2022 10 19

Milžinišką persvarą iššvaistęs „Lietkabelis“ išvengė vokiečių niukso

Panevėžio „Lietkabelis“ (1-1) sunkiai, bet atsidarė pergalių sąskaitą Europos taurėje. Nenado Čanako auklėtiniai iššvaistė 19 taškų pranašumą, tačiau 80:76 (21:19, 23:9, 15:22, 21:26) įveikė Ulmo „ratiopharm“ (1-1) komandą iš Vokietijos.

Panevėžiečiai įspūdingai sužaidė antrąjį kėlinį, kurį laimėjo net 23:9, ir turėjo 19 taškų persvarą trečiajame, bet „ratiopharm“ sugrįžo į rungtynes ir netgi pirmavo ketvirtojo kėlinio antroje pusėje – 68:65.

Vis dėlto lemiamu metu sėkmingiau žaidė „Lietkabelis“.

Iš pradžių šeimininkai perėmė du kamuolius ir greitomis atakomis persvėrė rezultatą (70:68).

Po Kristiano Kullamae tritaškio ir Jamelo Morriso taiklaus metimo likus 53 sek. panevėžiečių pranašumas išaugo iki 5 taškų (75:70), bet vienos atakos metu jie praleido keturis taškus – Nicolas Bretzelis įmetė dvitaškį, o metimo metu pražangą išprovokavęs Karimas Jallow sumetė baudas (75:74).

Vis dėlto svarbiausios „Lietkabelio“ atakos metu nedrebėjo komandos kapitono Vytenio Lipkevičiaus ranka – puolėjas likus 28,9 sek. smeigė tritaškį iš krašto ir sukrovė „Lietkabeliui“ 4 taškų persvarą (78:74).

Kitoje atakoje svečiai svečiai suklydo, o Panevėžio komandos pergalę baudų metimais įtvirtino K.Kullamae.

„Lietkabeliui“ tai pirmoji pergalė šio sezono Europos taurėje – prieš savaitę jie Rygoje 71:82 nusileido Slobožanskės „Prometey“ iš Ukrainos.

Šį kartą „Lietkabeliui“ dar teko verstis ir be Željko Šakičiaus.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 14 (6/16 metimai), Gyorgy Golomanas 13 (5/6 dvit.), Kristianas Kullamae 12 (2/8 trit., 6 rez. perd.), Benas Griciūnas 11 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 10, Stefanas Peno ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) po 6.

„ratiopharm“: Robinas Christenas 19, Joshua Hawley 13, Nicolas Bretzelis 12 (6/6 dvit.), Karimas Jallow 9.

Svarbiausius rungtynių įvykius fiksavo 15min.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „ratiopharm“ 80:76 (21:19, 23:9, 15:22, 21:26)

40 min. „Lietkabeliui“ pavyko išsaugoti pranašumą ir trapią pergalę.

40 min. V.Lipkevičius smeigia tritaškį likus 28,9 sek.! 78:74.

40 min. „ratiopharm“ vienos atakos metu pelno keturis taškus (75:74).

40 min. J.Morrisas pataiko dvitaškį prasidėjus paskutinei minutei ir panevėžiečių skirtumas auga iki penkių taškų (75:70).

39 min. Svarbus lyg oras Kristiano Kullamae tritaškis (73:70).

37 min. Du perimti kamuoliai ir „Lietkabelis“ susigrąžina pranašumą (70:68).

37 min. „Lietkabelis“ niekaip nesustabdo R.Christeno (65:68).

34 min. Visiškai sustojęs „Lietkabelis“ galutinai iššvaistė 19 taškų persvarą ir jau atsilieka (61:62).

34 min. Po dar vieno R.Christeno tolimo šūvio skirtumas jau minimalus (61:60).

33 min. Kėlinį dėjimu pradėjo B.Griciūnas, bet „ratiopharm“ po Robino Christeno tritaškio jau alsuoja šeimininkams į nugaras (61:57).

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „ratiopharm“ 59:50 (21:19, 23:9, 15:22)

30 min. Pusę persvaros „Lietkabelis“ iššvaistė, bet dar yra priekyje.

29 min. Po Matthew Mobley tritaškio skirtumas jau tik vienženklis (57:50).

27 min. Vokiečiai keliasi iš letargo miego (53:43).

25 min. J.Morriso taiklus šūvis grąžina panevėžiečiams didžiausią persvarą (53:34).

23 min. Pagaliau kiek sėkmingesnę atkarpą sužaidė ir „ratiopharm“ (47:32).

22 min. Užtikrintai „Lietkabelis“ pradėjo ir trečią rungtynių kėlinį (47:28).

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „ratiopharm“ 44:28 (21:19, 23:9)

20 min. J.Morrisas aidint sirenai įmeta nuo lentos ir „Lietkabelis“ šauniai užbaigia pirmąją rungtynių dalį.

19 min. Įspūdinga panevėžiečių atkarpa tęsiasi – svečiai taškų nepelnė jau šešias minutes (42:27).

17 min. G.Golomanas ir B.Griciūnas pratęsė „Lietkabelio“ spurtą iki 10:0, o persvara jau beveik dviženklė (36:27).

14 min. Pagaliau pramuša ir J.Morriso taikiklis (29:27).

11 min. V.Lipkevičius įskraidino pirmą savo komandos tritaškį (24:19).

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „ratiopharm“ 21:19

10 min. „Lietkabeliui“ pavyko trapia persvara laimėti pirmąjį kėlinį.

9 min. Du iš eilės Joshua Howley tritaškiai grąžina pranašumą svečiams (17:19).

7 min. Du iš eilės Gyorgy Golomano dėjimai (15:13).

5 min. V.Lipkevičius pirmą kartą išveda „Lietkabelį“ į priekį (11:9).

4 min. Gynyba kol kas braška, bet toli vokiečių panevėžiečiai nepaleidžia (7:9).

„Lietkabelio“ starto penketas: Stefanas Peno, Jamelas Morrisas, Grantas Vasiliauskas, Vytenis Lipkevičius, Benas Griciūnas.