Publikuota: 2017 sausio 18d. 20:37

„Neptūnas“ nutraukė nesėkmių seriją Europoje – atsirevanšavo „Ventspils“

Larry Drew
Mindaugo Petrausko nuotr. / Larry Drew

Klaipėdos „Neptūno“ (9-4) krepšininkai FIBA Čempionų lygos C grupės rungtynėse trečiadienį namuose 84:68 (20:16, 18:15, 20:22, 26:15) įveikė „Ventspils“ (7-6) ir atsrevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate. Klaipėdiečiai nutraukė varžovų keturių iš eilės pergalių ir savo trijų iš eilės pralaimėjimų serijas.

Rungtynes šeimininkai pradėjo dviem taikliais tritaškiais, tačiau didesnės persvaros neįgijo. Nors klaipėdiečiai visą laiką buvo priekyje, tačiau niekaip nesulaikė „Ventspils“ amerikiečio Willie Deano, kuris iš pirmųjų 14-os varžovų taškų surinko dešimt.

Antrojo kėlinuko pradžioje E.Želionis smeigė tritaškį, o netrukus greitoje atakoje W.Deanas persvėrė rezultatą – 23:22. Po Dainiaus Adomaičio minutės pertraukėlės klaipėdiečiai truktelėjo į priekį 6:0, o tada latviai dar gavo nesportinę pražangą ir skirtumas padidėjo iki 30:23. Jį pavyko išsaugoti iki pirmosios dalies pabaigos – 38:31.

„Neptūno“ krepšininkai itin aktyviai kovojo dėl kamuolių po savo netaiklių metimų, todėl daug taškų rinko antraisiais bandymais. Pagal taškus iš baudos aikštelės po pirmos dalies „Neptūnas“ pirmavo 22:12.

Po pertraukos tritaškiai toliau nekrito (2/11), bet komandą į priekį vedė Larry Drew ir Jerai Grantas. Jie buvo pirmieji, įmetę dviženklį taškų skaičių. Omari Johsnono tritaškis buvo suteikęs klaipėdiečiams didžiausią persvarą (55:47), bet „Ventspils“ atsakė atkarpa 6:0. Vis dėlto sulig sirena L.Drew pataikė iš toli – 58:53.

Martynas Mažeika sužaidus lemiamo ketvirčio keturias minutes įmetė du iš eilės tritaškius, o prie kapitono prisijungė ir Vytautas Šarakauskas – 70:57. „Ventspils“ nenuleido rankų ir toliau aktyviai bandė pakeisti mačo eigą, tačiau likus 2:30 min. dar vieną tritaškį įsmeigė Jimmy Baronas – 81:64. Po šio tritaškio „Neptūnas“ pergalės jau neišleido.

„Neptūnas“: L.Drew 22 (3/6 trit., 5 rez. perd.), J.Grantas 13 (6/11 dvit., 8 atk. kam.), M.Girdžiūnas (4/4 dvit.) ir M.Mažeika po 10.

„Ventspils“: W.Deanas 18 (6 rez. perd.), M.Gulbis 13 (3/4 trit.), E.Želionis 12.

Pirmajame varžybų rate Dainiaus Adomaičio vyrus per septynis susitikimus buvo įveikęs tik „Ventspils“ (66:61), tačiau pavyko atsirevanšuoti didesniu skirtumu.

Kitose vakaro rungtynėse „EWE Baskets“ išvykoje 81:78 įveikė PAOK ir aplenkė „Neptūną“ dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio.

Reguliarųjį sezoną kitą savaitę „Neptūnas“ užbaigs mače su Radomo „Rosa“ ekipa išvykoje, o „EWE Baskets“ žais su „Varese“ namuose.

Iš viso Čempionų lygoje žaidžia 40 komandų, padalytų į penkias grupes.

Į atkrintamąsias varžybas iškops 24 ekipos – po pirmąsias keturias iš kiekvienos grupės ir keturios geriausios, užėmusios penktąją vietą.

Grupės nugalėtojai ir trys geriausios antrąsias vietas užėmę kluba iškart pateks į antrąjį atkrintamųjų kovų raundą.