2021 01 26

Europą „Rytas“ paliko švelniai trinktelėjęs durimis

Visas viltis žengti į kitą FIBA Čempionų lygos etapą dar iki antradienio praradęs Vilniaus „Rytas“ grupės varžybų pabaigoje sugebėjo bent šiek tiek prasiskaidrinti nuotaikas. Paskutiniame mače Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 81:77 (12:21, 26:15, 19:14, 24:27) pranoko grupės lyderius Strasbūro SIG.

E grupės kovas vilniečiai baigė su dviem pergalėmis ir paskutinėje ketvirtoje vietoje. Abu sykius „Rytas“ laimėjo prieš grupės lyderį SIG, kuris dar prieš paskutinę išvyką į Lietuvą jau turėjo kišenėje bilietą į atkrintamąsias. Prancūzams tai buvo vienintelės pirmajame etape patirtos nesėkmės.

Antradienio mače SIG solidžiau atrodė pirmajame kėlinyje, tačiau nuo antrojo ketvirčio „Rytas“ perėmė iniciatyvą ir nors mačo pabaigoje prancūzai atkuto, pasivyti šeimininkų nesugebėjo.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė Keithas Bensonas, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius.

Vilniečiams dėl traumų nepadėjo Martynas Echodas ir Andrew Goudelockas.

Iš E grupės kartu su SIG į kitą etapą pateko Rygos VEF.

„Rytas“: Keithas Bensonas 17 (9 atk. kam.), Ryanas Boatrightas 15, Arnas Butkevičius 14 (9 atk. kam.).

SIG: Bonzie Colsonas 23, Brandonas Jeffersonas 15, Jeanas-Baptiste‘as Maille 12, Ishmailas Wrightas 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys: „Rytas“ – SIG 81:77 (12:21, 26:15, 19:14, 24:27).

40 min. Mačo pabaigoje SIG dramatiškai priartėjo, bet pavyti vilniečių taip ir nespėjo. Mačas baigiasi. „Rytas“ Europą palieka laimėjęs, bet nieko nepešęs.

39 min. Paskutinėmis minutėmis daugiau kuro išsaugo šeimininkai. Persvara vėl dviženklė – 77:66. Panašu, kad pakvimpa pergale.

36 min. Prancūzai priartėjo iki dviejų taškų, bet kitoje aikštės pusėje Ryan Boatrightas sumetė tris baudas ir vėl šeimininkai kvėpuoja kiek lengviau – 67:62.

34 min. SIG lyderis Bonzie Colsonas atrodo akivaizdžiai atkutęs, bet vilniečiai dar išsaugo pranašumą – 64:60.

32 min. Arnas Butkevičius leidžia smagų tritaškį – 62:54.

III kėlinys: „Rytas“ – SIG 57:50 (12:21, 26:15, 19:14).

29 min. Greitas žaidimas tęsiasi. Lukas Uleckas krauna iš viršaus. Vilniečiai išsaugo pranašumą – 55:50.

28 min. Giedrius Žibėnas gauna techninę pražangą.

26 min. Gytis Radzevičius sumeta abi baudas ir pirmą kartą „Rytas“ persvarą didina iki dviženklės žymos – 49:39.

23 min. Solidi vilniečių atkarpa tęsiasi. „Rytas“ iš lėto juda į priekį ir tvirtina persvarą – 46:39.

21 min. Kėlinį taikliu metimu pradeda jau aštuntą kamuolį atkovojęs Gytis Radzevičius – 40:36.

II kėlinys: „Rytas“ – SIG 38:36 (12:21, 26:15).

20 min. Visai solidus kėlinys ir trapi vilniečių persvara.

17 min. Augusto Marčiulionio sėkmingas reidas – 32:32.

16 min. Arnas Butkevičius ir geriausias sezono rungtynes žaidžiantis Keithas Bensonas traukia „Rytą“. Kol kas išlaikomas trapus pranašumas – 30:29.

13 min. Po pertraukėlės vilniečiai kyla į kovą. Sėkmingą atkarpą 12:2 baudos metimu užbaigia Arnas Butkevičius ir „Rytas“ ne tik pasiveja savo priešininkus, bet ir išsiveržia į priekį – 24:23.

I kėlinys: „Rytas“ – SIG 12:21.

8 min. Be Martyno Echodo ir Andrew Goudelocko priverstas žaisti Giedrius Žibėnas beveik visą pirmą kėlinį verčiasi žemu penketu. Vytis SIG sekasi sunkokai – 11:19.

5 min. Mindaugas Girdžiūnas pataiko iš toli – 9:11. Kol kas aikštėje labai greitas krepšinis.

4 min. Prancūzai spurtuoja 9:0 ir perima rungtynių kontrolę. Vilniečiai jau atsilieka 4:9. Greitas SIG atakas stabdyti bus sunku. Giedrius Žibėnas prašo minutės pertraukėlės.

2 min. Keithas Bensonas pelno pirmuosius rungtynių taškus, o po akimirkos pataiko ir Mindaugas Girdžiūnas – 4:0.