Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 16d. 08:15

Vokietija tiki Lietuvos talentu: „Jo potencialas – milžiniškas“

Arnoldas Kulboka 15min iš Bambergo
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Arnoldas Kulboka

Kai Yassinas Idbihi išvydo, kad Arnoldas Kulboka, negavęs kamuolio, akivaizdžiai suirzo, patyręs aukštaūgis davė lietuviui patarimą: „Tai eik, kovok, sugriebk kamuolį puolime ir jis bus tavo.“ Į Bambergo talentų programą prieš trejetą metų persikėlęs išstypęs snaiperis garsėjo dėl savo taiklaus riešo. Bet per tuos metus Vokietijoje ir Italijoje Arnoldas pridėjo gerokai daugiau. „Jo potencialas yra milžiniškas“, – atviravo Bambergo „Brose“ jaunimo programą koordinuojantis vokietis Yassinas Idbihi.

Antradienis | Eurolyga | „Brose“ – „Žalgiris“ | 21:00 | Bambergas

34-erių vokietis gerai pažįsta vieną didžiausių Lietuvos talentų. Jis buvo šalia Arnoldo Kulbokos, kai šis 2016–2017 metų sezoną atstovavo Baunacho „Young Pikes“ ekipai.

Tada 206 cm ūgio atakuojančio gynėjo bei lengvojo krašto puolėjo pozicijose galintis žaisti krepšininkas per 28 minutes rinkdavo 14,7 taško ir įrodė, jog yra pasiruošęs žengti į kitą krepšinio klasę.

Y.Idbihi pats negalėjo patikėti, kaip Bambergui 2015-aisiais pavyko prisivilioti A.Kulboką iš, jo žodžiais, „Žalgirio“ sistemos. Tačiau šiuo sandoriu „Brose“ parodė, kad turi rimtų ambicijų talentų kalvystėje.

Jeigu A.Kulboka užlips ant didžiausios Europos krepšinio scenos, tai bus fantastiška reklama Bambergo jaunimo programai.

Arnoldui dar reikėjo gerokai subręsti – ir kaip žaidėjui, ir kaip asmenybei. Bet atsiskyrimas nuo šeimos, svetima aplinka ir kitokia krepšinio kultūra padėjo greičiau suformuoti charakterį.

Tas jo metimas yra ir Dievo dovana, ir prakeiksmas.

Kantriai jis mokėsi ir aikštėje, pamokų sėmęsis iš 208 cm ūgio Yassino Idbihi, kuris 9 metus rungtyniavo Prancūzijoje (vieną sezoną) bei Vokietijoje, tokiuose klubuose kaip Berlyno ALBA, Miuncheno „Bayern“ ar Bambergo „Brose“.

„Kartą pasakiau jam: Arnoldai, tu gali mesti atsilošęs geru procentu, bet negali pradėti rungtynių tokiais metimais. Turi pajusti žaidimą verždamasis, ieškodamas koridorių prie krepšio.

Tas jo metimas yra ir Dievo dovana, ir prakeiksmas – jis gali pataikyti iš visur, bet tai reiškia ir beprotiškų metimų pasirinkimą“, – prekybos centre, šalia Bambergo „Brose“ arenos, 24sek pasakojo Y.Idbihi.

Dėl Arnoldo metimo Yassinas niekada neturėjo abejonių. Tačiau jam rūpėjo, kad lietuvaitis mokėtų atnešti komandai naudą ir kitais būdais.

Sykį jis parekomendavo Baunacho komandos treneriui išbandyti A.Kulboką įžaidėjo pozicijoje. Jaunuolis 35 minutes atliko įžaidėjo pareigas, surinko 20 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir suklydo tik 2 kartus.

„Scanpix“ nuotr./Yassinas Idbihi
„Scanpix“ nuotr./Yassinas Idbihi

„Jo potencialas yra neįtikėtinas. Arnoldas ne tik aukštas snaiperis, bet jis dar atletiškas, gerai šoka, driblinguoja kamuolį, gerai įvaldęs žaidimą du prieš du.

Per tuos metus Bamberge jis labai patobulėjo. Dabar jis žaidžia agresyviai, geresnė jo kūno kalba, geriau valdo kamuolį, efektyviau žaidžia pikenrolą, – už didžiulį progresą mūsiškį gyrė Y.Idbihi, numatantis 19-mečiui kitą svarbiausią tobulėjimo etapą. – Didžiausias jo potencialas gynyboje. Jis neįtikėtinas metikas, bet natūralu, kad ne visada pavyks įmesti.

Geresnė gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių pakeltų Arnoldą į kitą lygį. Linkiu jam kuo didžiausios sėkmės. Jis yra puikus vyrukas.“

Mažai kam kyla abejonių, kad A.Kulboka išgirs savo pavardę 2018-ųjų NBA naujokų biržoje. Teoriškai, lietuvis galės atsiimti paraišką joje dalyvauti, tačiau jeigu vis dėlto nuspręstų pasibelsti į NBA duris, į stipriausią krepšinio lygą pasaulyje, ko gero, jį pakviestų antrajame naujokų biržos rate.

Tai reiškia, kad NBA klubas pasiliktų galimybę palikti Arnoldą pasistažuoti Europoje. Ir jeigu lietuvis toliau tokiais tempais tobulės Italijoje, Kapo d'Orlando „Orlandina“ klube, kitą sezoną per „Žalgirio“ viešnagę Bamberge ant „Brose“ parketo lakstys ir pats A.Kulboka.

„Jeigu jis liks Europoje, turėsime jį integruoti į pagrindinę komandą. Tik jis privalės žaisti, kitaip tai neturės prasmės“, – pabrėžė Y.Idbihi.

Sutinku, kad, atsižvelgiant į kitų mano bendraamžių situaciją, esu tikrai puikioje padėtyje.

Jaunimo komandos marškinėlius išaugęs A.Kulboka buvo paskolintas Sicilijos salos komandai. Ten jį lepina ne tik saulė, bet ir žaidimo laikas.

11-ąją vietą Italijoje užimančioje Kapo d'Orlando ekipoje gaudamas pasireikšti net po 28 minutes, jis renka 9,6 taško, atkovoja 3,1 kamuolio ir tritaškius meta 38,8 proc. tikslumu.

Į didžiausių pasaulio talentų, galinčių kitąmet praverti NBA duris, šimtuką įtrauktas A.Kulboka apie Ameriką dar negalvoja ir uoliai pluša treniruočių ir treniruoklių salėje. Iki 97 kilogramų svorį užsiauginusio lietuvio nebepastumsi kaip plunksnelės, kaip anksčiau.

Bet tai tik viena iš Arnoldo žaidimo arsenalo naujovių, kurias jis pristato Lietuvos krepšinio sirgaliams. Jų visų pasižiūrėti vos ne kas savaitę į Siciliją būriuojasi NBA skautai.

24sek pasiteiravo A.Kulbokos, kaip šiam sekasi Italijoje ir kokie jo planai dėl NBA.

„Scanpix“ nuotr./Arnoldas Kulboka
„Scanpix“ nuotr./Arnoldas Kulboka

– Dažnai esate lyginamas su Tadu Sedekerskiu, bet, žvelgiant į Tado, kitų perspektyviausių Lietuvos talentų situaciją, atrodo, kad esate geriausioje padėtyje minučių, žaidimo lygio ir efektyvumo atžvilgiu. Ar tikrai taip yra, kaip atrodo iš šono? Ko dar pageidautumėte?

– Esu tikrai laimingas, kad pataikiau į gerą vietą, kurioje gaunu trenerio pasitikėjimą ir žaidimo laiką. Skųstis neturiu kuo.

Sutinku, kad, atsižvelgiant į kitų mano bendraamžių situaciją, esu tikrai puikioje padėtyje. Bet viskas neatėjo iš niekur – stengiausi įrodyti treneriui, kad galiu žaisti ir tą daryti efektyviai.

Manau, kad pavyko.

– Kokių naujų iššūkių ir patirčių davė mėnesiai Italijoje?

– Be abejo, patirtis žaidžiant prieš vyresnius varžovus, aukšto lygio krepšininkus. Juk tai mano pirmas sezonas tokiame krepšinio lygyje.

Taip pat visiškai naujas ir daug naudos duodantis faktorius – dvejos rungtynės per savaitę. Nėra laiko galvoti apie laimėtas ar pralaimėtas rungtynes, nes už kelių dienų laukia kitos ir jas turi pasitikti šalta galva.

– Daugelis jus pažįsta kaip snaiperį, ilgų matmenų krepšininką, bet kokių jūsų žaidimo pusių žmonės dar nepažino?

– Šiuo metu esu gerokai patobulėjęs gynyboje, nors čia vis tiek dar reikia daug dirbti. Mėgstu žaisti nugara į krepšį, nes dažnai prieš savo pozicijos žaidėją turiu ūgio pranašumą.

Bus labai įdomu pasižiūrėti artėjančias rungtynes su „Žalgiriu“.

– Kiekvienas žaidėjas nori pataikyti visus metimus, bet kokiu tritaškių procentu pats būtumėte patenkintas?

– Manau, kad metikui aukštame lygyje geras procentas yra maždaug 40–45. Šiuo metu mano rezultatas yra prastesnis ir daug dirbu, kad jį pakelčiau.

– Kalbama, kad Italijoje priaugote raumenų masės. Koks jūsų tikslas kūno sustiprinimo atžvilgiu?

– Specialaus mitybos plano neturiu, tiesiog daug dirbu su treniruokliais pagal trenerio programą. Nuo sezono pradžios pavyko pridėti keturis kilogramus ir dabar sveriu 97-is.

Visa tai kol kas netrukdo nei šuoliui, nei greičiui ir tikrai padeda gynyboje stumdantis su varžovais. Aišku, svorio dar šiek tiek trūksta, bet manau, kad su laiku viskas ateis.

„Scanpix“ nuotr./Arnoldas Kulboka
„Scanpix“ nuotr./Arnoldas Kulboka

– Kaip priimate pastabas, kai žmonės nuolat akcentuoja jūsų gynybą? Kaip pats ją vertinate?

– Žinau, kad mano gynyba nėra ideali, bet esu tikrai ją pagerinęs. Žmonės, kurie supranta krepšinį, tą mato. Daug dirbu treniruotėse, stengiuosi tobulėti gynyboje.

– Kokia tikimybė, kad, net jeigu būtumėte pašauktas NBA naujokų biržoje, liktumėte dar pasistažuoti Europoje, o konkrečiau – Bamberge?

– Apie tokius dalykus dar tikrai negalvoju ir nematau prasmės to daryti. Šiuo metu esu susitelkęs į Kapo d'Orlando komandą.

– O ar planuojate dalyvauti NBA naujokų biržoje?

– Dar apie tai negalvoju. Manau, iki to dar yra daug laiko.

– Kaip Bambergas palaiko su jumis ryšį Italijoje?

– Susirašome su treneriais, persimetame keliais žodžiais, bet kažkokių ilgų kalbų nėra. Žinau, kad jie manimi domisi, seka žaidimą, ir tai malonu. Aš taip pat seku Bambergo pasirodymą, rungtynes.

Bus labai įdomu pasižiūrėti artėjančias rungtynes su „Žalgiriu“.

VIDEO: A.Kulbokos žaidimo epizodai Italijoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Nuo kosmoso iki kalėdinės pasakos: pažvelkite, kaip darbo aplinką puošia sostinės įmonės

Gyvenimas

Medžio drožėjas Raimundas Blažaitis savo kūrinius paskleidė po visą pasaulį

Kultūra

Žurnalo Kaunui kūrėjai lipo plytomis, uodė kvapus ir ieškojo miesto pėdsakų

Gyvenimas

Kalėdų džiaugsmas: kaip papuošti namus ir įnešti į juos šventinės nuotaikos?

Aktualu

Klimato kaitos konferencija Katovicuose: trys pagrindiniai rezultatai

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Maistas

Kepame meduolius ir imbierinius sausainius: 10 pačių įvairiausių receptų

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas 2018

24sek

Niujorke nuklydusios žvaigždės išpažintis – po pirmojo mačo vakarėlis su 60 žmonių

Gazas

Viena rečiausių „Porsche“ mašinų pasaulyje kvepia kava

Sportas

Garbingas pasaulio čempionato finišas – su dviem Lietuvos rekordais

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Aktualu

Dviguba pilietybė: skautas Aivaras lietuviškai kalba jau su čekišku akcentu (1)

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Gyvenimas

„Lanvin“ vyriausioji dizainerė E.Čekanavičiūtė – apie modelių išnaudojimą, greitąją madą ir paryžietes

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Maistas

Renatos Ničajienės „Sezoninių skanumynų istorijos“: kalėdinė dovana – šokoladas su spalvingais priedais

Vardai

Simas ir Oksana Jasaičiai: „Nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus“

Sportas

Kaip atsarginiu „Žalgiryje“ laikytas gynėjas iš vilniečių atėmė du titulus

Naujienos

Verslas

Nuo kosmoso iki kalėdinės pasakos: pažvelkite, kaip darbo aplinką puošia sostinės įmonės

Gyvenimas

Medžio drožėjas Raimundas Blažaitis savo kūrinius paskleidė po visą pasaulį

Kultūra

Žurnalo Kaunui kūrėjai lipo plytomis, uodė kvapus ir ieškojo miesto pėdsakų

Gyvenimas

Kalėdų džiaugsmas: kaip papuošti namus ir įnešti į juos šventinės nuotaikos?

Aktualu

Klimato kaitos konferencija Katovicuose: trys pagrindiniai rezultatai

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Maistas

Kepame meduolius ir imbierinius sausainius: 10 pačių įvairiausių receptų

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas 2018

24sek

Niujorke nuklydusios žvaigždės išpažintis – po pirmojo mačo vakarėlis su 60 žmonių

Gazas

Viena rečiausių „Porsche“ mašinų pasaulyje kvepia kava

Sportas

Garbingas pasaulio čempionato finišas – su dviem Lietuvos rekordais

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Aktualu

Dviguba pilietybė: skautas Aivaras lietuviškai kalba jau su čekišku akcentu (1)

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Gyvenimas

„Lanvin“ vyriausioji dizainerė E.Čekanavičiūtė – apie modelių išnaudojimą, greitąją madą ir paryžietes

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Maistas

Renatos Ničajienės „Sezoninių skanumynų istorijos“: kalėdinė dovana – šokoladas su spalvingais priedais

Vardai

Simas ir Oksana Jasaičiai: „Nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus“

Sportas

Kaip atsarginiu „Žalgiryje“ laikytas gynėjas iš vilniečių atėmė du titulus

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek