Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Skaityti apie sportą - taip pat sportas.
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
2022 08 29

Pirmieji bilietą į pasaulio čempionatą iškovojo suomiai

Kiek netikėtai pirmąja komanda, užsitikrinusia teisę žaisti 2023 metų planetos krepšinio pirmenybėse, tapo Suomija, pati pasiekusi pergalę bei sulaukusi palankaus rezultato atrankos varžybose.
Lauri Markkanenas
Lauri Markkanenas / IMAGO/Lehtikuva nuotr.

Suomija antrą kartą per šalies krepšinio istoriją iškopė į pasaulio krepšinio čempionatą.

Ši teisė suomiams tapo garantuota, kai jie išvykoje 76:68 įveikė estus.

Suprasti akimirksniu

• Suomija: Sasu Salinas 20, Lauri Markkanenas 18, Alexanderis Madseanas 11;
  • Estija: Maikas Kalevas-Kotsaras 14, Kerras Kriisa 13, Janari Joesaaras 10, Kristianas Kullemae 9, Kristjanas Kitsingas 8.

Be to, suomiams buvo palanki Švedijos krepšininkų pergalė 95:83 išvykoje prieš Izraelį.

J grupėje suomiai su 7 pergalėmis ir 1 nesėkme yra garantuoti dėl vietos pirmajame trejete, kuriame taip pat yra Vokietija (7-1) ir Slovėnija (5-3).

Standings provided by SofaScore LiveScore

„Turime didžiuotis savimi ir mūsų bendru pasiekimu, – sakė suomių treneris Lassi Tuovi. – Dabar galime pasiimti laisvą pirmadienį. O tada visas dėmesys pasisuks į Europos čempionato varžybas Prahoje.“

Pirmą kartą pasaulio čempionate Suomija žaidė 2014 metais, kuomet Ispanijoje laimėjo vieną mačą ir pralaimėjo keturis.

2023 metų pirmenybės vyks Japonijoje, Indonezijoje ir Filipinuose.

Tą patį vakarą, kaip ir Suomijos krepšininkai, bilietą į planetos čempionatą užsitikrino Afrikos atrankos varžybose žaidžianti Dramblio Kaulo Kranto komanda, savo pasiekimą išreiškusi originaliu šokiu.

Didžiausiame Bukčių miško parke Vilniuje pasivaikščioti kviečia trys nauji maršrutai