Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 17:44

Staigmena: lietuvių sirgalių Rygoje buvo mažiau nei Latvijos ar Estijos fanų

Lietuviai Prancūzijoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lietuviai Prancūzijoje
Latvijos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Edgaras Šnepsas 15min.lt teigė, kad naujoji Europos krepšinio čempionato organizavimo tvarka pasiteisino. Bilietų parduota gerokai daugiau, nei iki tol vykusiuose čempionatuose.

Nors Lietuvoje gyvena daugiau žmonių nei Estijoje ar Latvijoje, o varžybos vyko visai šalia, lietuvių sirgalių šiais metais Rygoje buvo mažiau nei estų. Latvijos krepšinio aistruoliai taip pat įsigijo daugiau bilietų už lietuvius, nors įprastai šioje šalyje populiaresnis ledo ritulys ir futbolas.

– Grupių varžybos baigėsi. Kaip Latvijai pavyko organizuoti Europos krepšinio čempionato rungtynes?

Wikipedia nuotr./Edgaras Šnepsas
Wikipedia nuotr./Edgaras Šnepsas

– Šių metų Europos krepšinio čempionatas buvo pirmasis, kuris vyko keturiose valstybėse. Vietoj vienos komandos, žaidžiančios namuose, jų buvo net keturios. Tai automatiškai nereiškia keturis kartus daugiau parduotų bilietų, tačiau jų buvo parduota tikrai daugiau, nei buvusiuose čempionatuose.

Estai jautėsi kaip namie todėl, kad dalinosi arena su Latvijos ir Lietuvos fanais, kuriems į rungtynes atvykti buvo tikrai patogu.

Dėl užsitęsusių neramumų nusprendus perkelti varžybas iš Ukrainos, čempionato šeimininkėmis tapo keturios šalys: Prancūzija, Kroatija, Vokietija ir Latvija. Pasiruošti pirmenybėms jos turėjo per trumpesnį nei įprastai laiką, todėl „FIBA Europe“ valdyba suteikė organizatoriams tam tikras finansines garantijas.

Siekiant užpildyti arenas ne tik per šeimininkų rungtynes, čempionato rengėjai savo nuožiūra galėjo pasirinkti po vieną komandą, su kuria varžysis toje pačioje grupėje. Į Prancūziją, rengsiančią ir pirmo etapo, ir finalines varžybas, keliavo Suomijos rinktinė ir tūkstančiai paūžti mėgstančių šios šalies krepšinio mėgėjų, vokiečiai pasirinko didžiausią tautinę mažumą šalyje sudarančius turkus, kroatai – kaimynus slovėnus, o mes pasikvietėme kaimynus estus.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Tokiu sprendimu „FIBA Europe“ pasiekė, kad čempionate būtų net ne keturios, o aštuonios šeimininkės, kurias palaikyti rinkosi gausios sirgalių pajėgos. Estai jautėsi kaip namie todėl, kad dalinosi arena su Latvijos ir Lietuvos fanais, kuriems į rungtynes atvykti buvo tikrai patogu.

– Europos krepšinio čempionatas vyko ir Lietuvoje. Ar galite juos palyginti?

Likus 3 mėnesiams iki čempionato buvo parduota du kartus daugiau bilietų, nei iki tol Slovėnijoje ir Lietuvoje. 

– Kol kas dar nežinau tikslių skaičių, tačiau likus 3 mėnesiams iki čempionato buvo parduota du kartus daugiau bilietų, nei iki tol Slovėnijoje ir Lietuvoje.  Ši sistema tikrai pasiteisino.

Žinoma, mus labai pasisekė traukiant burtus. Galima sakyti, kad Lietuvos komanda taip pat žaidė namuose, nes lietuvių buvo labai daug ir jiems pasiekti Rygą nebuvo sudėtinga. Pirmą dieną Rygos arenoje apsilankė 24 tūkst. sirgalių. Tai milžiniškas žmonių kiekis.

– Ar buvo lengva spręsti organizacinius klausimus?

– Prieš metus mes rengėme Europos jaunių krepšinio čempionatą. 16 komandų rungėsi trijuose miestuose. Įsivaizduokite, kokio sudėtingumo buvo logistika. Dabar Rygoje komandos gyveno viename viešbutyje, žaidė vienoje arenoje. Viskas buvo paprasta. Daugiausia lėšų ir dėmesio mes skyrėme rinkodarai, miesto paruošimui.

– Kaip Rygoje atrodė sirgaliai iš Lietuvos? Ar jie išsiskyrė iš kitų sporto aistruolių?

Parduotų bilietų skaičius rodo, kad lietuvių sirgalių buvo šiek tiek mažiau nei latvių ar estų, tačiau tai vis tiek didelis skaičius.

– Lietuvių sirgalių buvo tikrai daug. Parduotų bilietų skaičius rodo, kad jų buvo šiek tiek mažiau nei latvių ar estų, tačiau tai vis tiek didelis skaičius.

Mes žinome, kokios yra krepšinio tradicijos Lietuvoje, todėl jūsų šalis neabejotinai pirmauja tarp Baltijos valstybių.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vidurnaktis Rygoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vidurnaktis Rygoje

Mes matome, kaip fanai palaiko komandą, kaip jie pasirengę, kaip jie skanduoja. Tai jūsų kultūros dalis. Latvijos sirgaliai to dar mokosi. Tiesa, reikia prisiminti, kad mūsų šalyje sporto aistruolių dėmesį labiau prikausto ledo ritulys ir futbolas.

– Jei čempionato sistema pasiteisino, gal ji taps nuolatine?

– Jei sprendimas priklausytų nuo manęs, tą pačią čempionato rengimo formulę naudočiau ir ateityje. Taip pat siekčiau, kad vieno pogrupio varžybos visada būtų rengiamos vienoje iš Baltijos valstybių. Ne tik Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, bet ir Suomijoje bei Švedijoje.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Sirgaliams turi būti garantuoti bilietai, galimybė pamatyti šalia žaidžiančią savo komandą, o „FIBA Europe“ tai garantuotų pilnas sales ir dar didesnį krepšinio populiarumą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek