2025-09-08 14:57

Pasaulio čempionų sprendimas – keičia trenerį Europos čempionato įkarštyje

Vokietijos krepšinio vadovai galiausiai apsisprendė, kas vadovaus rinktinei per finalines Europos pirmenybių kovas Rygoje.

Alanas Ibrahimagičius lieka prie Vokietijos rinktinės vairo.

Pasirengimo metu buvęs asistentu, 47 metų treneris galutinai pakeis pagrindiniu treneriu iki Europos čempionato dirbusį Alexą Mumbru.

46 metų ispanas turėjo vesti iš Gordono Herberto paveldėtus 2023 metų pasaulio čempionus per Europos pirmenybes, bet prieš pat grupių varžybų pirmąsias rungtynes pateko į ligoninę Tamperėje dėl infekcijos.

Scanpix/dpa/picture-alliance nuotr./Alexas Mumbru
Scanpix/dpa/picture-alliance nuotr./Alexas Mumbru

Vis buvo laukiama, kada A.Mumbru sugrįš, bet dėl stiprių pilvo skausmų jis praleido penkias dienas Tamperės ligoninėje, o paskui, gerdamas stiprius vaistus, gydėsi toliau viešbučio kambaryje.

Ir per vokiečių laimėtas rungtynes Tamperėje prieš Lietuvos rinktinę, ir per visas kitus Vokietijos komandai pergalingai pasibaigusius mačus komandai vadovavo A.Ibrahimagičius.

Belgrade gimęs bosnis nuo 14 metų yra augęs Vokietijoje, taip pat gyvenęs kelerius metus Australijoje, o paskui grįžęs darbuotis į Vokietiją.

Jis vadovavo įvairaus amžiaus Vokietijos jaunimo rinktinėms. Pernai su U18 Vokietijos komanda laimėjo Europos aštuoniolikmečių pirmenybių auksą, o šiemet su U19 rinktine pasiekė pasaulio pirmenybių finalą.

Šiame Europos čempionate vadovaujant A.Ibrahimagičiui vokiečiai laimėjo visas penkerias rungtynes B grupėje, o aštuntfinalyje 85:58 sutriuškino Portugaliją.

Laukiant ketvirtfinalio mačo trečiadienį su Slovėnija ir paaiškėjo, kad A.Mumbru prie komandos vairo šiame turnyre nebegrįš.

„Per pastarąsias kelias dienas aš suvokiau, kad nesu fiziškai pasiruošęs turėti energijos, kad aktyviai vadovaučiau komandai per likusias rungtynes, – sakė A.Mumbru. – Aš nusprendžiau prisitaikyti prie pasikeitimų trenerių štabe ir atiduoti Alanui vyriausiojo trenerio vaidmenį per rungtynes. Aš būsiu ant suolo ir padėsiu komandai nuo ten. Trenerių štabas ir toliau dirbs artimai, tikiu, kad tai geriausias būdas mums visiems padėti komandai pasiekti geriausių rezultatų“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą