2022 02 18

Vos neprisižaidė: „Real“ sunkiai peržengė lietuvio komandą Ispanijos taurėje

Madrido „Real“ žaidė su ugnimi, bet sugebėjo išnešti sveiką kailį Ispanijos Karaliaus taurės turnyro starte. Sostinės ekipa ketvirtfinalyje 73:67 (27:16, 14:15, 16:19, 16:17) įveikė Lugo „Breogan“ ekipą su Mindaugu Kačinu.

„Real“ trečiajame kėlinyje buvo susikrovęs 15 taškų persvarą (56:41), bet galingai spurtavę Lugo krepšininkai sugrįžo į rungtynes ir po Marko Lukovičiaus tritaškio prasidėjus ketvirtajam kėliniui atsiliko tik 55:57.

Lugo ekipa laikėsi koviniu atstumu nuo varžovų iki pat trijų minučių žymos, bet galiausiai rungtynių favoritai įrodė savo pranašumą.

7 iš eilės Thomaso Heurtelio taškai leido „Real“ vėl atitolti nuo varžovų ir išsaugoti pergalę, taip devintą kartą iš eilės žengiant į pusfinalį.

Pusfinalyje šeštadienį „Real“ žais prieš Tenerifės „Lenovo“, kuri dramatiškoje kovoje 64:62 (21:10, 15:13, 15:16, 13:23) įveikė Badalonos „Joventut“ žaidėjus.

M.Kačinas „Breogan“ gretose neišsiskyrė – per beveik 10 minučių lietuvis taškų nepelnė, atkovojo 2 kamuolius, po sykį suklydo ir prasižengė bei surinko -2 naudingumo balus.

Kiti ketvirtfinaliai bus žaidžiami penktadienį. „Valencia“ grumsis su Mursijos UCAM, o Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ bandys atremti Manresos „Baxi“ atakas.

Praėjusiais metais triumfu taurės varžybose džiaugėsi Šaras ir „Barca“, finale 88:73 nugalėjusi „Real“. Tiesa, daugiau titulų per istoriją vis dar turi Madrido klubas – 28, kai katalonai – 26.

„Real“: Guerschonas Yabusele 17, Thomasas Heurtelis 12 (10 rez. perd.), Walteris Tavaresas (11 atk. kam., 5 blk.) ir Alberto Abalde po 11.

„Breogan“: Rašidas Mahalbašičius 16, Džananas Musa 13 (9 atk. kam.), Marko Lukovičius 12.