2016 03 18 /2016 03 19

Plytas vėl svaidęs „Žalgiris“ prieš „Olympiakos“ neturėjo jokių šansų – 59:74

Kauno „Žalgirio“ (2-9) krepšininkai Graikijoje patyrė dar vieną nesėkmę. Eurolygos „Top 16“ varžybų F grupės 11-ojo rato dvikovą su Pirėjo „Olympiakos“ (5-6) ekipa Lietuvos čempionai pralaimėjo 59:74 (15:14, 15:25, 11:19, 18:16). Kauniečiai atsisveikino net ir su teorinėmis viltimis prasimušti į geriausių komandų aštuntuką.
Ianas Vougioukas
Ianas Vougioukas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Eurolyga | Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 74:59 | Pirėjus

„Žalgiris“ varžovams priešinosi tik pirmajame ketvirtyje, kurio sėkminga pabaiga leido išsiveržti į priekį 15:14. Nuo pat pirmųjų minučių aikštėje vyravo kieta gynybinė kova.

„Žalgirio“ trenerio interviu tik 15min po mačo: Šarūnas Jasikevičius: „Kai kuriuos dalykus man ir žaidėjams sunku kontroliuoti“

Po pertraukėlės „Olympiakos“ labai greitai perėmė iniciatyvą, spurtavo 10:4 ir kauniečiai daugiau nebepirmavo. Pirmoje rungtynių dalyje „Žalgirį“ gelbėjo varžovų dažnos pražangos ir puikus baudų pataikymas. Per pirmąją dalį pataikyta 17 iš 18-os.

Likus trims minutėms iki pertraukos „Olympiakos“ dar pirmavo tik 28:26, tačiau tas tris minutes sužaidė spurtu 11:2 ir prieš pertrauką nutolo iki 39:30.

„Žalgirio“ krepšininkai per du kėlinius iš žaidimo pataikė vos 6 metimus iš 24.

Trečiajame ketvirtyje kauniečiai ir toliau nesugebėjo stabdyti šeimininkų, patys pramesdavo kone kiekvieną metimą ir labai sunkiai rinko taškus. Sužaidus keturias minutes „Žalgiris“ buvo įmetęs tik du taškus, o „Olympiakos“ vis didino pranašumą – 47:32.

Visa rungtynių intriga iš esmės baigėsi trečiojo ketvirčio viduryje. „Olympiakos“ puolimas neblizgėjo, tačiau kieta ir efektyvi gynyba kauniečiams buvo visiškai surišusi rankas.

Antrasis tritaškis, kurį pataikė Brockas Motumas, įkrito jau tik baigiantis rungtynėms. Jerome'as Randle'as, Martynas Pocius ir Edgaras Ulanovas rungtynes baigė nepataikę nė vieno metimo iš žaidimo.

„Olympiakos“: G.Printezis (4/7 dvit., 2/4 trit.) 17, K.Papnikolaou (3/4 dvit.) 11, N.Milutinovas (7/8 baud.) ir D.Hackettas po 9, V.Spanoulis (4/10 dvit.) 7.

„Žalgiris“: I.Vougioukas (10/12 baud.) 14, P.Jankūnas (5/9 dvit., 7 atk. kam.) 12, B.Motumas 7, O.Hanlanas (2/2 dvit.) ir E.Ulanovas (0/4 dvit., 0/3 trit., 5 atk. kam.) po 6.

Per trejas pastarąsias rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ iš viso pataikė vos 5 iš 45 tritaškių (11,1 proc.)

​​​„Olympiakos“ – „Žalgiris“ statistika
„Olympiakos“ – „Žalgiris“ statistika

Visi 24sek tekstai apie rungtynes: ​

Pirėjo „Olympiakos“ turi savo Paulių Jankūną

Lėtėjanti legenda – košmariškas Vassilio Spanoulio sezonas

Graikijos žiniasklaida: Pirėjuje „Žalgirio“ laukia pragaras, padėsiantis šeimininkams išgyventi

Vaistas nuo chroniško „Žalgirio“ nepataikymo – toliau mesti

Šarūnas Jasikevičius: „Turnyrinė situacija dabar nėra labai svarbi“

21:42

„Žalgirio“ starto penketas: Jerome'as Randle'as, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Martynas Sajus.

21:52

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tomasas Satoransky ir  Georgios Printezis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tomasas Satoransky ir Georgios Printezis

Puikiai rungtynes pradėjo „Olympiakos“ vilkas G.Printezis, pelnęs visus penkis savo komandos taškus. Namų sirgaliai nušvilpė buvusį klubo žaidėją Ianą Vougiouką.

21:55

Kauniečiai per keturias minutes susirinko keturias asmenines pražangas, tad „Olympiakos“ galėjo žaisti agresyviai. I.Vougioukas išrašė įspūdingą bloką Nikola Milutinovui – 9:4 pirmavo graikai, kurie irgi gavo penktąją komandinę pražangą.

21:57

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Brockas Motumas

Į aikštę žengęs B.Motumas nesugebėjo vienas prieš vieną apsiginti prieš G.Printezį, o padvigubinus gynybą kamuolys atsidūrė N.Milutinovo rankose. Pastarasis visiškai laisvas galingai įkalė iš viršaus – 11:6.

22:03

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kaspars Vecvagars

G.Printezis pelnė jau 6-ąjį savo tašką, o „Žalgirio“ puolimas ir vėl užstrigo. Šeimininkų aikštės gynyba išmušė svečius iš vėžių, į aikštę žengęs Kasparas Vecvagaras prametė tritaškį iš geros padėties. Kamuolį atgavus, latvis jau įmetė tritaškį – kauniečiams jis pirmasis iš trijų. 13:11

22:06

Tiesiog ideali „Žalgirio“ ketvirčio pabaiga! Iki tol 1 iš 10-ies metimų pataikę svečiai po K.Vecvagaro tritaškio įmetė dar du ir išsiveržė į priekį 15:14.

Ketvirtį užbaigė idealus E.Ulanovo prasiveržimas ir iškištas kamuolys B.Motumui. Australas pelnė lengvus taškus, o kauniečiams pavyko apsiginti nuo paskutinės graikų atakos.

22:09

„Scanpix“ nuotr./Danielis Hackettas

Antrasis kėlinys pradėtas apmaudžia Martyno Pociaus klaida ir labai keistu teisėjų sprendimu. I.Vougioukui įrašyta nesportinė pražanga už varžovo greitos atakos stabdymą.

Danielis Hackettas sumetė baudas ir iškart po to smeigė tritaškį.

22:15

Šarūnas Jasikevičius pabandė gintis aikšte ir „Žalgirio“ 4 iš eilės taškų seriją iškart tritaškiu nutraukė D.J.Strawberry, metęs visiškai laisvas – 24:19.

22:17

Geroji statistika. Jerome'ui Randle'ui sumetus baudas, kauniečiai šiose rungtynėse jau buvo pataikę visus 10 baudų metimų. Blogoji – padarytos jau 7 klaidos. ​24:21

22:24

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Martynas Pocius

J.Randle'as prametė pirmąjį kauniečių baudos metimą, o netrukus M.Pocius užsidirbo gražų „stogą“. Maža to, O.Hanlanas apsigynus neįmetė tritaškio būdamas visiškai laisvas.

Vis dėlto akylūs teisėjai užfiksavo V.Spanoulio pražangą kovojant dėl kamuoliu su M.Pociumi ir šis sumetė baudas – 28:26.​

22:27

Baudų metimų festivalis tęsėsi. Po dvi sumetė K.Papanikolaou ir E.Ulanovas.

22:29

J.Randle'ui visiškai nesisekė. Paskutinę „Olympiakos“ atakos sekundę amerikietis nespėjo susikeisti ginamaisiais ir tai baigėsi lengvais H.Warricko taškais.

Netrukus J.Randle'as jau trečią kartą suklydo, o K.Papnikolaou greitoje atakoje įmetė lengvą dvitaškį – 34:28.

22:32

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Ianas Vougioukas

I.Vougioukas gražiai suklaidino H.Warricką, kuris pašoko į orą ir grubiai stabdė varžovą. Skirta nesportinė pražanga, kurią taikliais baudų metimais pavertė graikas. Vis dėlto R.Seibutis po to sužingsniavo, o K.Papanikolaou įmetė tritaškį – 37:30

22:35

J.Randle'o nesėkmės tęsėsi. Visus septynis savo metimus iš žaidimo prametęs amerikietis desperatiškai metė du iš eilės tritaškius. Abu buvo netaiklūs.

„Olympiakos“ gražia ataka užbaigė ketvirtį, kauniečiai per likusį laiką nesurengė atakos ir leido šeimininkams pabėgti – 39:30.

22:41

„Olympiakos“ – „Žalgiris“ statistika po dviejų kėl.

22:52

Keturi iš eilės šeimininkų taškai padidino pranašumą net iki 13-os (43:30), tačiau iš vidutinio nuotolio įmetė P.Jankūnas.

22:54

Labai prastas „Žalgirio“ žaidimas tęsėsi. Vėl užstrigusi ataka, vėl iki galo nesudirbusi gynyba ir V.Mantzario dvitaškis padidino pranašumą iki 47:32.

22:57

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas

Trečiajame ketvirtyje tempti sunkiai plaukiantį „Žalgirio“ laivą bandė kapitonas P.Jankūnas. Vienintelius du komandos taškus įmetęs puolėjas sumetė baudas. Tai buvo visi kauniečių taškai per keturias kėlinuko minutes.

23:01

I.Vougioukas po 8 iš eilės taiklių metimų prametė devintąją savo baudą. „Olympiakos“ persvara pasiekė naują rekordinę ribą, kai du iš eilės tritaškius smeigė I.Papapetrou ir G.Printezis – 53:35.

23:06

M.Sajus gavo nesportinę pražangą stabdydamas N.Milutinovą. M.Pocius prametė jau 10-ąjį komandos tritaškį iš 11-os bandymų. 56:37

23:09

Ketvirtis galėjo baigtis optimistine gaida, kai kauniečiai sumetė du dvitaškius iš eilės, tačiau neatsikovotas kamuolys varžovų atakoje leido „Olympiakos“ kone paskutinę sekundę įmesti dvitaškį. Po trijų ketvirčių skirtumas išliko milžiniškas – 58:41.

23:16

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Lukas Lekavičius

Pirmą kartą šios dienos rungtynėse į aikštę žengė ir Lukas Lekavičius. Abiejų komandų treneriai po šio Š.Jasikevičiaus keitimo jau buvo panaudoję visus savo krepšininkus.

23:19

Keturis iš eilės taškus įmetęs P.Jankūnas (12 tšk.) pagal rezultatyvumą beveik pavijo I.Vougiouką (13 tšk.), tačiau priekinės linijos žaidėjai vieni pavyti „Olympiakos“ negalėjo.

Visiškai laisvas O.Hanlanas prametė 12-ąjį „Žalgirio“ tritaškį iš 13-os.

23:23

Bandymus pasvajoti apie galimybe pasivyti varžovus „Olympiakos“ nubraukė dviem iš eilės tritaškiais. Po atkovoto kamuolio puolime vieną smeigė G.Printezis, kitą – D.Johnsonas-Odomas. 68:49

23:24

Alvydo Januševičiaus nuotr./Brockas Motumas

B.Motumas pagaliau pataikė tritaškį! Taiklumas padidėjo iki 15 procentų (2/13), o L.Lekavičius pelnė savuosius taškus baudų metimais. 68:54

23:33

Rungtynės baigėsi ramiu žaidimu, „Olympiakos“ sirgaliams traukiant pergalės dainas.