2020 01 05

Staigmena Graikijoje: Jono Mačiulio klubas patiesė „Panathinaikos“

Netikėtą pergalę Graikijos krepšinio lygoje iškovojo Jono Mačiulio atstovaujama Atėnų AEK (10-4) komanda. Ji namuose po atkaklios kovos 100:97 (32:28, 31:26, 22:23, 15:20) patiesė Eurolygoje sėkmingai rungtyniaujantį Atėnų „Panathinaikos“ (12-2).
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / nuotr. FIBA

AEK kapitonas J.Mačiulis prie pergalės per 32 minutes pridėjo 7 taškus (0/2 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), 2 atkovotus kamuolius ir 2 rezultatyvius perdavimus. Lietuvis taip pat 3 sykius prasižengė ir kartą suklydo, o jam esant aikštėje AEK varžovus pranoko 4 taškais.

Komandos pirmojoje rungtynių pusėje atakavo lyg pašėlusios.

AEK per abu pirmuosius kėlinius surinko po daugiau nei 30 taškų, o įpusėjus susitikimui pirmavo 63:54. Vienu metu jų pranašumas siekė ir 14 taškų – 58:44.

Po ilgosios pertraukos AEK pranašumas vėl buvo sugrįžęs į dviženklę zoną (73:61), bet PAO pamažu ėmė artintis prie varžovų, kol ketvirtajame kėlinyje Tyrese'as Rice'as persvėrė rezultatą – 88:87.

Vis dėlto lemiamu momentu šaltesni buvo AEK žaidėjų nervai. Keithas Langfordas sumetė du tritaškius iš eilės, 6 taškus per paskutinę atkarpą pridėjo ir Marcusas Slaughteris, o Atėnų klubas nugalėjo to paties miesto galiūną.

AEK po šios pergalės šoktelėjo į antrąją turnyrinės lentelės vietą, bet nuo „Panathinaikos“ vis dar atsilieka dviem laimėjimais.

AEK: Charis Giannopoulos 19 (4/5 trit.), Kendrickas Ray 15, Nikos Gikas 13, Howardas Sant-Roosas ir Keithas Langfordas po 11.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas 20 (7/18 metimai, 7 rez. perd.), Tyrese'as Rice'as 19, Konstantinos Mitoglou 14 (8 atk. kam.), Ioannis Papapetrou 11, Jimmeris Fredette'as 10.