2015 09 16

Serbai antroje rungtynių pusėje palaužė čekus ir žengė į pusfinalį

Serbijos rinktinė tapo trečia Lilyje vykstančio Europos krepšinio čempionato pusfinalio dalyve. Trečiadienį vykusiame pusfinalyje serbai 89:75 (21:21, 24:21, 22:21, 22:12) pranoko Čekijos rinktinę.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Serbai šiame čempionate laimėjo visus septynis susitikimus, tuo tarpu čekai aštuntfinalyje sensacingai iš kovos buvo eliminavę Kroatijos rinktinę.

Nugalėtojų komandoje vėl nuostabiai rungtyniavo net 14 rezultatyvių perdavimų atlikęs Milošas Teodosičius. Taip pat čekai niekaip nesugebėjo išspręsti Zorano Ercego ir Miroslavo Raduljicos problemos. Pažymėtinas ir svarus serbų atsarginių žaidėjų indėlis. Nuo suolo pakilę Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai pelnė 50 taškų, o jų varžovai – vos 14.

Serbai pusfinalyje kausis su Lietuvos arba Italijos rinktine. Šių komandų akistata prasidės 22 val.

Serbija – Čekija 89:75 (21:21, 24:21, 22:21, 22:12).

Serbija: Zoranas Ercegas 20 taškų (3/4 tritaškiai), Miroslavas Raduljica 16 (5 atk. kam.), Nemanja Bjelica 14 (9 atk. kam.), Milošas Teodosičius 12 (0/6 tritaškiai, 14 rez. perd.), Stefanas Markovičius 11.

Čekija: Janas Vesely 23 (10/12 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Tomašas Satoransky 20 (3/5 tritaškiai), Blake‘as Schilbas 11.

I kėlinys. Čekai nuostabiai pradėjo susitikimą ir nuo pat pirmųjų minučių įrodinėjo, kad pelnytai pateko tarp aštuonių stipriausių žemyno komandų. Blake'o Schilbo vedama komanda šoko į priekį 12:5 ir Aleksandras Džordževičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos serbų reikalai pagerėjo. Keletą kartų sėkmingai apsigynę Balkanų atstovai priartėjo (13:16). Roneno Ginzburgo minutės pertraukėlė čekams nepadėjo. Stefanas Markovičius pelnė savo septintą tašką ir išvedė serbus į priekį – 19:18. Pirmas kėlinys baigėsi lygiosiomis – 21:21.

II kėlinys. Per pirmas 10 minučių čekai buvo padarę net 6 klaidas. Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo serbai. Zoranas Ercegas pataikė antrąjį savo komandos tritaškį ir išvedė serbus į priekį 27:23. Visgi čekai pasiduoti neketino ir kvėpavo savo varžovams į nugaras, o po Vojtecho Hrubano tolimo metimo rezultatas tapo lygus (36:36). Visgi kėlinio pabaigą šiek tiek sėkmingiau sužaidė serbai – 45:42.

III kėlinys. Po didžiosios pertraukos serbai truktelėjo dar kartą į priekį – 54:47. Čekus gelbėjo Tomašas Satoransky. Iš pradžių jis pataikė metimą su pražanga, o vėliau įsmeigė tritaškį per varžovo rankas (54:50). Serbų gretose sunkiai sustabdomas buvo Zoranas Ercegas. Po jo tolimo metimo „ereliai“ padidino persvarą iki 7 taškų, tačiau kitoje aikštės pusėje po T.Satoransky tolimo metimo Nemanja Bjelica lietė savo krepšio tinklelį ir čekams buvo įskaityti taip pat trys taškai. Baigiantis kėliniui, čekų deficitas padidėjo iki 10 taškų (53:63). Visgi kėlinio pabaigoje jie vėl spurtavo ir beveik pasivijo savo priešininkus – 63:67.

IV kėlinys. Visgi intrigos iki galo atkurti nepavyko. Lemiamo ketvirčio metu serbai išsaugojo saugų atstumą ir šventė užtikrintą pergalę – 89:75.