2022 08 21

Nukovė ispanus ir pelnė auksą: Lietuvos 16-mečiai – Europos čempionai!

Po 14 metų pertraukos Lietuva iškovojo aukso medalius Europos U-16 vaikinų krepšinio čempionate. Finalo mače lietuviai 77:68 (24:19, 22:13, 13:17, 18:19) palaužė Ispanijos rinktinę.
Lietuvos U16 rinktinės triumfas Europos čempionate
Lietuvos U16 rinktinės triumfas Europos čempionate / FIBA nuotr.

Europos U-16 vaikinų čempionatuose Lietuva buvo triumfavusi vieną kartą – 2008 metais. Nuo tada pralaimėjo keturis finalus (2009, 2010, 2015, 2016 m.), iš jų du – ispanams.

Šįkart tituluočiausią šios amžiaus grupės Europos komandą Tomo Purlio auklėtiniai nugalėjo turėdami iniciatyvą didžiąją rungtynių dalį.

Nuo 1971 metų vykstančiuose U-16 čempionatuose Ispanija yra pelniusi net 19 medalių (5 aukso, 8 sidabro, 6 bronzos) ir į Šiaurės Makedoniją atvyko ginti titulo.

Tačiau Mantas Laurenčikas, Kasparas Jakučionis, Nedas Raupelis ir kiti Lietuvos rinktinės krepšininkai čempionato metraštyje auksinėmis raidėmis šįkart įrašė savo pavardes.

FIBA nuotr./Lietuvos U16 rinktinės triumfas Europos čempionate

Bronzos medalius iškovojo Prancūzijos jaunieji krepšininkai, mažajame finale 65:45 nugalėję bendraamžius iš Graikijos.

Gana chaotiškose finalo rungtynėse netrūko skubotų metimų ir klaidų – abi komandos suklydo po 20 kartų, o lietuviams koją kišo ir netikslūs baudų metimai (18/30).

Tuo tarpu ispanai realizavo vos 5 tolimus metimus iš 27 (19 proc., Lietuva – 7/21, 33 proc.).

Pagrindiniu auksinio triumfo kalviu lemiamame mūšyje tapo puikų pasirodymą surengęs ir kertiniais metimais pasižymėjęs M.Laurenčikas. Vienas rinktinės lyderių pelnė 26 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Į simbolinį turnyro geriausių žaidėjų penketuką buvo išrinktas Nojus Indrušaitis, čempionate vidutiniškai fiksavęs 15,1 taško, 4,6 atkovoto kamuolio ir 12,3 naudingumo balo.

FIBA nuotr./Lietuvos U-16 – Ispanija U-16

Rungtynių eiga:

Ispanai per pirmą ketvirtį prametė visus šešis tritaškius (0/6). Lietuviai tolimais metimais nepiktnaudžiavo ir taškus medžiojo arčiau krepšio.

Po N.Raupelio prasiveržimo lietuvių persvara pasiekė 7 taškų ribą (22:15), o kėlinys pasibaigė rezultatui esant 24:19.

Ispanus gelbėjo po lietuvių krepšiu atkovoti kamuoliai (5).

Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai – per tris minutes lietuviai pataikė tik vieną metimą, bet šis M.Laurenčiko tritaškis vis tiek leido tašku padidinti skirtumą (27:21).

Dar du šūviai iš distancijos, pataisytas netikslus metimas ir Lietuvos rinktinė atitrūko – 34:21.

Ispanai taškus ėmė rinkti pražangų pagalba, o rankelę pajutęs K.Jakučionis smeigė du tolimus metimus – 42:29.

Pašėlusio tempo antrasis kėlinys baigėsi švieslentėje degant rezultatui 46:32. M.Laurenčiko sąskaitoje buvo 12, N.Raupelio – 10 taškų.

Trečiajame kėlinyje ispanai sumažino skirtumą iki 8 taškų (50:42), bet M.Laurenčikas tritaškiu grąžino dviženklę persvarą (53:42).

Vis tik ispanai stengėsi išlaikyti kovinį atstumą (55:47). Po trijų kėlinių lietuviai buvo priekyje 59:49.

M.Laurenčikas pelnė taškus ir padidino persvarą ik 12-ikos (61:49), tačiau ispanai surengė žaibišką spurtą 9:0 ir priartėjo vos per vieną metimą (61:58).

FIBA nuotr./Mario Saint-Supery

Mario Saint-Supery tempė ispanus į priekį, jau ketvirto kėlinio pradžioje turėjęs 30 taškų. Lietuvių vedliu tapo M.Laurenčikas.

Keturi iš eilės jo taškai leido Lietuvos rinktinei įkvėpti šiek tiek oro (65:58), o po minutės pertraukėlės M.Laurenčikas smeigė ir tritaškį (68:58).

FIBA nuotr./Mantas Laurenčikas

Lietuvių žaidime vėl pasipylė klaidos ir netikslūs metimai. Ispanai tuo pasinaudojo ir vėl sumažino skirtumą iki trijų taškų (70:67).

Lietuvos rinktinė galėjo nesunkiai įtvirtinti pergalę, bet švaistė progas prie baudų metimų linijos. Vis dėlto klaidų neišvengė ir ispanai – lietuviai atsilaikė ir laimėjo rungtynes 77:68.

Lietuva: Mantas Laurenčikas 26, Nedas Raupelis 16, Kasparas Jakučionis 15, Nojus Indrušaitis 6.

Ispanija: Mario Saint-Supery 31, Jorge Carotas 10, Ikeras Garmendia 8, Miquelis Llompartas 6.