2019 08 13

Pro šalį svaidę Lietuvos šešiolikmečiai kovą dėl medalių baigė jau aštuntfinalyje

Lietuvos U16 rinktinė kovą dėl Europos čempionato medalių baigė jau aštuntfinalyje. Rolando Rakučio auklėtiniai 56:67 (10:10, 17:15, 13:25, 16:17) pripažino bendraamžių iš Graikijos pranašumą.
Lietuva U16 – Graikija U16
Lietuva U16 – Graikija U16 / nuotr. FIBA

Susitikimą jaunieji Lietuvos krepšininkai pradėjo gan sėkmingai ir, įpusėjus pirmajam kėliniui, pirmavo 9:2. Vis tik varžovai suaktyvino veiksmus gynyboje ir įvėlė lietuvius į chatotišką žaidimą. Po pirmojo kėlinio rezultatas jau buvo lygus 10:10.

Antrajame ketvirtyje Graikijos krepšininkai vienu metu turėjo persvarą, tačiau trijų taškų deficitą R.Rakučio auklėtiniai netruko panaikinti. Vėliau jau lietuviai išsiveržė į priekį, o į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 27:25.

Per pirmąją rungtynių pusę lietuviai buvo prametę visus 11 metimų iš trijų taškų zonos, tačiau kovoje dėl atšokusių kamuolių pirmavo 31:20.

Trečiajame kėlinyje graikai suorganizavo lietuviams šaltą dušą – laimėjo atkarpą 10:0 ir išsiveržė į priekį 41:32. Per likusį kėlinio laiką Lietuvos krepšininkai buvo apkarpę deficitą, bet vėl leido varžovams truktelėti ir prieš ketvirtąjį kėlinį atsiliko jau dviženkliu skirtumu 40:50.

nuotr. FIBA /Lietuva U16 – Graikija U16

Per lemiamą 10-ties minučių atkarpą Lietuvos šešiolikmečiams sugrįžimo surengti nepavyko. Priešingai, Graikijos komanda tik didino persvarą ir vienu metu pirmavo jau 17-ka taškų (61:44). Tiesa, pačioje susitikimo pabaigoje lietuviai kiek apkarpė skirtumą, bet graikai iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį, kuriame susikaus su Latvijos ir Italijos poros nugalėtojais.

Lietuviai pataikė tik 5 tritaškius iš 28 (18 proc.) ir 15 dvitaškių iš 43 (35 proc.). Nuo baudų metimo linijos Lietuvos komanda pataikė 11 metimų iš 19 (58 proc.).

Graikai taiklumu taip pat neblizgėjo: 38 proc. dvitaškių, 20 proc. tritaškių ir 85 proc. baudų metimų.

Lietuvos ekipa kovą dėl kamuolių laimėjo 55:48, tačiau dažniau klydo (15 klaidų prieš 10).

Lietuva U16: T.Baltrušaitis 13 (12 atk. kam.), R.Kneizys 11, E.Butkus 10.

Graikija U16: L.Mantzoukas 20 (7 atk. kam.), S.Oikonomopoulos 17, A.Bazinas 13 (9 atk. kam.).