Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%
2013 10 24

Puikus lietuvių žaidimas Europos taurėje: Benas Veikalas, Deividas Gailius ir Antanas Kavaliauskas – rezultatyviausi savo ekipose

Trečiadienį sužaista dar septyniolika 2013–2014 metų sezono Europos taurės vyrų krepšinio turnyro antrojo turo rungtynių, kuriose šeši lietuviai pelnė net 85 taškus.
Rungtynės tarp „VEF“ – „Lietkabelio“
„VEF“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Antanas Kavaliauskas atvedė Bilbao „Basket“ į pergalę

Antrąją pergalę iškovojo ir vienvaldžiu B grupės lyderiu tapo Bilbao „Basket“ klubas su dviem lietuviais, išvykoje po pratęsimo 100:94 (25:18, 21:23, 11:20, 25:21, 18:12) palaužęs Sasario „Dinamo“ ekipos pasipriešinimą.

Daugiausiai taškų nugalėtojams – 21 – pelnė A.Kavaliauskas, per 28 minutes pataikęs 6 dvitaškius iš 11 bei realizavęs visus 9 baudų metimus. Be to jis po krepšiais atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą ir prasižengė 4 kartus.

Mindaugas Lukauskis prie pergalės prisidėjo 3 taškais, 2 sugriebtais kamuoliais ir 3 pražangomis. Per 9 minutes jis pataikė 1 tritaškį metimą iš 4.

Kitose B grupės rungtynėse Zagrebo „Cedevita“ komanda savo aikštėje 88:75 (23:21, 21:13, 22:16, 22:25) nugalėjo Šarlerua „Belgacom Spirou“ penketuką.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Ramūno Būtauto treniruojamas VEF – grupės lyderis

Antrąją pergalę iškovojo ir G grupės lyderiu tapo R. Butauto treniruojamas Latvijos čempionas Rygos VEF klubas su Tomu Delininkaičiu, svečiuose 67:62 (17:12, 13:14, 18:21, 19:15) įveikęs antrąją nesėkmę patyrusią grupės autsaiderę Talino „Kalev-Cramo“ ekipą.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 11 taškų, sugriebė 1 kamuolį ir dusyk suklydo. Per beveik 12 minučių T.Delininkaitis pataikė 2 tritaškius iš 3, vienintelį mestą dvitaškį bei visus 3 baudų metimus.

Kitose grupės rungtynėse trečiadienį Haifos „Maccabi“ krepšininkai išvykoje 86:83 (21:29, 18:18, 23:20, 24:16) nugalėjo Skopjės „MZT Aerodrom“ penketuką.

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Puikus Deivido Gailiaus žaidimas Slovėnijos klubui pergalės neatnešė

Pirmąją nesėkmę C grupėje patyrė D. Gailiaus Liublianos „Union Olimpija“ klubas, išvykoje 56:64 (10:20, 18:10, 14:16, 14:18) nusileidęs pirmąją pergalę iškovojusiems Vilerbano ASVEL krepšininkams.

Rezultatyviausiai svečių gretose žaidęs lietuvis pelnė 18 taškų, po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, dusyk suklydo ir kartą prasižengė. Per 33 aikštelėje praleistas minutes D. Gailius pataikė 2 tritaškius iš 6, 4 dvitaškius iš 9 bei realizavo 4 baudų metimus iš 6.

Kitų C grupės susitikimų rezultatai:

Valensijos „Basket“  – „Ratiopharm“  88:74
„Cimberio“ – Paryžiaus „Levallois“  77:71

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Antrasis Donato Zavacko ir Beno Veikalo klubo pralaimėjimas

Antrąjį pralaimėjimą patyrė ir D grupės autsaideriu tapo Bonos „Telekom Baskets“ klubas su B.Veikalu ir D. Zavacku, svečiuose 66:74 (17:17, 12:28, 20:15, 17:14) nusileidęs antrąją pergalę iškovojusiai Gravlino-Diunkerko BCM komandai.

Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose žaidusio B. Veikalo sąskaitoje 18 taškų, 3 sugriebti ir 1 perimtas kamuolys bei 3 pražangos. Per 32 minutes jis pataikė 3 tritaškius iš 8, 4 dvitaškius iš 8 bei vienintelį baudos metimą.

D. Zavackas į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius, trissyk suklydo ir dukart prasižengė. Per 27 minutes puolėjas iš Lietuvos pataikė 1 tritaškį iš 4, 3 dvitaškius iš 5 bei realizavo 5 baudų metimus iš 7.

Kitame grupės mače Berlyno „Alba“ krepšininkai savo aikštėje 71:68 (15:21, 21:16, 19:20, 16:11) įveikė Saragosos CAI penketuką.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Pirmosios Kęstučio Kemzūros ir Rimo Kurtinaičio treniruojamų ekipų pergalės

Pirmąją pergalę A grupės turnyre iškovojo K.Kemzūros treniruojamas Nymburko ČEZ klubas, namuose 84:76 (20:20, 21:15, 17:24, 26:17) įveikęs Zagrebo „Cibona“ penketuką.

Kitų A grupės susitikimų rezultatai:

„Artland Dragons“ – „Telenet“  69:84
„Sarthe Basket“ – „Pallacanestro“  65:77

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Ostendės „Telenet“ 2 0 174:152
2. Kantu „Pallacanestro“ 2 0 165:151
3. Nymburko ČEZ 1 1 167:166
4. Le Mano „Sarthe Basket“ 1 1 143:153
5. Zagrebo „Cibona“ 0 2 152:162
6. Kvakenbriuko „Artland Dragons“ 0 2 155:172

Pirmąją pergalę E grupėje iškovojo R.Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ klubas, svečiuose 85:79 (22:23, 21:20, 22:22, 20:14) įveikęs Sofijos „Lucoil Academic“ komandą.

Kitų E grupės susitikimų rezultatai:

„CSU Asesoft“ – „Pinar Karsiyaka“ 72:80
„Igokea“ – Jeruzalės „Hapoel“ 67:74.

F grupės rungtynių rezultatai:

Južno „Chimik“ – „Nižnij Novgorod“ 78:76
Fėhervaro „Alba“ – Salonikų PAOK  88:89

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Južno „Chimik“ 2 0 170:132
2. Salonikų PAOK 2 0 174:172
3. „Nižnij Novgorod“  1 1 158:142
4. Podgoricos „Budučnost Voli“ 1 1 164:158
5. Fėhervaro „Alba“ 0 2 152:171
6. Ankaros „TED Kolejliler“ 0 2 133:164

Trys geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į antrąjį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro etapą.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas