Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 19:25

Nematomas karas Europos čempionato užkulisiuose: ispanas įsiuto prieš lietuvio kamerą

Ispanijos atstovas spaudai užsipuolė operatorių iš Lietuvos
Ispanijos atstovas spaudai užsipuolė operatorių iš Lietuvos
Europos krepšinio čempionate neabejotinai didžiausias žiniasklaidos dėmesys nukreiptas į Ispanijos rinktinę. Ispanijos krepšininkai čia populiariausi ir sunkiausiai pasiekiami. Ypač užsienio žurnalistams. Po ispanų pergalės prieš Vokietiją, specialioje bendrauti su žiniasklaida skirtoje zonoje, įsiplieskė aistros. Kliuvo ir vienam iš Lietuvos atstovų.

Po rungtynių žiniasklaidos zonoje anaiptol ne visada būna ramu. Tuo galima įsitikinti ir šiame Europos krepšinio čempionate.

Didžiausios kritikos čia sulaukia Ispanijos rinktinė. Tiksliau šios komandos atstovai spaudai, trukdantys prieiti prie žaidėjų. Jau ne vienas žurnalistas skundėsi, kad neįmanoma angliškai pasikalbinti Ispanijos krepšininkų. Konfliktas būtent ir įsižiebė po to, kai Ispanija aštuntfinalyje nugalėjo Vokietiją, o taip vadinamoje mix zonoje vienas iš užsienio žurnalistų nesulaukė galimybės pasikalbėti su nugalėtojais.

„Ispanijos spaudos atstovai nenori mums atvesti žaidėjų ir mes neturime galimybės su jais pasikalbėti. Taip yra todėl, kad mes ne ispanai, o užsienio žiniasklaida. Manau, mes tikrai nusipelnome užduoti bent po du klausimus angliškai. Ir žinote, kiekvieną dieną jie sako gerai, o galiausiai pabėga. Tai absoliučiai gėdinga. Jie negerbia mūsų darbo“, – sakė „EuroHoops“ žurnalistas Nikos Varlas.

Prabėgus keletui minučių, prie N.Varlo priėjo už visus interviu atsakingas ispanas Jordi Romanas ir šie ėmė audringai diskutuoti.

„Jūs negerbiate mūsų! Tai vyksta jau ne pirmą kartą. Pažadate atvesti žaidėją, o tada nutempiate juos nuo mūsų. Kas čia vyksta?“ – žvelgdamas į ispaną piktinosi žurnalistas.

Šiam net nespėjus pasiteisinti, žurnalistas toliau kirto iš peties: „Jūs turite geriausią Europos komandą, o mes esame užsienio žiniasklaida, kuri irgi nusipelno pagarbos. Kiekvieną kartą jūs mus apgaudinėjate. Paliekate be žaidėjų. Gal mes turime maldauti jūsų?“

J.Romanas buvo labai nepatenkintas, o pamatęs, kad jį filmuoja LNK televizija, įsiuto – agresyviai stūmė kamerą nuo savęs ir liepė ją išjungti, bandė veržtis pro tvorelę, skiriančią žurnalistus ir krepšininkus. Žiniasklaidos zonoje yra leidžiama viską filmuoti, todėl teisės uždrausti filmuoti ispanas neturėjo ir peržengė ribas.

FIBA žiniasklaidos vadovas Sakis Kontas 24sek teigė, kad išnagrinės šį konfliktą. Jo nuomone, užsienio žurnalistai dažnai piktinasi negalėdami pabendrauti su Ispanijos krepšinio žvaigždėmis, tačiau jis supranta ir ispanus – į čempionatą atvyksta dirbti penkios Ispanijos televizijos, dar bent 30 žurnalistų, todėl užsieniečiams prisibrauti iki krepšininkų dažnai būna labai sunku.

Daugelis Lietuvos žurnalistų, norėjusių pasikalbėti su Ispanijos žaidėjais, gavo lygiai tokį pat atsaką – liko nieko nepešę.

Net kai žaidėjai jau eidavo duoti interviu, Ispanijos spaudos atstovai tempdavosi juos už parankės į rūbinę.

Daugiau nei dešimtmetį Lietuvos rinktinės spaudos atstovu dirbęs Linas Kunigėlis nesistebi tokiais konfliktais.

Man yra tekę apsižodžiuoti ne su vienu užsienio žiniasklaidos atstovu, nes kartais kitaip tiesiog neįmanoma

„Tai yra vieta, kur visą laiką verda emocijos. Iš žaidėjų pusės gal labiausiai, nes jie kątik, prabėgus kelioms minutėms po galbūt beprotiškai sunkių, širdį daužančių rungtynių, turi patekti į šią zoną. Visų nervai būna įtempti.

Žurnalistai irgi nori gauti tą informaciją, dėl kurios jie čia ir yra. Aš nemačiau tų vaizdų, kuriuos jūs turite. Jeigu ten nebuvo atvirų fizinių muštynių, tai manęs visa tai nestebina ir nesakyčiau, kad tai yra kažkas ypatingo. Man yra tekę apsižodžiuoti ne su vienu užsienio žiniasklaidos atstovu, nes kartais kitaip tiesiog neįmanoma“, – teigė L.Kunigėlis.

Jis iki šiol prisimena, kaip vienas slovėnas tampė jį už marškinėlių reikalaudamas Jono Valančiūno. Krepšininkas jau buvo išdalijęs tris interviu ir dar rengėsi eiti į spaudos konferenciją: „Aš tiesiog jam ir pasakiau atvirai, kad tu apsiramink. Tu pamiršk jį. Likome abu vienas kitu nepatenkinti, bet abu juk darome savo darbą“.

Ispanai dar tęsia savo žygį šiame Europos čempionate, todėl ir aistrų čia Stambule netrūks ne tik aikštėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:21
41:07
04:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek