2018 03 14

Pergalė buvo kišenėje: Klaipėdos „Neptūno“ kelias Europoje – baigtas

Pirmąsias FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes namuose laimėję Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai turėjo visus šansus savo rankose, bet iššvaistė turėtą pranašumą ir 78:88 (19:13, 24:17, 14:21, 13:24, 8:13) nusileido Strasbūro SIG ekipai.
Edgaras Želionis
Edgaras Želionis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Klaipėdiečiai pirmąsias tarpusavio rungtynes laimėjo 5 taškų skirtumu, todėl galėjo sau leisti Strasbūre pralaimėti ne didesne taškų persvara.

„Neptūnas“ nebuvo nusiteikęs juokauti ir jau antrajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą, kuris vienu metu siekė net 15 taškų.

Persvarą svečiams pavyko išlaikyti iki ketvirtojo kėlinio. SIG bandė rengti spurtus, tačiau „Neptūnas“ iki tol juos sėkmingai gesino.

Sugrįžimas įvyko mačo pabaigoje, kai rezultatas išsilygino. Vėliau SIG įgijo 5 taškų pranašumą, kas reiškė lygybę serijoje.

Likus žaisti 10 sekundžių, „Neptūnas“ turėjo kamuolį ir galėjo išplėšti kelialapį į ketvirtfinalį, tačiau Renaldo Seibučio tritaškis paskutinę sekundę buvo netaiklus ir komandos žaidė pratęsimą.

Jame svečiai vertėsi be Edgaro Želionio, Simo Galdiko, Vytauto Šulskio ir Laimono Kisieliaus, kurie turėjo po 5 asmenines pražangas.

Papildomas 5 minutes sėkmingiau sužaidė daugiau jėgų ir resursų išsaugojusi SIG ekipa.

„Neptūnas“ grupių etapą užbaigė ketvirtoje vietoje, o SIG komanda savo grupėje buvo pirma.

SIG komandoje rungtyniauja šį sezoną „Žalgiryje“ neužsibuvęs Dee Bostas ir pernai „Lietuvos ryto“ kapitonu buvęs amerikietis Davidas Loganas.

SIG: Damienas Inglisas 21, Dee Bostas 17 (10 rez. perd.), Davidas Loganas 13, Miro Bilanas 12.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 17, Simas Galdikas ir Jerry Johnsonas po 14, Renaldas Seibutis 12.