2021 07 09

Pratęsimo drama: Lietuvos U-19 rinktinė skaudžiai krito ketvirtfinalyje

Lietuvos devyniolikmečiai tarp keturių stipriausių pasaulio čempionato komandų nepateko. Ketvirtfinalio etape Gedimino Petrausko auklėtiniai atsimušė į Prancūzijos barjerą – patyrė pralaimėjimą per pratęsimą 79:84 (21:15, 14:18, 16:20, 18:16, 10:15).
U-19 pasaulio čempionatas: Lietuva – Prancūzija
U-19 pasaulio čempionatas: Lietuva – Prancūzija / nuotr. FIBA

Prancūzijos komandoje rungtyniauja 17-metis Victoras Wembanyama. Net 219 cm ūgio jaunuolis pradėjo susitikimą dėjimu, tačiau vėliau lietuviams jį pridaryti pavyko.

Jaunasis Vilerbano ASVEL talentas surinko 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius, blokavo net 8 lietuvių metimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Po trijų kėlinių dar daug klausimų buvo likę šiame susitikime - Prancūzija pirmavo vos 2 taškais 53:51.

Šovė lietuviai į priekį ketvirtojo kėlinio pradžioje ir po kelių puikių Dominyko Stenionio epizodų G.Petrausko vadovaujama komanda įgijo 5 taškų persvarą (62:57).

Kėliniui artėjant prie pabaigos, žaidimas vyko taškas į tašką, o pirmavo tai viena, tai kita ekipa. Prasidėjus paskutinei minutei, rezultatas buvo lygus 69:69.

nuotr. FIBA /U-19 pasaulio čempionatas: Lietuva – Prancūzija

Mantas Rubštavičius lipo į medį po krepšiu, bet mūsų šalies krepšininkams pavyko perimti kamuolį. Paskutinė ataka priklausė Lietuvai, tačiau Augustas Marčiulionis suklydo ir dar 3,5 sek. liko Prancūzijai.

Matthew Strazelis paleido metimą su sirena, kamuolys krito į krepšį, tačiau V.Wembanyama neprotingai palietė kamuolį prieš pat jam įkrentant į krepšį ir teisėjai taškų, galėjusių lemti pergalę, neįskaitė.

Vis dėlto per pratęsimą Prancūzijos rinktinė sugebėjo įrodyti pranašumą.

Ąžuolas Tubelis Lietuvos rinktinei surinko dvigubą dublį: pelnė 19 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

Prancūzai pusfinalyje susitiks su Serbijos ir Argentinos rungtynių laimėtojais.

Lietuva: Ą.Tubelis 19 (13 atk. kam.), D.Stenionis ir M.Rubštavičius po 14, A.Marčiulionis ir H.Pivorius po 9.

Prancūzija: M.Strazelis 23, V.Wembanyama 20 (6 atk. kam., 8 bl.), L.Ugolinas 11, C.Frischas 10.