2016 03 14

Rimo Kurtinaičio komandai – krizė

Kazanės UNIKS snaiperis Keithas Langfordas Rimo Kurtinaičio sekmadienio vakarą pavertė košmaru. Amerikietis vien per pirmąjį kėlinį pelnė 23 taškus ir vėliau pratęsė „Chimki“ krizę. Tai buvo jau aštuntasis Chimkų klubo pralaimėjimas per 11 pastarųjų rungtynių. R.Kurtinaitis neslepia, kad problemų komandoje netrūksta.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / „Scanpix“ nuotr.

Dar neseniai „Chimki“ buvo vadinami vienais pagrindinių favoritų žengti į Eurolygos finalo ketvertą, o dabar gali net nepatekti į ketvirtfinalį, o VTB Vieningoje lygoje bręsta dar viena didžiulė nesėkmė.

„Chimki“ ten rikiuojasi penktoje vietoje. Panašu, kad geriausiu atveju iki reguliariojo sezono pabaigos R.Kurtinaičio auklėtiniai pakils iki ketvirtosios vietos, o tai reikš, kad pusfinalyje lietuvio komandos lauks Maskvos CSKA.

Nepatekimas į finalą reikš, kad „Chimki“ nepateks ir į Eurolygą. O „Chimki“ vadovų kantrybė gali baigtis.

„Šiuo metu komandos psichologinė būklė prasta. Ir tai matyti iš žaidėjų, – po pralaimėjimo UNIKS 85:90 kalbėjo R.Kurtinaitis. – Nesusitvarkėme su atsakomybe. Pirmasis kėlinys parodė, kad buvome nusiteikę tragiškai. O nuostabiai žaidė Langfordas. Neradome žaidėjo, kuris galėjo jį sustabdyti. Situacija dabar nėra labai gera, bet turime atsilaikyti“.​

Beje, K.Langfordas surinko 38 taškus ir pasiekė VTB Vieningosios lygos pirmojo kėlinio rezultatyvumo rekordą.

Po rungtynių jis sakė, kad toks pasirodymas nebuvo asmeninė žinutė R.Kurtinaičiui. Kai lietuvis perėmė „Chimki“ vairą, strategas pageidavo, kad K.Langfordas paliktų komandą.

Amerikietis teigė, kad nieko asmeniško neturi, bet dvikovos su R.Kurtinaičio komanda jį visuomet papildomai motyvuoja.