2019 07 20

Septynių taškų deficitą per 40 sekundžių panaikinę 20-mečiai kovos dėl penktosios vietos

5 sekundės – tiek U20 Europos čempionato kovoje dėl 5–8 vietų Lietuvos rinktinė pirmavo prieš Kroatiją, tačiau to užteko dramatiškai pergalei išplėšti.
Lietuvos U20 krepšinio rinktinė
Lukas Uleckas su kamuoliu / FIBA nuotr.

Lietuvos U20 rinktinė 94:93 (16:27, 19:18, 31:23, 28:25) nugalėjo bendraamžius iš Kroatijos.

Jau nuo pat pirmųjų dvikovos minučių kroatai pasileido į priekį, o pirmajame kėlinyje vienu metu pirmavo net 18-os taškų persvara (25:7).

Lietuviai po truputį tirpdė deficitą, tačiau per pirmą rungtynių pusę dviženklio deficito panaikinti nepavyko.

Visgi Donaldui Kairiui savo kariauną per ilgąją pertrauką pavyko atgaivinti – trečiojo kėlinio pabaigoje lietuviai vienu metimu jau galėjo išlyginti arba persverti rezultatą.

Tačiau į sėkmingą lietuvių puolimą ketvirtajame kėlinyje atsakymų surado ir kroatai, įskraidinę keletą tolimų bombų.

Atrodė, kad dvikova jau pralaimėta – likus vos 40 sek. lietuviai atsilikinėjo 86:93, tačiau charakterį pademonstravę jaunuoliai sukūrė mažą stebuklą.

Iš pradžių tris baudas pataikė Ignas Sargiūnas, tuomet kroatai suklydo išsimesdami kamuolį nuo galinės linijos, o Arnas Velička pridėjo du taškus su pražanga.

Atakos ir rungtynių laiką skyrė vos keletas sekundžių, tačiau Donaldo Kairio sprendimas neprasižengti pasiteisino – lietuviai drausmingai apsigynė, o kroatai, prametę iš vidutinio nuotolio, kvailai prasižengė prieš Luką Ulecką.

Taikliarankis Kauno „Žalgirio“ gynėjas šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus, o kroatai atlikti metimo nebespėjo – 8:0 spurtavę lietuviai šventė pergalę.

Lietuva U20: G.Vasiliauskas ir V.Kozys po 17, A.Velička 15, L.Uleckas ir I.Sargiūnas po 12.

Kroatija U20: D.Bajo 24 (10 atk. kam., 30 naud. bal.), J.Palokaj 20, T.Nakič 14.

Rytoj dėl 5-osios vietos lietuviai kausis su Turkijos arba Didžiosios Britanijos bendraamžiais.

Priminsime, kad ketvirtadienio vakarą sausakimšoje „Shlomo Group“ arenoje Tel Avive Lietuvos U-20 rinktinė 78:94 nesustabdė Izraelio jaunuolių, kurie prasibrovė į varžybų pusfinalį.