2022 04 20

Sensacija neįvyko: „Lietkabelis“ tampė nervus „Virtus“ žvaigždynui, bet krito

Panevėžio „Lietkabelio“ tarptautinis sezonas – baigtas. Nenado Čanako auklėtiniai Europos taurės aštuntfinalio rungtynėse 67:75 (14:18, 20:21, 18:17, 15:19) neatsilaikė prieš žvaigždėtą Bolonijos „Virtus“ ekipą, nusitaikiusią į vietą Eurolygoje.
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Rytas" - "Lietkabelis"
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Rytas" - "Lietkabelis" / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

„Lietkabelis“ tapo ilgiausiai ir solidžiausiai šį sezoną tarptautinėje arenoje žaidusia Lietuvos komanda – savo grupėje Europos taurėje tarp devynių komandų užėmė penktąją vietą, bet Bolonijoje trečiadienio vakarą buvo itin sunku.

8:2 startavo rungtynėse Panevėžio ekipa, bet „Virtus“ tuomet surengė spurtą net 14:0 ir perėmė susitikimo kontrolę. Pirmąjį kėlinį neįtikėtinu šūviu iš savo aikštės pusės užbaigė Vytenis Lipkevičius. Nors atrodė, kad puolėjas akimirką pavėlavo, teisėjai epizodą peržiūrėjo ir tris taškus įskaitė.

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas jau buvo ir dviženklis (20:30), bet „Lietkabelis“ rodė tai, kuo pasižymi visą sezoną – charakterį. Labai greitai buvo panaikintas deficitas, o trečiajame kėlinyje situacija kartojosi –12 taškų „Virtus“ persvara ištirpo prieš ketvirtąjį kėlinį.

Laikėsi kovoje beveik iki pabaigos panevėžiečiai, tačiau galiausiai „Virtus“ žvaigždės žibėjo ryškiau ir įrodė pranašumą.

Paskandino klaidos panevėžiečius – jų prieš vieną stipriausių Europos taurės komandų padaryta buvo net 22.

Panevėžiečiams po 12 taškų surinko Nikola Radičevičius ir Gediminas Orelikas, Gabrielius Maldūnas pelnė 10 taškų ir atkovojo net 9 kamuolius. Su 15 balų aukštaūgis buvo naudingiausias „Lietkabelio“ žaidėjas.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Gabrielius Maldūnas

Mamas Jaiteh su 20 taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, tačiau jis padarė 6 klaidas.

„Virtus“ išdalino net 22 rezultatyvius perdavimus, iš jų 8 atliko Tornikė Šengelija, vos 1 – Milošas Teodosičius.

„Virtus“: M.Jaiteh 20, K.Weemsas 13, J.Sampsonas 11, M.Belinelli 8, T.Šengelija 7.

„Lietkabelis“: N.Radičevičius ir G.Orelikas po 12, G.Maldūnas 10 (9 atk. kam.), P.Kalaitzakis ir V.Lipkevičius po 8, Dž.Gagičius 7, K.Žemaitis ir D.Giedraitis po 5.

Rungtynių eiga. „Lietkabelis“ – „Virtus“

Ketvirtas kėlinys.

Pabaiga. Deja, kelionė Europoje baigta, tačiau kova buvo mesta rimta.

Likus 47 sek. D.Hackettas pataikė baudų metimus, skirtumas vėl devyni taškai.

Likus 55 sek. Taškai greitoje atakoje – 64:71.

Likus 1:10 min. Užpulti nepavyko.

Likus 1:45 min. Deja, bet jau 22-oji panevėžiečių klaida, o varžovai deda iš viršaus. Deficitas auga iki devynių – 62:71.

38 min. V.Lipkevičius sumetė baudų metimus – 62:68.

37 min. K.Weemsas smeigė tritaškį. Ech, labai blogai. Panašu, kad reikės stebuklo per likusias tris minutes.

36 min. Laikas bėga, skirtumas kovinis, bet tiek klysti negalima... 21 klaida? Neįtikėtina, kad „Lietkabelis“ vis dar yra rungtynėse – 59:64.

35 min. G.Oreliko tritaškis! Yra!

33 min. M.Belinelli labai sunkus metimas, bet jis taiklus. N.Radičevičius nepataikė tritaškio, bet apsiginti pavyko. Atsilikimas – keturi taškai kol kas.

32 min. Na ką, paskutinės minutės lieka šiame aštuntfinalyje. Sėkmės, vyručiai! Komandas skiria trys taškais – 55:58.

Trečias kėlinys.

29 min. Greitoje atakoje praleisti du taškai su pražanga, bet reikalai taisosi – 52:55.

27 min. N.Radičevičius ne tik gali rungtyniauti, bet gali ir pataikyti. Jo tritaškis ir dar dvitaškis! Skirtumas mažėja – 50:52.

26 min. Vėl reikalai taisosi „Lietkabeliui“. Po Gabo Maldūno dvitaškio – 45:50.

24 min. N.Radičevičius susiėmęs už kojos po kontakto su varžovu, tačiau panašu, kad žaisti toliau galės – 39:50.

22 min. Ech... 7:0 spurtuoja „Virtus“ klubas ir „Lietkabelis“ atsilieka 12 tašku skirtumu – 34:46.

Antras kėlinys.

20 min. Kad ir kaip baigtųsi tokios rungtynės, jau dabar nukelkime kepures prieš „Lietkabelį“. Kaip kovoja ši komanda, kokį charakterį demonstruoja kaskart! Į pertrauką komandos žygiuoja „Virtus“ esant priekyje 39:34.

18 min. Kokia atkarpa! G.Orelikas įskraidino jau trečią savo tritaškį šiandien. Atsilikimas mažėja vos iki dviejų taškelių – 28:30.

15 min. J.Sampsonas galingu dėjimu iš viršaus pelnė savo devintąjį tašką ir panevėžiečių atsilikimas vėl dviženklis – 20:30.

14 min. K.Žemaitis kerpa pranašumą, kuris jau buvo pasiekęs dviženklę ribą – 20:28.

13 min. Labai jau sunkiai sekasi atakas konstruoti „Lietkabeliui“, tačiau kovinis atstumas palaikomas – 18:25.

11 min. Kėlinio pradžioje varžovai baudžia dvitaškiu su pražanga.

Pirmas kėlinys.

10 min. Neįtikėtiną metimą iš kitos aikštės pusės pataikė V.Lipkevičius! Sunku patikėti! O metimas yra įskaitytas, viskas atlikta laiku. Fantastika! Po pirmojo kėlinio „Virtus“ yra priekyje 18:14, bet gal toks stebuklas atriš rankas panevėžiečiams?

7 min. Taškų badą nutraukė tritaškį pataikęs G.Orelikas – 11:16.

6 min. Spurtas tęsiasi jau ilgai, „Virtus“ atkarpą laimi net 14:0...

4 min. Gera pradžia ilgai nesitęsė. Varžovai spurtavo ir „Lietkabelis“ jau atsilieka – 8:11.

2 min. Dviem tritaškiais ir dvitaškiu greitoje atakoje pradėjo panevėžiečiai. Puiku – 8:2.

1 min. Rungtynės prasidėjo!