2021 07 03

Splite – vokiečių antausis šeimininkams: neišgelbėjo ir nuostabus B.Bogdanovičius

Splite sekmadienį įvyksiantis olimpinis krepšinio atrankos turnyro finalas – be šeimininkų. Kroatijos rinktinė savo žiūrovų akivaizdoje pusfinalyje netikėtai 76:86 (23:19, 22:24, 18:13, 13:30) nusileido Vokietijai ir buvo eliminuota iš kovos dėl olimpinio kelialapio.

Šeimininkus pražudė katastrofiškas ketvirtasis kėlinys, kurį jie pralaimėjo net 13:30.

Likus kiek daugiau nei 1,5 min. iki kėlinio pabaigos rezultatas dar buvo lygus (76:76), tačiau rungtynes vokiečiai baigė spurtu 10:0.

Kroatijos rinktinės nuo skaudaus antausio neišgelbėjo ir fantastiškai rungtyniavęs Bojanas Bogdanovičius. „Utah Jazz“ snaiperis per 37 min. pelnė net 38 taškus (7/8 dvit., 4/11 trit., 12/14 baud.) ir surinko 27 naudingumo balus.

Vokietijos rinktinėje puolime sprogo Maodo Lo, pelnęs 29 taškus ir dar atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Kroatijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 38, Mario Hezonja 14 (6 atk. kam.).

Vokietijos rinktinė: Maodo Lo 29 (8 rez. perd., 25 naud. bal.), Joshiko Saibou 13, Andreasas Obstas 11.

Kitame pusfinalyje intrigos nebuvo. Brazilijos rinktinė 102:74 (24:18, 29:24, 27:15, 22:17) nepasigailėjo Meksikos ir užtikrintai žengė į finalą.

Dvikovos nugalėtojai varžovams atseikėjo net 18 tolimų metimų iš 34 (53 proc.).

Vitoras Benite jiems surinko 22 taškus, Rafaelis Luzas – 12, Alexas Garcia – 11.

Varžovų ekipoje universaliai rungtyniavo buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Paco Cruzas (18 tšk., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Gustavo Ayonas pridėjo 16 taškų.