Į kitus metus perkeltose Tokijo olimpinėse žaidynėse Prancūzijos krepšinio rinktinei vadovaus tas pats treneris. Šalies krepšinio federacija pranešė apie pratęstą sutartį su Vincent'u Collet.
Vincent'as Collet
Vincent'as Collet / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Dar nuo 2009 metų nacionalinei komandai vadovaujančiam prancūzui tai bus jau trečiosios olimpinės žaidynės – Prancūzijos rinktinę jis treniravo ir 2012 m. Londone bei 2016 m. Rio de Žaneire.

Savo pozicijas dar metus išlaikys ir rinktinės vadybininkas Patrickas Beesley bei jo asistentas Borisas Diaw.

Prancūzai į olimpines žaidynes tiesiogiai pateko dėl puikaus pasirodymo pasaulio čempionate, kurio ketvirtfinalyje nugalėjo JAV rinktinę, o galiausiai užėmė trečiąją vietą.

V.Collet stovėdamas prie rinktinės vairo iškovojo jau penkis medalius – Europos čempionato auksą, sidabrą ir bronzą bei dvi pasaulio čempionato bronzas.

Be prancūzų, vietas olimpiniame krepšinio turnyre turi ir Japonija, Ispanija, Argentina, Australija, JAV, Nigerija ir Iranas.

Lietuva, kaip ir dar 23 šalių komandos, kitą vasarą varžysis taip pat nukeltuose olimpiniuose atrankos turnyruose.