2013 11 27

Revanšas: „Neptūnas“ Europos taurėje įveikė „Bešiktaš“

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo trečią pergalę Europos taurėje – Lietuvos ekipa 83:74 (21:16, 19:18, 19:17, 24:23) svečiuose nukovė Stambulo „Bešiktaš“ komandą. Kazio Maksvyčio klubas nuvyko į Stambulą siekdamas atsirevanšuoti už labai skaudų pralaimėjimą namuose – atkeršyti pavyko ir „Neptūnas“ grįžta namo su labai reikalinga pergale.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Vos prasidėjus mačui komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis ir rezultatas buvo lygus – 4:4. Pirmieji žaidimo rimtą pagavo Klaipėdos krepšininkai – įpusėjus kėliniui po taiklaus Mindaugo Girdžiūno tritaškio „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 13:7. Per pirmojo ketvirčio antrąją pusę uostamiesčio ekipa susikrauto pranašumo neiššvaistė ir kėlinys baigėsi rezultatu 21:16.

Antrąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo labai sėkmingai – vos kamuolį gavęs Justas Sinica pelnė tritaškį ir uostamiesčio ekipa pirmavo 26:18. Tačiau įpusėjus ketvirčiui klaipėdiečių puolimas pradėjo šlubuoti. Nesisekė Lietuvos komandos krepšininkams ir kovoti po krepšiais, varžovai dažniau atkovodavo kamuolius abejose aikštės pusėse bei susikurdavo antrų progų metimams.

5-ąją minutę „Bešiktaš“ priartėjo prie „Neptūno“ – 25:28. Kazys Maksvytis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos „Neptūnas“ atsigavo – 5 iš eilės Vytauto Šarakausko taškai ir klaipėdiečiai susigrąžino 8 taškų pranašumą – 33:25. Stambulo ekipa neketino taip lengvai pasiduoti. Likus kelioms minutėms iki ketvirčio pabaigos ji taip pat surengė spurtą ir vėl priartėjo prie „Neptūno“ – 32:36. Paskutinėmis antrojo ketvirčio sekundėmis V.Šarakauskas nubaudė varžovus dvitaškiu ir prieš pertrauką „Neptūnas“ pirmavo 40:36.

Po ilgosios pertraukos 2 min. komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus – vos po vieną rezultatyvią ataką. Pirmieji kelių varžovų link atrado uostamiesčio krepšininkai – Martynas Mažeikia surengė kelias sėkmingas atakas ir pataikė tolimą metimą, išvesdamas „Neptūną“ į priekį 53:38. Pirmą kartą klaipėdiečiai įgijo 10-ties taškų persvarą. Lietuviams po kelių minučių pavyko ją padidinti jau iki 16 taškų – 56:40.

Antroje kėlinio dalyje „Neptūnas“ vėl buvo įklimpęs į duobę, pralaimėjo atkarpą 0:6. Tačiau J.Sinica gelbėjo savo komandą tritaškiais ir neleido „Bešiktaš“ dar labiau švelninti pranašumo. Po trijų kėlinių – 59:48.

Paskutiniame kėlinyje klaipėdiečiai laikė iniciatyvą savo rankose. Lemiamo kėlinio viduryje „Neptūnas“ pirmavo 72:58. Uostamiesčio ekipa pradėjo lėtinti žaidimą ir tempti laiką. Varžovai likus kelioms minutėms iki mačo pabaigos dar pabandė surengti lemiamą šturmą – „Neptūnas“ pasimetė ir lietuvių persvara sumažėjo iki 7 taškų – 75:68. Vis dėlto, „Neptūnas“ įrodė, kad pasimokė iš skaudžiai paskutinėmis minutėmis pralaimėtų mačų – išlaikė persvarą ir šventė pergalę. Klaipėdos ekipa įveikė Stambulo ekipą 83:74.

„Neptūnas“: M.Mažeika 17, V.Šarakauskas 13, J.Sinica 12, M.Girdžiūnas 9, E.Ulanovas 8, A.Smithas 7, S.Galdikas ir A.Eitutavičius po 6, M.Runkauskas 5.

„Bešiktaš“: S.Gainesas 21, Ch.Loftonas 19, C.Iversonas 14, T.Ruzičius ir B.Buckmanas  po 6, D.Sanli 5, O.Sirinas 3.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 5 2 477:463
2. Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) 4 3 589:572
3. Atėnų „Panionios“ (Graikija) 4 3 516:517
4. Klaipėdos „Neptūnas“ 3 4 563:556
5. Loimos „Bisons“ (Suomija) 3 4 495:520
6. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 2 5 501:513

Pirmajame šių ekipų susitikime 72:70 pergalę šventė klubas iš Turkijos.