Seibutį, kuris dėl asmeninių priežasčių praėjusią vasarą atsisakė atstovauti rinktinei.

32-ejų gynėjas išsigydė kankinančias traumeles, atrado savo tigro akį, užtikrintai pradėjo sezoną Klaipėdos „Neptūne“ (vid. 14 tšk., 16,8 naud. bal.) ir gerokai sustiprintų nacionalinę komandą.

Prie jo turėtų prisijungti Gediminas Orelikas, kuris po puikaus sezono Bandirmos „Banvit“ klube negalėjo atvykti į rinktinę dėl sveikatos problemų.

Šiuo metu jis atstovauja Venecijos „Umana Reyer“, pirmose Italijos čempionato rungtynėse įsūdė 5 tritaškius iš 7 ir tik darkart patvirtino, kad nusipelnė būti išbandytas vyrų rinktinėje. Šiuo atveju – įtrauktas į galutinę FIBA langų sudėtį.

Turime jau 10 potencialių atsinaujinusios rinktinės narių, o FIBA langų Lietuvos rinktinės branduolys atrodytų maždaug taip:

Įžaidėjai: Adas Juškevičius, Mindaugas Girdžiūnas
Atakuojantys gynėjai: Marius Grigonis, Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius
Lengvieji kraštai: Rokas Giedraitis, Deividas Gailius,
Sunkieji kraštai: Gediminas Orelikas, Eimantas Bendžius
Centrai: Evaldas Kairys
Eurohoops.net nuotr./Gediminas Orelikas
Eurohoops.net nuotr./Gediminas Orelikas

Kas dar buvo sąraše?

Ruošiantis 2017-ųjų Europos čempionatui, D.Adomaitis paskelbė išplėstinį sąrašą su 31 kandidato pavarde.

Be tų, kurie dėl Eurolygos ir FIBA nesutarimų teoriškai negalėtų žaisti rinktinėje, sąraše dar buvo gynėjai Arnas Velička, Deividas Dulkys, Šarūnas Vasiliauskas, puolėjai Tadas Sedekerskis, Arnoldas Kulboka, Gytis Masiulis ir centras Laurynas Birutis.

Natūralu, kad šias pavardes galėtume išvysti ir naujajame D.Adomaičio sąraše.

Labiausiai tikėtina, kad rinktinėje treneris norės matyti įžaidėją Šarūną Vasiliauską, kuris žaidžia Trabzono „Trabzonspor“ klube Turkijoje. Juolab kai rinktinei trūks tikrųjų atakų organizatorių.

D.Adomaičio susidomėjimą turėtų kelti ir Deividas Dulkys, kuris efektyviai debiutavo kitame Turkijos klube „Istanbul“ FIBA Čempionų lygos atrankoje. Tiesa, konkurencija gynėjų grandyje bus didelė, todėl dėl vietos sudėtyje 29-erių lietuviui dar reikės pakovoti.

D.Adomaitis gali atkreipti dėmesį į jaunuosius puolėjus Tadą Sedekerskį, Arnoldą Kulboką, Gytį Masiulį ir centrą Lauryną Birutį. Ypač kai išbyrėjusiai rinktinei trūks 4–5 pozicijos žaidėjų.

Tiesa, D.Adomaitis gali atsisukti į patikrintus ginklus, kurių nebuvo išplėstiniame sąraše.

Patyręs rezervas

kklietkabelis.lt nuotr./Kšištofas Lavrinovičius
kklietkabelis.lt nuotr./Kšištofas Lavrinovičius

Kšištofas Lavrinovičius ir Tomas Delininkaitis buvo žmonės, su kuriais D.Adomaitis asmeniškai kalbėjosi prieš paskelbdamas rinktinės kandidatų sąrašą.

Nacionalinės komandos stovykloje Palangoje šių patyrusių lietuvių nepamatėme, tačiau D.Adomaitis buvo garantuotas, kad ištikus bėdai šie žaidėjai padės rinktinei.

Ta bėda vienaip ar kitaip ištiks lapkritį ir tiek K.Lavrinovičių, tiek T.Delininkaitį galime išvysti improvizuotoje stovykloje. Vėlgi T.Delininkaičiui teks paprakaituoti dėl didelės konkurencijos gynėjų grandyje.

K.Lavrinovičius dėl sunkiųjų krašto puolėjų ir centrų trūkumo galėtų tapti svarbiu ramsčiu. Juolab kad 38-ojo gimtadienio iki FIBA lango jau sulauksiąs brolis vis dar yra naudingiausias „Lietkabelio“ žaidėjas (vid. 14,3 naud. bal.).

Po krepšiu praverstų ir kito brolio, Darjušo, raumenys, tačiau Panevėžyje jis rungtyniauja tik po 9 minutes ir D.Adomaitis gali pasirinkti jaunesnę opciją.

„Lietkabelis“ turi dar vieną veteraną – 35-erių Simą Jasaitį, bet 202 cm ūgio krepšininkui dar reikia surasti save Panevėžyje, kadangi, sugrįžęs į Lietuvą, jis kol kas terenka vid. 2,5 taško.

Kitas rinktinėje praeityje žaidęs puolėjas Mindaugas Lukauskis su 4 taškų vidurkiu „Lietuvos ryte“ sunkiai pretenduoja į rinktinę, bet išplėstiniame sąraše gali atsidurti.

Bet „Lietuvos ryto“ sudėtyje vertėtų dairytis į jaunesnius žaidėjus.

„Lietuvos ryto“ sensacija

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martynas Echodas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martynas Echodas

Vienas žmogus, kuris savo žaidimu tikrai turėjo maloniai nustebinti D.Adomaitį, yra „Lietuvos ryto“ naujokas Martynas Echodas.

20-metis aukštaūgis iš niekur tapo rezultatyviausiu ir naudingiausiu „Lietuvos ryto“ žaidėju. Per 4 LKL rungtynes jis kol kas renka po 17 taškų ir 21,5 naudingumo balo per 20 minučių.

M.Echodas, beje, yra antras rezultatyviausias ir efektyviausias viso LKL krepšininkas.

Šie skaičiai gali smukti į „Lietuvos rytą“ atvykus patyrusiam graikui Loukui Mavrokefalidžiui, tačiau dėl savo energijos jaunas aukštaūgis nusipelnė kvietimo į rinktinės stovyklą.

206 cm ūgio žaidėjas bandė daryti karjerą kaip sunkusis krašto puolėjas, tačiau realu, kad rinktinėje, kaip ir didžiąja dalimi „Lietuvos ryte“, jis būtų naudojamas kaip vidurio puolėjas.

Tai labai palengvintų galvos skausmus D.Adomaičiui, kuriuos kelia centro pozicija. Dėl vidurio puolėjų trūkumo strategui gali tekti įrašyti į išplėstinį sąrašą daugiau naujų penktųjų numerių pavardžių.

D.Motiejūno skrydis reisu Kinija–Lietuva išspręstų daug rūpesčių. Bet šio krepšininko istorijoje kažką nuspėti pernelyg sudėtinga.

Taigi, jeigu rezervinės Lietuvos rinktinės neišretins traumos ir nenumatytos naujos kliūtys, lapkričio pabaigoje Kosove ir Klaipėdoje galime išvysti maždaug tokią nacionalinę komandą:

Įžaidėjai: Adas Juškevičius, Mindaugas Girdžiūnas, Šarūnas Vasiliauskas
Atakuojantys gynėjai: Marius Grigonis, Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius
Lengvieji kraštai: Rokas Giedraitis, Deividas Gailius, Tadas Sedekerskis
Sunkieji kraštai: Gediminas Orelikas, Eimantas Bendžius
Centrai: Kšištofas Lavrinovičius, Evaldas Kairys, Martynas Echodas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Draudimas dirbti sekmadieniais: restoranai nenori, o pardavėjai trumpintų ir darbo dieną

Aktualu

Orai.lt: vasariški orai palieka Lietuvą

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kas pakeis Vokietijos kanclerę A.Merkel ir tradicines partijas?

Verslas

„Mano Gilė“ per elektroninius valdžios vartus su „Swedbank“ yra nepasiekiama

Kultūra

Kultūros ministerija siūlo likviduoti bendrovę „Lietuvos kinas“

15min iš Stambulo 24sek

Šarūnas Jasikevičius – apie puikų tašką ir „gražuolius Europos užkariautojus“

Vardai

Iliuzionistas R.Bernatonis įsikūrė Las Vegase: kaip jam pavyksta sužavėti magijos pasaulio įtakinguosius

Verslas

Klaipėdiečio patirtis: turi žemės – bedarbiu sąraše nebūsi, turi skolų – nesužinosi

Aktualu

Pareigūnai atskleidė daugiau išpuolio Kerčėje detalių, padaugėjo aukų

Gazas

Paskaičiuokime, kuris ekologiškesnis: sena „Škoda“ ar nauja „Toyota“?

Gyvenimas

Ketvirtadienį 15min studijoje – pokalbis apie veiksmingas priemones nuo raukšlių

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

24sek

Efektingas lietuvių startas NBA: D.Sabonio dominavimas ir J.Valančiūno juvelyras

Pasaulis kišenėje

Labiausiai dviratininkams draugiški miestai

Gyvenimas

Rudens darbai: kaip pagerinti dirvos derlingumą?

15min iš Stambulo 24sek

Mėlynę paakyje nusitrynęs P.Jankūnas – apie Šaro bausmę ir grįžusią aistrą

Vardai

Sparnus iš Lietuvos keliantys R.Jonaitis ir J.Balčiūnaitė bičiuliams surengė išlydėtuvių fiestą

Aktualu

Paskelbta Ukrainoje per naikintuvo katastrofą žuvusio JAV kariškio tapatybė

Aktualu

J.Khashoggi dingimą tirianti turkų policija vėl apieškojo Saudo Arabijos konsulatą

Aktualu

Virgilijus Mirkės: Dvi pensijų taupyklės: kurią pasirinkusieji laimėjo daugiau?

Naujienos

Verslas

Draudimas dirbti sekmadieniais: restoranai nenori, o pardavėjai trumpintų ir darbo dieną

Aktualu

Orai.lt: vasariški orai palieka Lietuvą

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kas pakeis Vokietijos kanclerę A.Merkel ir tradicines partijas?

Verslas

„Mano Gilė“ per elektroninius valdžios vartus su „Swedbank“ yra nepasiekiama

Kultūra

Kultūros ministerija siūlo likviduoti bendrovę „Lietuvos kinas“

15min iš Stambulo 24sek

Šarūnas Jasikevičius – apie puikų tašką ir „gražuolius Europos užkariautojus“

Vardai

Iliuzionistas R.Bernatonis įsikūrė Las Vegase: kaip jam pavyksta sužavėti magijos pasaulio įtakinguosius

Verslas

Klaipėdiečio patirtis: turi žemės – bedarbiu sąraše nebūsi, turi skolų – nesužinosi

Aktualu

Pareigūnai atskleidė daugiau išpuolio Kerčėje detalių, padaugėjo aukų

Gazas

Paskaičiuokime, kuris ekologiškesnis: sena „Škoda“ ar nauja „Toyota“?

Gyvenimas

Ketvirtadienį 15min studijoje – pokalbis apie veiksmingas priemones nuo raukšlių

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

24sek

Efektingas lietuvių startas NBA: D.Sabonio dominavimas ir J.Valančiūno juvelyras

Pasaulis kišenėje

Labiausiai dviratininkams draugiški miestai

Gyvenimas

Rudens darbai: kaip pagerinti dirvos derlingumą?

15min iš Stambulo 24sek

Mėlynę paakyje nusitrynęs P.Jankūnas – apie Šaro bausmę ir grįžusią aistrą

Vardai

Sparnus iš Lietuvos keliantys R.Jonaitis ir J.Balčiūnaitė bičiuliams surengė išlydėtuvių fiestą

Aktualu

Paskelbta Ukrainoje per naikintuvo katastrofą žuvusio JAV kariškio tapatybė

Aktualu

J.Khashoggi dingimą tirianti turkų policija vėl apieškojo Saudo Arabijos konsulatą

Aktualu

Virgilijus Mirkės: Dvi pensijų taupyklės: kurią pasirinkusieji laimėjo daugiau?

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek