2017 11 15

Po beprotiško mačo Malagos spauda pripažino „Žalgirį“ ir aukštino kanadietį

Nokdaunas, prisikėlimas ir pralaimėjimas, – taip Andalūzijos žiniasklaida apibūdino įsimintinas Eurolygos antradienio rungtynes Malagoje, kur Kauno „Žalgiris“ po Edgaro Ulanovo dvitaškio paskutinę pratęsimo sekundę 85:83 palaužė „Unicaja“ komandą.
Juanas Plaza ir jo treniruojama Malagos komanda nusileido Kauno „Žalgiriui“.
Juanas Plaza ir jo treniruojama Malagos komanda nusileido Kauno „Žalgiriui“. / „Scanpix“ nuotr.

„La Opinion de Malaga“ nuomone, du lemiami kairiarankio Lietuvos komandos žaidėjo Edgaro Ulanovo taškai veikiausiai buvo teisingas atspindys visų rungtynių, kuriose šeimininkai vis turėjo vytis „Žalgirį“.

„Bet po įdėtų pastangų bandant pasivyti svečius, finalas buvo skausmingas. Brooksas, suklupęs ant parketo, keikiantis prastą sėkmę, o tuo metu lietuviai atrodė kaip ananasas, aplipę aplink finalinio metimo autorių – šis vaizdas tobulai atspindėjo tai, kas vyko praėjusią naktį „Carpena“ arenoje“, – rašė „La Opinion de Malaga“ apžvalgininkas Emilio Fernandezas.

Jis pabrėžė, kad „Žalgiris“ buvo geresnis šiame mače.

„Turite tai pripažinti. Todėl jis ir laimėjo, – rašė „La Opinion de Malaga“. – Tai buvo komanda, kuri labiau dirbo, bent jau taip atrodė.

Jie žino, ką jie žaidžia, žino savo ribas ir išnaudoja savo stiprybes. Vakar jiems padėjo K.Pangoso puikus žaidimas, ypač pirmojoje rungtynių pusėje, kai jis rodė gerą kryptį ir rinko taškus.

Paskui su Draganu Milosavljevičiumi priešakyje pavyko atsigauti, bet dėl „žaliųjų“ (Malagos komandos spalva taip pat žalia, – red.) pralaimėjimo turime kaltinti kanadietį ir jo meistrišką klasę per pirmąsias 20 minučių“.

„Diario Sur“ pažymėjo, jog tai, kad komanda per vieną mačą parodo du savo veidus, įprastai nebūna labai geras ženklas.

„Nesąmonė, reakcija ir pralaimėjimas“, – rungtynes apibūdino Andalūzijos laikraštis.

„Unicaja“ pralaimėjo 20 taškų „Žalgiriui“ – komandai, kurioje nėra žvaigždžių, bet yra gerai susidirbusi ir valdoma trenerio Šarūno Jasikevičiaus, – rašė „Diario Sur“. – „Žalgiris“ buvo superinis prieš malagiečius didžiąją rungtynių dalį.“

„Diario Sur“ taip pat pagyrė Keviną Pangosą, kuris į šeimininkų krepšį įmetė 21 tašką, ir atskleidė vieną įdomų faktą – prieš porą vasarų „Unicaja“ irgi domėjosi įžaidėju ir Kanados, kuris į „Žalgirį“ pernai atvyko iš kito Ispanijos klubo „Gran Canaria“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kevin Pangosas

„Diario Sur“ pastebėjo, kad antradienio rungtynėse atsiskleidė ir Ray McCallumas. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje pratęsimą ištempęs ir vos į antrą pratęsimą Malagos ekipos neištempęs amerikietis tapo komandos žvaigžde, kai dėl peties traumos negalėjo žaisti Nemanja Nedovičius.

Visi Malagos apžvalgininkai pabrėžė banguotas rungtynes ir itin prastą jų pradžią.

„Mes nežaidžiame jokio krepšinio, – „Malaga Hoy“ citavo vieną iš sirgalių, garsiai paskelbusiu apie savo nusivylimą trečiojo kėlinio pradžioje, kai „Žalgirio“ persvara buvo pasiekusi 20 taškų.

Malaga Hoy: „Beprotybė su nelaiminga pabaiga“.

Bet tada sekė Malagos komandos šturmas, pašokdinęs aistruolius ant kojų ir pasibaigęs E.Ulanovo pergalingu metimu per pratęsimą.

Kas nutiko tarp to? „Beprotybė su nelaiminga pabaiga, – konstatavo „Malaga Hoy“. – Malagos komanda taip turėtų žaisti kiekvieną mačą, tai buvo tarsi paskutinės gyvenimo rungtynės.

Pralaimėjimas žeidžia, bet sugrįžimas į rungtynes buvo herojiškas.“

Panašiai mąstė ir „Unicaja“ treneris Juanas Plaza. „Didžiuojuosi savo komanda, nes ji neišmetė balto rankšluosčio“, – kalbėjo J.Plaza, patyręs pralaimėjimą prieš Kauno klubą, kurį yra treniravęs prieš penkerius metus.