2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 12 16

„Ryto“ remontas: apie (ne)galimą sudėties stiprinimą ir nematomus žingsnius į priekį

Sunkų laikotarpį išgyvenantis Vilniaus „Rytas“ žengia plika akimi ne visada matomus, bet svarbius žingsnius. Už pergalę Europos taurėje – patekimą į „Top 16“ etapą, sostinės klubas siekia dar didesnių laimėjimų už aikštės ribų. Ir ten, ir ten vilniečiai iš lėto, bet kapstosi į priekį.
Vilniaus „Rytas“ - Bursos „Tofaš“  2019 m. Gruodžio 10 d. Eurolyga.lt
Vilniaus „Rytas“ - Bursos „Tofaš“ 2019 m. Gruodžio 10 d. / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Ryto“ kelias iki Europos taurės „Top 16“ etapo buvo labai sudėtingas.

Po pirmojo reguliariojo sezono rato vilniečių sąskaitoje buvo vos 1 pergalė ir 4 pralaimėjimai, o kitas etapas paskutinėje B grupės vietoje Vilniuje atrodė sunkiai įsivaizduojamas kaip nacionalinis stadionas.

Bet „Rytas“ antrą kartą iš eilės įžūliai nuardė bėgius Krasnodaro „Lokomotiv“ žvaigždėms, dviženkliu skirtumu susitvarkė su tiesioginiais savo oponentais CSP ir „Tofaš“, ir į Veneciją trečiadienį gali vykti tiesiog pasižvalgyti po reto grožio kanalus (pokštas – iš tiesų pergalė ir trečia vieta grupėje „Rytui“ leistų tikėtis lengvesnių varžovų kitame etape).

„Ryto“ šeima galbūt iš pradžių stebėjosi, bet Vilniaus komandai viešai keltas tikslas „išeiti iš grupės“ visiškai atitiko šiandieninę organizacijos realybę.

Net Limožo CSP klubas, likęs B grupės dugne, turėjo didesnį biudžetą nei „Rytas“. Kai, palyginimui, prancūzai atlyginimams galėjo skirti apie 2 mln. eurų, tai „Ryto“ diržas čia buvo suveržtas iki maždaug 1,5 mln.

„Top 16“ varnelė užtikrino ramybę „Ryto“ vyr. treneriui Dainiui Adomaičiui, bet dėl jo kompetencijos organizacijos viduje ir taip nekilo daug abejonių.

Kitame etape iš vilniečių stebuklų nelaukiama. Bet tikimasi, kad nebejausdami spaudimo „Ryto“ krepšininkai bandys stebinti varžovus ir kovoti iki paskutinės minutės.

Būtent pinigai sklaido nemažai „Ryto“ bendruomenės iliuzijų.

Eurolyga.lt žiniomis, „Rytas“ šią akimirką finansiškai negali sau leisti pasipildyti dar vienu žaidėju. Centą prie cento dėliojantis klubas nenori nukrypti nuo skolų mažinimo linijos ir dabar gyvena pagal savo kišenę.

Realiau įmanomas variantas pakeisti kažkurį krepšininką kitu. Anot Eurolyga.lt šaltinių, „Rytas“ kol kas kritiškai vertina legionierius Tu Holloway ir Cameroną Bairstow. Būtent be šių dviejų starto penketo žaidėjų vilniečiai užtikrintai susitvarkė su „Tofaš“ 99:83. Pagal naudingumą, amerikietis su australu Europos taurėje 11 žaidėjų „Ryto“ rotacijoje dalijasi tik 6-7 vietas.

Tačiau mažai tikėtina, kad „Rytas“ dabar imsis drastiškų korekcijų. Juolab, C.Bairstow užtaria D.Adomaitis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Cameronas Bairstow
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Cameronas Bairstow

Kai kurie „Ryto“ žaidėjai – pavyzdžiui, Martynas Echodas, domina užsienio komandas, bet kai sostinės klubas pateko į „Top 16“, išpardavimas sunkiai tikėtinas.

Svarbų žodį dėl žaidėjų rokiruočių klube turi Dainius Adomaitis, užkirtęs kelią M.Echodo perėjimui į kitą ekipą dar reguliariojo sezono metu.

Sprendimas pasiteisino – reguliariajame sezone M.Echodas „Rytui“ per 20 minučių rinko vid. 10,2 taško, 4,9 atkovoto kamuolio ir 12,4 naudingumo balo. Efektyviau sostinėje rungtyniauja tik Pako Cruzas (vid. 14 naud.).

Pastebimai taupantis „Rytas“ mažina išlaidas daugelyje sričių, bet tai jau pradeda nešti dividendų. Eurolyga.lt žiniomis, Vilniaus komandai pavyko apkarpyti skolas. Šaltinių teigimu, Rolando Jaručio vadovaujamas „Ryto“ biuras per kelis sezono mėnesius jau sugebėjo padengti šimtus tūkstančių eurų skolų ir toliau uoliai dirba, kad ta įsiskolinimų kupra mažėtų.

Nors senos skolos rėmėjams sunkina derybas dėl naujos paramos, „Rytas“ po truputį valosi finansines šiukšles. Vilniečiai kardinaliai pertvarko savo finansinį ūkį, o kruopščiai perskirstyti pinigai leido apkarpyti nepamatuotas išlaidas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis

Kitaip nei pernai, šiemet „Ryte“ nefiksuojami tokie ryškūs atlyginimų vėlavimai, kokie trikdė žaidėjus ir personalą 2018-2019 m. sezoną.

Be to, „Rytui“ pavyko išspręsti kelias teisines konfliktines situacijas, kurios kėlė didžiulę grėsmę komandos gyvavimui, pavyzdžiui, Alberto Blanco mokesčių istoriją.

Pagrindinės „Ryto“ komandos rezultatų klausimas dabar nėra prioritetinis. Daug reikšmingesnės pergalės, kurių klubas siekia už aikštės ribų ir kurias bandys sumedžioti ateityje.

Štai Vilniaus ekipos jaunimas verčiamas spausti iki dugno.

„Perlo“ komandą pageidaujama matyti NKL finalo ketverte, todėl taip galima paaiškinti ankstyvas permainas vyr. trenerio pozicijoje, kai postą turėjo palikti Gintautas Vileita. Šiuo metu „Perlas“ su 10 pergalių ir 10 pralaimėjimų žengia šeštoje vietoje.

Daug vilčių dedama į jaunimo Eurolygos turnyrą, kuriame „Ryto“ dubleriai bandys susigrąžinti pernai užleistą čempionų sostą.

„Rytas“ bando kuo profesionaliau puoselėti savo jaunimą ir ateityje ketina dar labiau gerinti jiems sąlygas, kurios apimtų ne tik maksimalią sportinę priežiūrą, bet ir mokyklinę veiklą.

Pagrindinėje „Ryto“ komandoje norima matyti kuo daugiau „Perlo“ žaidėjų ir jaunimo. Tikimasi, kad pagrindinės ekipos duris dar šį sezoną pravers įžaidėjas Augustas Marčiulionis, kuris reguliariai galėtų gauti žaidimo laiko LKL čempionate. Laukiama, kada daugiau galimybių pasireikšti gaus ir jauniausi „Ryto“ krepšininkai.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Augustas Marčiulionis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Augustas Marčiulionis

„Ryto“ komandoje daugiau laukiama iš Deivido Sirvydžio, kurį vasarą 37-uoju šaukimu NBA naujokų biržoje pasirinko „Detroit Pistons“. Nors dėl jo vaidmens vyksta užkulisinės kovos, „Rytas“ turi būti suinteresuotas jaunuolio sėkme ir efektyvumu. Tik jeigu D.Sirvydis pademonstruos reikiamą progresą ir bus tinkamas NBA, „Pistons“ tada ryšis „Rytui“ sumokėti solidžią 663 tūkst. eurų išpirką.

Pastaruoju metu 19-metis ėmė rodyti reikiamus postūmius. Europos taurėje jis sužaidė dvejas iš eilės rezultatyviausias rungtynes šį sezoną (11 tšk. su „Partizan“ ir 14 tšk. su „Tofaš“), o savaitgalį surengė rezultatyviausią karjeros pasirodymą LKL čempionate (17 tšk. Pasvalyje). Deivis pradėjo ne tik šaudyti iš toli, bet ir agresyviau rinkti taškus kitais būdais.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Deividas Sirvydis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Deividas Sirvydis

Vilniaus krepšinio padangėje ne viskas taip saulėta.

Komandos žaidimas smarkiai banguoja, o LKL čempionate „Rytas“ trinasi turnyro lentelės kamštyje su Klaipėdos „Neptūnu“ ir Panevėžio „Lietkabeliu“. Kai kurių legionierių žaidimas neatitinka „EuroCup“ lygio. Skolų našta kaip rankinis stabdis varžo „Ryto“ judėjimą, o nedidelius, bet reikšmingus postūmius į priekį finansų srityje privalo lydėti nuoseklus kasdienis bendras komandinis darbas.

Maža to, Eurolyga.lt iš kelių skirtingų šaltinių pasiekė kalbos, kad pagrindinis „Ryto“ dalininkas Darius Gudelis pardavinėja visas savo turimas klubo dalis.

Iškart po patekimo į „Top 16“ etapą, portalo krepsinis.net redaktorius Edgaras Pulkovskis pranešė, jog tarp klubo vadovų Rolando Jaručio ir Lino Kleizos yra konfrontacija. Anot žurnalisto, kaip klubo dalininkas, L.Kleiza esą netgi būtų linkęs atleisti R.Jarutį iš komandos direktoriaus pareigų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Linas Kleiza
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Linas Kleiza

Eurolyga.lt žiniomis, nuo pirmos dienos R.Jaručio su L.Kleiza niekada nesiejo broliškas ryšys. Tačiau savo pareigas klube aiškiai pasiskirsčiusių vyrų asmeniniai santykiai neturėtų paveikti vieno ar kito vadovo pozicijos „Ryto“ organizacijoje ar juo labiau komandos veiklos.

Žvyrkeliu į pergalių trasą važiuojančio „Ryto“ kelyje dar pasitaiko nemažai akmenukų. Bet vilniečiai tikisi, kad po truputį privažiuos švarų klubo gyvavimo ruožą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 24sek