2018 11 29

Pirmas antausis – Lietuvos rinktinė dramatiškai krito Italijoje

Po aštuonių pergalių iš eilės Lietuvos krepšinio rinktinė pajuto pralaimėjimo kartėlį. Dainiaus Adomaičio vadovaujama nacionalinė komanda Brešoje 65:70 (24:20, 11:22, 18:11, 12:17) krito prieš Italijos rinktinę ir patyrė pirmą nesėkmę pasaulio čempionato atrankoje. Vietą pasaulio pirmenybėse Kinijoje jau turinti Lietuvos rinktinė prie jos priartėti leido ir italams.
Lietuvos krepšinio rinktinė
Lietuvos krepšinio rinktinė / Raymond Vysniausko nuotr.

Italijos rinktinės trenerio sūnus Brianas Sacchetti smeigė lemiamą tritaškį, likus žaisti 30 sekundžių ir užtikrino Italijos rinktinės pergalę. Lietuviai dar bandė išsigelbėti, kai tritaškį smeigė kapitonas M.Kalnietis, bet tai nieko nepakeitė.

Įtemptose rungtynėse nei viena komanda neturėjo dviženklio pranašumo. Prieš didžiąją pertrauką italai susikrovė didžiausią, 7 taškų persvarą 42:35, tačiau trečiajame kėlinyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pavijo varžovus. Prie to labiausiai prisidėjo per kėlinį 8 taškus surinkęs Jonas Mačiulis.

Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo lygus 53:53. Tačiau lemiamame kėlinyje lietuviai net penkias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir galiausiai pralaimėjo ketvirtį 12:17.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo M.Kalnietis, kuris pelnė 15 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. J.Mačiulis pridėjo dvigubą dublį – 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Solidžiai rinktinėje debiutavo Martinas Gebenas, kuris trečiajame kėlinyje dėjimu su pražanga išlygino rezultatą 49:49. Iš viso jis žaidė 15 minučių ir apsiribojo 3 taškais.

Kitas pirmą kartą į rinktinę patekęs debiutantas Gytis Masiulis savo šanso nesulaukė ir liko ant atsarginių suolo.

Lietuvos rinktinė jau užsitikrino vietą pasaulio čempionate, bet dar turi priežastį siekti pergalių – jos pagerintų lietuvių pozicijas prieš burtus kitų metų pasaulio čempionatui.

Italijos rinktinei yra būtina pergalė prieš Lenkiją, kad užsitikrintų vietą čempionate Kinijoje.

Lietuvos rinktinė pralaimėjo italams pirmą kartą po penkių pergalių iš eilės.

Sekmadienį Vilniuje Lietuvos krepšinio rinktinė susitiks su Kroatijos rinktine, kuri 74:69 nugalėjo Vengriją.

Italija: A.Abassas 13, A.Polonara 11.

Lietuva: M.Kalnietis 15, J.Mačiulis 10, R.Seibutis 9, R.Giedraitis ir M.Echodas po 6, E.Bendžius 5, E.Želionis 4, M.Girdžiūnas ir M.Gebenas po 3, A.Juškevičius ir A.Butkevičius po 2.

KĘSTAS RIMKUS, 24sek žurnalistas Brešoje
Brianas Sacchetti pataikęs tritaškį rėkia garsiau už Tarzaną. Italo tolimas šūvis likus pusei minutės padvigubino šeimininkų persvarą iki šešių taškų. Antros pergalės prieš italus per vieną vakarą, regis, nebus.

40 min. Likus žaisti 30 sekundžių, B.Sacetti pataikė tritaškį ir užtikrino italų pergalę.

38 min. A.Polonara pataikė svarbų tritaškį. M.Echodas šįkart pataikė baudos metimus – 60:63.

37 min. Liūdnas ketvirtis tęsiasi. M.Echodas nepataikė abiejų baudos metimų. M.Kalnietis budino savo komandą taikliu metimu. Dar niekas neprarasta – 58:60.

Jonas Mačiulis iš niekšelio per akimirką virto angelu – jis šypsosi teisėjui, kuris prieš kelias sekundes nubaudė jį technine pražanga už vieno žodžio repliką neskyrus pražangos. Tai ne pirmas kartas, kai Jonas nepatenkintas teisėjais šįvakar.

36 min. R.Seibučio tritaškis nutraukė Lietuvos rinktinės tuščią seriją – 56:60.

34 min. A.Gentile didino italų pranašumą, o lietuviai per pirmas keturias minutes dar nepelnė taškų – 53:59.

32 min. Italai kėlinį pradėjo užsivedę ir susigrąžino pranašumą 57:53.

Trečiasis kėlinys: Italija – Lietuva 53:53

30 min. Laukia karštas ketvirtasis kėlinys. Italai išlygino rezultatą.

Italų stiprybė – energija, kurią jie pagauna drauge su publika. Per pertraukėlės italų sirgaliai mojuoja popierinėmis pirštinėmis su užrašu „Forza Azzurri“, o arenos informatorius skanduoja „Italia, Italia“. Lietuviai žaidžia racionaliau, bet jie irgi užsivedę – Mantas Kalnietis ir ant atsarginių suolo spirga lyg per finalo rungtynes.

28 min. J.Mačiulis šiame kėlinyje jau pelnė aštuonis taškus ir sugrąžino pranašumą Lietuvos rinktinei 53:51.

27 min. A.Butkevičius pats pavogė kamuolį iš varžovų ir išlygino rezultatą 51:51.

26 min. M.Kalnietis pataikė antrą tritaškį ir jau savo sąskaitoje kapitonas turėjo 10 taškų. Rinktinės debiutantas M.Gebenas pirmuosius taškus pelnė dėjimu su pražanga ir išlygino rezultatą – 49:49.

25 min. Po vos antrosios italų klaidos šiose rungtynėse taškus pelnė R.Seibutis – 43:47.

23 min. Po pertraukos iniciatyvos ėmėsi ir tris kartus iš eilės taiklus buvo J.Mačiulis – 41:47.

Antrasis kėlinys: Italija – Lietuva 42:35

20 min. Po sėkmingos kėlinio pabaigos italai po pirmosios rungtynių dalies pirmavo 7 taškais.

Italų kartais atrodo dusyk daugiau aikštėje, bet taip yra ir dėl to, kad abu broliai Luca ir Michele Vitali žaidžia vienu metu. Italijos rinktinėje yra ir daugiau krauju susaistytų narių: trenerio Romeo Sacchetti vadovaujamoje komandoje žaidžia jo sūnus Brianas Sacchetti.

18 min. E.Bendžius pataikė abu baudos metimus. Rinktinės debiutantas M.Gebenas atkovojo kamuolį ir leido R.Seibučiui pelnyti taškus kitoje aikštės pusėje – 35:36.

17 min. A.Abassas pataikė tritaškį ir sudrebino lietuvių krepšį dėjimu. D.Adomaitis buvo akivaizdžiai nepatenkintas ir paprašė minutės pertraukėlės. Dabar jau italai išsiveržė į priekį 36:31.

15 min. L.Vitali smeigė tritaškį, A.Abassas pataikė po greitos atakos ir kaip dūmas išnyko tas lietuvių pranašumas – 31:31.

14 min. A.Juškevičius pelnė pirmuosius taškus, R.Giedraitis smeigė antrą tritaškį ir italai prašė pasitarimo. Lietuvos rinktinė susigrąžino penkių taškų pranašumą 31:26.

Martino Gebeno pirmosios penkios minutės Lietuvos rinktinėje išsunkė iš jo daug prakaito. Komandos naujokas iš Utenos „Juventus“ klubo sėdi ant atsarginių suolo šlapias lyg išlindęs iš Gardos ežero. Kol kas jis pasižymėjo dviem perdavimais ir pora pralaimėtų dvikovų po krepšiu Paului Bilighai.

13 min. M.Kalniečiui sėdus ant atsarginių suolo, italai greitai ištirpdė lietuvių pranašumą – 26:26.

12 min. E.Želionis pataikė iš po krepšio ir pelnė pirmuosius lietuvių taškus antrajame kėlinyje – 26:22.

Ray Vysniausko nuotr./Italijos ir Lietuvos sirgaliai.

Pirmasis kėlinys: Italija – Lietuva 20:24

10 min. M.Girdžiūnas ir R.Giedraitis kėlinį užbaigė tritaškiais ir Lietuvos rinktinė pirmavo keturiais taškais.

8 min. Po D.Adomaičio pertraukėlės M.Kalnietis smeigė tritaškį, o J.Mačiulis krepšį sudrebino dėjimu – 18:15.

Didžiausia mįslė prieš rungtynes buvo pasikeitusios Lietuvos rinktinės priekinės linijos rotacija. Dabar jau aiškiau – vidurio puolėjo pozicijoje rungtynes pradėjo Martynas Echodas, jį pakeitė Edgaras Želionis, savo eilės laukia Martinas Gebenas. Italijos rinktinėje milžinų nėra, bet kol kas jie nustumia lietuvius po krepšiais.

6 min. M.Kalnietis ir E.Želionis suspėjo paskui greitą italų žaidimą ir didino lietuvių persvarą 13:9.

5 min. Būtent dėl tokių metimų E.Bendžius užsitarnavo D.Adomaičio palankumą. Jo tritaškis sugrąžino pranašumą Lietuvos rinktinei. Po dviejų tikslių italų atakų M.Echodas pelnė pirmuosius taškus ir išlygino rezultatą – 9:9.

4 min. R.Seibutis išvedė į priekį lietuvius, bet A.Polonara baudė tritaškiu – 4:5.

2 min. D.Adomaitis rungtynes pradėjo su patyrusiu penketu. P.Aradori ir M.Kalnietis apsikeitė taikliais metimais – 2:2.

Buona sera, labas vakaras visiems. Brešos arena jau papuošta dešimtimi trispalvių ir Vyčių, savo darbą nekantrauja pradėti ir būgnai. Tomo Balaišio-Sėklos šimtas žaliukų turėtų duoti atsvarą 5 tūkst. italų sirgalių. Neseniai rekonstruota arena bus pilna žiūrovų, čia šilta dar neprasidėjus rungtynėms, o netrukus bus dar karščiau. Bilieto į pasaulio čempionatą dar neturintiems italams laimėjimo reikia labiau, bet kas nenorėtų pabandyti įsirašyti devintos pergalės per devintą mačą?

Startiniai penketai

Italija: Pietro Aradori, Christianas Burnsas, Achille Polonara, Stefano Tonutas, Luca Vitali.

Lietuva: Martynas Echodas, Eimantas Bendžius, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis.