2022 11 30

„Rytas“ kyla aukštyn – vėl dominavo prieš V.Spanoulio komandą

Vilniaus „Rytas“ (1-2) grįžta į kovas FIBA Čempionų lygoje ir trečiadienio vakarą išvykoje susitinka su Atėnų „Peristeri“ (2-1) ekipą, kurią treniruoja legendinis Vassilis Spanoulis.

Giedrius Žibėnas dar sykį susitiko su trenerio karjerą pradedančia Graikijos krepšinio legenda Vassiliu Spanouliu ir dar sykį aikštę paliko aukštai iškelta galva.

Vilniaus „Rytas“ (2-2) šventė skambią pergalę 82:71 (28:14, 16:24, 26:15, 12:18) prieš Atėnų „Peristeri“ (2-2) ir pirmą sykį šiame sezone laimėjo išvykoje Europos taurės varžybose.

Lietuvos čempionai po šio laimėjimo atsispyrė nuo H grupės dugno – iš paskutinės, ketvirtosios, vietos pakilo į antrąją. Aukščiau – tik FIBA Čempionų lygos nugalėtoja Tenerifės „Lenovo“ (3-1).

Dviženkle persvara vilniečiai atitrūko dar pirmajame kėlinyje (28:14). „Peristeri“ buvo priartėjusi iki vieno taiklaus metimo (47:45), bet dar vienas svečių spurtas dovanojo „Rytui“ svarbią pergalę.

Ketvirtajame kėlinyje komandas vienu metu skyrė net 22 taškai (77:55).

Prieš pertrauką vykusiose Čempionų lygos rungtynėse „Rytas“ Atėnų „Peristeri“ klubą taip pat buvo sutriuškinęs 89:64 namuose.

„Peristeri“: Sylvainas Francisco 19 (2/10 trit.), Aleksa Radanovas 15, Marcusas Denmonas 11, Leonidas Kaselakis (7 atk. kam.) ir Dimitris Agravanis – po 7.

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 13, Elvaras Fridrikssonas (5 rez. perd.) ir Marcusas Fosteris (1/5 trit.) – po 12, Benedekas Varadis 10, Martynas Echodas 9 (9 atk. kam.).

Ketvirtas kėlinys

40 min. Viskas. Vilniečiai švenčia pirmą pergalę išvykoje FIBA Čempionų lygoje šiame sezone (82:71).

37 min. Vilniečiai šiose rungtynėse yra praradę net 18 kamuolių, tačiau vis tiek užtikrintai pirmauja (80:68).

33 min. B.Varadi ima koncertuoti. Vengras pataiko tritaškį, prideda akrobatinį metimą iš po krepšio, o skirtumas – jau 22 taškai (77:55).

Trečias kėlinys

30 min. Dvitaškį ir B.Varadi, o „Rytas“ prieš paskutinį ketvirtį pirmauja 17 taškų persvara (70:53).

29 min. Kėlinio pabaigoje Margiris Normantas pelno 5 taškus iš eilės, o „Rytas“ vėl diktuoja savo sąlygas (68:53).

FIBA.com nuotr./Vassilis Spanoulis (kairėje)

24 min. „Ryto“ spurtas – 53:45. Vėl kiek ramiau.

22 min. Siaubinga kėlinio pradžia vilniečiams – svečiai klysta, o skirtumas jau tik vienas taiklus metimas (47:45).

Antras kėlinys

20 min. Po dviejų kėlinių „Ryto“ persvara susitraukia iki šešių taškų (44:38). Vilniečiai kėlinį pralaimėjo 16:24.

18 min. Vilniečius į priekį timpteli E.Kairys. Keturi taškai iš eilės ir blokas gynyboje (37:28).

FIBA.com nuotr./Giedrius Žibėnas

16 min. Antrajame kėlinyje vilniečiai nutyla puolime, o „Peristeri“ randa naują lyderį A.Radanovą. Skirtumas tirpsta iki 5 taškų (33:28).

Pirmas kėlinys

10 min. Pačioje kėlinio pabaigoje Elvaras Fridrikssonas išprovokuoja varžovų pražangą, atakuodamas iš toli, ramiai sumeta baudas, o „Rytas“ po 10 minučių priekyje netgi dvigubai – 28:14.

5 min. J.Williamsas tęsia savo šou. Prieš aukštesnį ir stipresnį varžovų vidurio puolėją M.Bilaną „Ryto“ aukštaūgis dominuoja greičiu ir jau yra surinkęs 9 taškus. G.Žibėno ekipa dominuoja 15:6.

3 min. Puiki rungtynių pradžia Jarviui Williamsui. „Ryto“ aukštaūgis pelno pirmuosius šešis vilniečių taškų, o Marcusas Fosteris netrukus įskraidina ir tritaškį (9:3).

Dviem pralaimėjimais H grupėje startavę Giedriaus Žibėno auklėtiniai prieš pertrauką namie 89:64 sutriuškino būtent „Peristeri“.

Tiesa, nepaisant šios pergalės, vilniečiai vis dar žengia paskutiniai.

Po to triuškinamo pralaimėjimo Vilniuje V.Spanoulio auklėtiniai atsitiesė iškovodami tris pergales iš trijų Graikijos čempionate.

G.Žibėno auklėtinių pergalių serija dar ilgesnė – penkios iš eilės, skaičiuojant visus turnyrus.