Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2015 09 11

Statistikos veidrodis: J.Valančiūnas geriausiai grumiasi dėl kamuolių, P.Jankūnas – taikliausias snaiperis

2015-ųjų metų Europos čempionatas pasiekė pusiaukelę. Aštuonios silpniausios žemyno komandos jau kraunasi lagaminus ir važiuoja namo, o likusio šešiolika susitiks Prancūzijos šiaurėje esančiame Lilio mieste, kur šeštadienį prasidės atkrintamųjų varžybų karštinė.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nors Lietuvos rinktinė pirmajame etape iškovojo keturias pergales iš penkių galimų, statistikos lyderių grafose mirga vos kelios mūsiškių pavardės.

J.Valančiūnas po pirmojo etapo pirmauja pagal atkovotus kamuolius. Lietuvos „centras“ kas kartą sugriebia po 10 atšokusių kamuolių ir lenkia pirmenybes jau baigusį rusą Andrejų Voroncevičių (9,2), ukrainietį Kirilą Fesenką (8,8) ir čeką Janą Vesely (8,2).

Keturis mačus sužaidęs vidurio puolėjas užima ir trečią vietą pagal naudingumą (24,75), nusileisdamas tik Ispanijos bokštui Pau Gasoliui (31,80) ir italui Danilo Gallinari (31,60).

Pagal pelnomus taškus (18) J.Valančiūnas yra penktas, pirmas pagal mestus (13,75) ir pataikytus (7,25) dvitaškius, ketvirtas pagal blokuotus metimus (1,5).

Paulius Jankūnas kiek netikėtai yra geriausias čempionato snaiperis. Penkis iš septynių tolimus metimus pataikęs (71,43 proc.) lietuvis kartu su belgu Quentinu Serronu yra taikliausiai čempionate iš toli atakuojantys žaidėjai. Dvyliktas šiame sąraše yra 7 iš 13 tritaškius įsmeigęs (53,85 proc.) Jonas Mačiulis.

Tiesa, į oficialius taikliausių čempionato tritaškininkų sąrašus P.Jankūnas nepatenka. Pagal kriterijus, krepšininkas turi būti žaidęs bent pusėje savo komandos rungtynių ir per kiekvieną mačą iš toli metęs bent po du kartus.

Rezultatyvių perdavimų rekordo autoriumi kurį laiką buvęs Mantas Kalnietis pagal šį statistinį rodiklį nusileidžia tik čekui Tomasui Satoransky. Lietuvis atlieka po 7,3 perdavimo, čekas – po 8,4.

Įdomu, kad būtent T.Satoransky paveržė vieneriose rungtynėse atliktų perdavimų čempionato rekordą iš Lietuvos įžaidėjo, kai ketvirtadienį net 15 sykių sėkmingai asistavo savo komandos draugams.

Lietuvos įžaidėjas yra ir šeštas čempionate pagal prarastus kamuolius – 3,4.

Pagal komandinius rodiklius bendrame čempionato kontekste mūsų rinktinė tikrai neblizga, ypač puolime. Pagal rezultatyvumą (72) mūsiškiai užima tik 17 vietą, pagal rezultatyvius perdavimus (17,4) yra tik penkiolikti.

Kita vertus, mūsiškiai yra antri pagal praleidžiamus taškus (67,2), treti pagal mestus dvitaškius (46,40), pataikytas baudas (17,6) ir atkovotus kamuolius (38,80), penkti pagal baudų taiklumą (78,57).

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius