2022 04 19

Net 50 taškų nepraleidęs „Anadolu Efes“ iš karto atėmė namų aikštės pranašumą

Eurolygos atkrintamosios varžybos prasidėjo titulą ginančios komandos pergale. Stambulo „Anadolu Efes“ klubas svečiuose 64:48 (11:16, 18:10, 17:18, 18:14) įveikė Milano „Olimpia“ ir jau pirmosiose serijos rungtynėse atėmė iš italų namų aikštės pranašumą. Serijoje iki trijų pergalių „Efes“ išsiveržė į priekį 1-0.

Gynybinio stiliaus rungtynėse „Olimpia“ neblogai užbaigė pirmąjį kėlinį, kai spurtavo 14:4 ir po 10 žaidimo minučių pirmavo 16:11, bet Ettore Messinos auklėtiniai visiškai sustojo antrajame ketvirtyje.

Jam prasidėjus „dizaineriai“ taškų nepelnė beveik septynias minutes, „Anadolu Efes“ per jas surinko 11 taškų ir išsiveržė į priekį 22:16.

Trijų Beno Bentilo tritaškių užvesta „Olimpia“ atkuto pirmosios rungtynių pusės pabaigoje, o įpusėjus rungtynės atsiliko 26:29.

Tačiau trečiajame kėlinyje „Efes“ visiškai primėtė savo taisykles varžovams. „Olimpia“ niekaip nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos, o Eurolygos čempionai po Elijah Bryanto tritaškio aidint sirenai prieš paskutinį kėlinį turėjo dviženklę persvarą (46:34).

Lemiamame ketvirtyje „Anadolu Efes“ po įsibėgėjusio Shane'o Larkino metimų pirmavo 15 taškų skirtumu (57:42) ir pagalvoti apie pergalę šeimininkams nebeleido.

Statistikos analitiko Dariaus Garuolio duomenimis, „Olimpia“ užfiksavo naują Eurolygos antirekordą. Iki šiol jokia komanda namų atkrintamųjų rungtynėse nebuvo pelniusi tiek mažai taškų. Prieš tai antirekordas priklausė kitai Italijos ekipai Sienos „Montepaschi“ (53 taškai 2009 metais).

Čempionų gynyboje strigę italai tiesiog košmariškai atakavo krepšį. Tikslą pasiekė tik 33,3 proc. dvitaškių (9/27), 28,6 proc. tritaškių (8/28) ir 50 proc. baudų metimų (6/12).

Visa „Olimpia“ komanda surinko vos 33 naudingumo balus, o prasčiausiai sekėsi Sergio Rodriguezui – vienas komandos lyderių pelnė tik 2 taškus (1/3 dvit., 0/4 trit.), suklydo 3 kartus ir surinko -7 naudingumo balus.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį toje pačioje „Mediolanum Forum“ arenoje Milane. Trečiosios, ir jei prireiks, ketvirtosios, rungtynės kitą savaitę vyks Stambule.

„Olimpia“: Nicolo Melli 10 (6 atk. kam.), Benas Bentilas 9, Devonas Hallas, Troy Danielsas ir Shavonas Shieldsas po 8.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas (5 rez. perd.) ir Vasilije Micičius (7 atk. kam.) po 16, Bryantas Dunstonas 9 (6 atk. kam.).