Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 2d. 08:33

Paskelbtos naujojo „FIBA Europe“ turnyro gairės: nugalėtojui atiteks 250 tūkst. eurų

Kamilas Novakas
basket.idnes.cz nuotr. / "FIBA Europe" vadovas Kamilas Novakas.

Naujojo FIBA Europos turnyro čempionai gaus 250 tūkst. eurų, o iš viso komandoms bus išdalyta daugiau nei pusė milijono eurų.

Praėjusį sekmadienį Vengrijoje vykusiame susitikime „FIBA Europe“ valdyba priėmė 2015–2016 m. sezone startuosiančios „FIBA Europe“ taurės gaires. Jos šią savaitę buvo išsiųstos visoms nacionalinėms krepšinio federacijoms.

Naujas tarptautinis klubinis turnyras turėtų įtraukti visas komandas, kurios 2015–2016 m. sezone nedalyvaus pajėgiausiame klubiniame turnyre Eurolygoje. Planuojama, jog galimybę patekti į naują turnyrą gaus 100 klubų iš 40 skirtingų šalių. Po atrankos varžybų liktų 64 komandos, kurios būtų padalytos į 16 pogrupių po 4.

„FIBA Europe“
„FIBA Europe“

Dvi stipriausios komandos patektų į kitą etapą, o jame ekipos būtų padalytos į 8 pogrupius po 4. Iš šio etapo į aštuntfinalį patektų po dvi stipriausias grupės ekipas. Aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje būtų kovojama iki dviejų pergalių, o varžybas vainikuotų finalo ketvertas.

Numatoma, kad atrankos varžybos prasidės rugsėjo 30 dieną, o reguliarusis sezonas – lapkričio 4 dieną. Finalo ketvertas numatytas kitų metų balandžio 29 – gegužės 1 dienomis. Pagrindinė varžybų savaitės diena turėtų būti trečiadienis, alternatyvi – antradienis.

Iš viso komandoms bus išdalyta daugiau nei pusė milijono eurų, tačiau kiekvienas turnyre norintis dalyvauti klubas turės sumokėti 10 tūkstančių eurų depozitą, kuris bus grąžintas komandai, pasibaigus sezonui.

Į antrąjį etapą patekę klubai gaus 10–15 tūkst. eurų premijas,  į ketvirtfinalį patekę klubai – po 25 tūkst. eurų. 

Finaliniame ketverte besivaržysiantiems klubams premijos bus išmokėtos tokia tvarka: 4-oji vieta – 50 tūkst., 3-oji vieta – 70 tūkst. eurų, 2-oji vieta – 100 tūkst. eurų, 1-oji vieta – 250 tūkst. eurų.

Lietuvai šiose varžybose buvo numatytos 5 vietos. Dvi iš jų iš karto turėtų gauti vietą pagrindiniame turnyre, o trys kovotų atrankos varžybose. Apie turnyre dalyvaujančius klubus federacijos privalo informuoti iki liepos 17 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek