2022 02 02

Dramatiška pergalė – „Rytas“ laimėjo žūtbūtinį mūšį Čempionų lygoje

Beveik visas rungtynes varžovus vijęsis Vilniaus „Rytas“ (1-1) pasiekė labai svarbią pergalę FIBA Čempionų lygoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose dramatiškai 91:88 (25:27, 21:26, 18:14, 27:21) įveikė Sombathėjaus „Falco“ (0-2) ekipą.
Arnas Butkevičius
Vilniaus „Rytas“ – „Falco“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Sostinės klubui ši pergalė buvo žūtbūtinė po to, kai „Top 16“ etapo starte vilniečiai namuose 71:76 nusileido Strasbūro SIG komandai.

Vis dėlto ją pasiekti prieš Vengrijos čempionus buvo nelengva.

Įspūdingai atakavę svečiai per pirmuosius du kėlinius pataikė net 75 proc. metimų ir buvo susikrovę net ir dviženklę persvarą, o įpusėjus rungtynėms pirmavo 53:46.

Situacija nesitaisė ir po ilgosios pertraukos, o kiek geriau pasijusti prieš ketvirtą kėlinį padėjo tik sėkminga trečiojo ketvirčio pabaiga – 9:2 spurtavęs „Rytas“ likus 10 minučių atsiliko jau tik 64:67.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ buvo išsiveržęs į priekį, „Falco“ vėl perėmė iniciatyvą ir pirmavo 75:71, bet galiausiai vilniečiams pavyko perlaužti rungtynių eigą.

Luko Ulecko, Vaido Kariniausko, Ivano Buvos ir Speedy Smitho metimai padėjo „Rytui“ likus mažiau nei trims minutėms įgyti didžiausią persvarą rungtynėse – 87:82.

Vengrų lyderis Zoltanas Perlas dar bandė gelbėti Sombathėjaus ekipą, pelnydamas šešis taškus iš eilės (88:89), o S.Smithas prametė tritaškį paskutinėje „Ryto“ atakoje, bet teisėjai po peržiūros atidavė vilniečiams kamuolį likus 6,1 sek. ir šeimininkams vis dar turint 1 taško pranašumą.

Tuomet Speedy sumetė baudų metimus, o lemiamoje „Falco“ atakoje nepataikė tritaškio nepataikė Szilardas Benke.

Šiose rungtynėse „Ryto“ gretose oficialiose rungtynėse debiutavo Jarvis Williamsas. Amerikietis draugiškose rungtynėse rugpjūtį patyrė Achilo sausgyslės traumą, tačiau palaikomas didelių ovacijų žengė ant parketo pirmajame kėlinyje ir iš karto pasižymėjo dvitaškiu su pražanga.

Tiesa, vėliau aukštaūgiui nepavyko įdėti kamuolio į krepšį, o iš viso jis sužaidė tik 4 minutes.

Kitą savaitę „Ryto“ laukia išvyka į Ispaniją ir akistata su Tenerifės „Lenovo“ ekipa.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (6/14 dvit., 9 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 17 (3/5 trit.), Arnas Butkevičius 13 (3/4 trit.), Speedy Smithas 9 (0/5 trit., 6 rez. perd.), Lukas Uleckas ir Gytis Radzevičius po 7, Margiris Normantas 6, Tanneris Leissneris 5, Mindaugas Girdžiūnas 4, Jarvis Williamsas 3.

„Falco“: Szilardas Benke 17, Zoltanas Perlas 16, Benedekas Varadi 13 (11 rez. perd.).

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Rytas“ – „Falco“ 91:88 (25:27, 21:26, 18:14, 27:21)

Pasibaigus rungtynėms. „Rytas“ triumfuoja po netaiklaus S.Benke metimo paskutinę sekundę.

Likus 30,6 sek. I.Buva ir Z.Perlas apsikeitė taškais (89:88).

39 min. Keturi iš eilės Z.Perlo taškai (87:86).

38 min. Trys G.Radzevičiaus taškai (87:82).

37 min. S.Smitho dvitaškis su pražanga (84:82).

36 min. Ir vėl atsilieka vilniečiai (81:82).

36 min. I.Buvos taškai (81:79).

35 min. V.Kariniausko sviestas metimas nenoromis, bet įkrito į krepšį ir vėl lygu (79:79).

34 min. L.Uleckas vėl pataiko iš toli (74:75).

34 min. Vengrai ir vėl tolsta (71:75).

33 min. „Falco“ vėl pirmauja (69:70).

32 min. Luko Ulecko tritaškis ir „Rytas“ priekyje! 69:67.

31 min. Speedy Smithas artina „Rytą“ iki taško (66:67).

III kėlinys. „Rytas“ – „Falco“ 64:67 (25:27, 21:26, 18:14)

30 min. Kėlinį tritaškiu su pražanga užbaigia A.Butkevičius ir jau linksmiau.

30 min. Teisėjai atėmė tašką iš vengrų, o „Rytas“ spurtuoja (61:65).

28 min. Z.Perlo tritaškis nuo lentos ir „Rytas“ grimzta... 55:66.

26 min. „Falco“ vėl tolsta (55:63).

24 min. M.Normanto tolimas metimas (53:57).

22 min. V.Kariniauskas šįvakar renka taškus įvairiais būdais (50:55).

21 min. Dvi iš trijų taiklios Gyčio Radzevičiaus baudos (48:55).

II kėlinys. „Rytas“ – „Falco“ 46:53 (25:27, 21:26)

20 min. I.Buva smeigė tritaškį, bet tašką antrame kėlinyje padėjo įspūdingas B.Varadi metimas.

20 min. A.Butkevičiaus tritaškis (43:50).

19 min. Po Szilardo Benke tritaškio skirtumas pirmąsyk dviženklis (38:48).

18 min. Įspūdingas M.Clarko skrydis ir dėjimas (36:45).

16 min. V.Kariniauskas traukia „Rytą“ (36:40).

15 min. Jau antras V.Kariniausko tritaškis ir 10-as įžaidėjo taškas (34:37).

15 min. Z.Perlas nardo vilniečių baudos aikštelėje (31:37).

13 min. Nuostabi A.Butkevičiaus atkarpa puolime (29:33).

13 min. Vengrai neturi problemų „Ryto“ baudos aikštelėje (25:33).

12 min. Didžiausia „Falco“ persvara (25:31).

I kėlinys. „Rytas“ – „Falco“ 25:27

10 min. Pirmąjį kėlinį sėkmingiau užbaigė Zoltano Perlo vedami vengrai.

9 min. Margirio Normanto tritaškis ir vilniečiai vėl priekyje (24:23).

9 min. J.Williamsas pirmuoju prisilietimu prie kamuolio pelno dvitaškį su pražanga (21:23).

8 min. „Ryto“ sirgaliai plojimais pasitinka pirmą kartą šį sezoną ant parketo žengiantį Jarvį Williamsą (18:23).

7 min. Šeši iš eilės vengrų taškai ir G.Žibėno kantrybė išseko (16:21).

6 min. V.Kariniausko taškai ir T.Leissnerio tritaškis išveda „Rytą“ į priekį pirmą kartą rungtynėse (16:15).

5 min. I.Buva šeimininkauja po krepšiu ir pelno dvitaškį su pražanga (11:12).

4 min. Tritaškį prideda ir A.Butkevičius (8:9).

4 min. V.Kariniauskas tritaškiu atsako į oponentų tolimą metimą (5:7).

2 min. Pirmieji „Ryto“ taškai krenta į V.Kariniausko taupyklę (2:4).

1 min. Pirmuosius taškus pelnė „Falco“ kapitonas Benedekas Varadi (0:2).

„Ryto“ starto penketas: Vaidas Kariniauskas, Speedy Smithas, Arnas Butkevičius, Tanneris Leissneris, Ivanas Buva.