2020 10 11

R.Giedraitis spindėjo rezultatyvumu, bet „Baskonia“ krito metimu paskutinę sekundę

Beveik be keitimų aikštėje rungtyniavęs Rokas Giedraitis buvo viena pastebimiausių figūrų šiame mače, tačiau net ir titaniškų lietuvio pastangų Vitorijos „Baskonia“ (3-2) klubui neužteko – baskai paskutinių sekundžių dramoje 89:91 (16:23, 22:25, 31:18, 20:25) krito prieš Burgoso „San Pablo“ (4-1)
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Getty images / Euroleague.net nuotr.

Baskai vien per trečiąjį kėlinį panaikino 10 taškų deficitą ir prieš lemiamą rungtynių ketvirtį buvo atitrūkę vienu metimu (69:66), tačiau mačo nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Likus maždaug pusantros minutės iki kėlinio pabaigos po Luca Vildozos tritaškio „Baskonia“ truktelėjo į priekį (89:86), tačiau per likusį rungtynių laiką svečiai nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos.

Burgoso ekipa netrukus rezultatą išlygino ir turėjo paskutinę ataką išplėšti dramatišką pergalę. Alexo Renfroe floateris buvo netikslus, tačiau niekas iš varžovų ekipos nepasaugojo Jasielio Rivero, kuris likus 0,9 sek. įmušė kamuolį į krepšį.

Trimis pergalėmis sezoną pradėjusi „Baskonia“ dabar krito į nedidelę duobelę – tai buvo trečiasis ekipos pralaimėjimas iš eilės.

R.Giedraitis šiame mače ir vėl sulaukė milžiniško Duško Ivanovičiaus pasitikėjimo. Lietuvis ilsėjosi vos vieną minutę ir ant parketo praleido 39 min. – pelnė 19 taškų (4/6 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, 4 kartus suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Burgoso „San Pablo“: Dejanas Kravičius 16 (21 naud. bal.), Alexas Renfroe (23 naud. bal.) ir Vitoras Benite po 14, Jasielis Rivero (8 atk. kam.) 13.

Vitorijos „Baskonia“: Rokas Giedraitis 19, Luca Vildoza 18, Alecas Petersas (6 atk. kam.) 16, Ilimane Diopas 13 (21 naud. bal.), Pierria Henry 10.