2020 01 07

Skaudus graikų kirtis: lemiamu metu sustingęs „Neptūnas“ krito ir prieš PAOK

Klaipėdos „Neptūnas“ (4-6) patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės FIBA Čempionų lygoje. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą, tačiau galiausiai „Švyturio“ arenoje 80:86 (20:21, 22:26, 22:13, 16:26) krito prieš Salonikų PAOK (4-6) ekipą iš Graikijos.
Deividas Gailius
Deividas Gailius / nuotr. FIBA

Uostamiesčio krepšininkai pirmoje mačo dalyje nusileido kovoje dėl atšokusių kamuolių, o tai jiems neleido būti priekyje. 10 kamuolių po savuoju krepšiu PAOK ekipai leidęs nusiimti „Neptūnas“ atsiliko 42:47.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai iš Salonikų turėjo įgiję dviženklį pranašumą (42:52), tačiau tuomet Žygimantas Janavičius pataikė tolimą metimą, Deividas Gailius pridėjo dvitaškį ir tritaškį. 8:0 spurtavę klaipėdiečiai priartėjo per vieną metimą.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje „Neptūnas“ išsiveržė į priekį. Nesportiškai greitoje atakoje Ž.Janavičių sustabdęs PAOK žaidėjas buvo nubaustas nesportine pražanga, kuri leido aikštelės šeimininkams prieš paskutines 10 minučių savo rankose turėti 4 taškų persvarą 64:60

D.Gailiaus tritaškis ketvirtojo kėlinio pradžioje paženklino klaipėdiečių atkarpą 11:2, leidusią jau „Neptūnui“ įgyti dviženklį pranašumą 75:64.

Vis dėlto lemiamoje rungtynių dalyje „Neptūnas“ ėmė strigti. Atsarginių suolelis ketvirčio viduryje buvo nubaustas technine pražanga, o tris baudų metimus realizavęs buvęs rezultatyviausias Eurolygos sezono žaidėjas Bobby Brownas prikirpo Klaipėdos komandos persvarą iki 4 taškų – 77:73.

Dar po dviejų sėkmingų varžovų išpuolių rezultatas tapo lygus. Gytis Masiulis greitoje atakoje sulaukė varžovų bloko, o rungtynių pabaigoje PAOK didvyriu tapo tas pats B.Brownas, pataikęs tritaškį ir užkirtęs klaipėdiečiams kelią link pergalės.

Kitas rungtynes uostamiesčio krepšininkai žais artėjantį šeštadienį, kuomet Panevėžyje susikaus su „Lietkabeliu“.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Tomas Delininkaitis 15, Gytis Masiulis 13 (7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 11 (9 rez. perd.), Simas Galdikas 9 (7 atk. kam.),

PAOK: Adamas Smithas 18, Aaronas Bestas 14, Antwaine‘as Wigginsas 13, Bobby Brownas 11.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas