2019 10 15

Paskutinių akimirkų drama Vilniuje: puolime strigęs „Rytas“ krito prieš „Partizan“

Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą iš eilės pralaimėjimą Europos taurės turnyre. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose priėmė Belgrado „Partizan“ su praėjusiais metais „Ryte“ rungtyniavusiu Arciomu Parachouskiu. Vis tik svečiai po įtemptos kovos šventė pergalę 66:61 (18:17, 12:17, 18:16, 13:16).

Vilniečiai rungtynes pradėjo sėkmingai – po galingo Pako Cruzo pasirodymo puolime aikštės šeimininkai įgijo septynių taškų pranašumą (16:9), bet varžovai ėmė draskyti „Ryto“ gynybą. Dainius Adomaitis prašė minutės pertraukėlės ir šaukė ant Martyno Echodo. Ir tam buvo priežastis – trys iš eilės „Partizan“ dėjimai.

Antrojo kėlinio metu „Rytas“ pelnė tik 12 taškų. Nors per 18 minučių „Partizan“ krepšininkai buvo pataikę vos vieną tritaškį iš vienuolikos, pačioje antrojo kėlinio pabaigoje smeigė du tolimus metimus ir per didžiąją pertrauką vilniečiai atsiliko 30:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai iš Belgrado įgijo jau devynių taškų pranašumą (46:37), bet „Rytas“ laiku atkuto ir prieš lemiamą kėlinį švieslentėje degė dviejų taškelių varžovų pranašumas (50:48).

Laimėtojas Vilniuje sprendėsi paskutinę rungtynių minutę. Evaldas Kairys baudų metimais sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, o vėliau – ir iki vieno (59:60).

Vis tik šaltakraujišką tritaškį, likus žaisti 30 sekundžių, smeigė Nemanja Gordičius. Iš toli jam bandė atsakyti P.Cruzas, tačiau jo šūvis nebuvo taiklus. „Rytas“ dar bandė gelbėtis pražangomis, bet Belgrado komanda sėkmingai uždarė rungtynes.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Vilniečiai šiame susitikime pataikė tik 37 proc. dvitaškių (13/35) ir 27 proc. tritaškių (6/22).

Varžovai taiklumu taip pat nespindėjo: 48 proc. dvitaškių (19/40) ir 26 proc. tritaškių (7/27).

„Rytui“ po 15 taškų surinko P.Cruzas (4/6 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud. met.) ir Eimantas Bendžius (2/4 dvit., 2/6 trit., 5/5 baud. met., 6 atk. kam.).

„Partizan“ komandoje su 17 taškų rezultatyviausias buvo Marcusas Paige'as, 13 taškų pridėjo žudžiusio tritaškio autorius N.Gordičius.

Lietuvos vicečempionai suklydo 17 kartų, Serbijos komanda prarado 13 kamuolių.

„Rytas“: P.Cruzas ir E.Bandžius po 15, E.Kairys 10, T.Holloway ir C.Bairstow po 5, M.Blaževičius 4, M.Girdžiūnas 3, D.Sirvydis ir M.Echodas po 2.

„Partizan“: M.Paige'as 17, N.Gordičius 13, W.Mosley 11 (7 atk. kam.).

Rungtynių eiga. Vilniaus „Rytas“ – Belgrado „Partizan“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“

Likus 4 sek. M.Paige'as pataikė abu baudų metimus – 66:61.

Likus 6 sek. T.Holloway prametė dukart, bet taškus pelnė E.Kairys – 61:64.

Likus 17 sek. M.Paige'as pataikė vieną baudą – 64:59.

Likus 22 sek. P.Cruzas nepataikė iš toli.

Likus 30 sek. N.Gordičius smeigė žudantį tritaškį ir padidino „Ryto“ deficitą – 59:63.

Likus 45 sek. E.Kairys išprovokavo pražangą ir pataikė vieną baudą – 59:60.

39 min. E.Kairys dviem baudų metimais sumažino atsilikimą iki dviejų – 58:60.

38 min. N.Gordičius pataikė iš vidutinio nuotolio. Vilniečiai pralaimi keturiais taškais – 56:60.

37 min. Nepasitenkinimas Vilniuje – teisėjas užfiksavo C.Bairstow pražangą, nors būtent australui varžovas prakirto galvą. „Ryto“ atsilikimas kiek padidėjo – 56:58.

36 min. D.Adomaitis įspėtas dėl techninės pražangos, o P.Cruzas smeigė tritaškį – 56:57.

35 min. M.Girdžiūnas patikrino varžovo čiurnų tvirtumą, bet tritaškio nepataikė.

Technine pražanga už vaidybą nubaustas D.Bičkauskis.

33 min. Po M.Bendžiaus baudų metimų rezultatas trumpam buvo lygus, bet tritaškį smeigė M.Paige'as. Vilniečiai toliau pralaimi – 52:55.

32 min. Kėlinio pradžioje „Rytas“ toliau atsiliekančiųjų vaidmenyje – 50:52.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“ 48:50 (18:17, 12:17, 18:16)

29 min. Sėkmingas E.Kairio epizodas po krepšiu, o E.Bendžiaus – prie tritaškio linijos. „Rytas“ vėl buvo priekyje, bet varžovai išlygino rezultatą – 48:48.

28 min. D.Sirvydis sumažino atsilikimą jau iki trijų taškų – 43:46.

27 min. M.Blaževičius pataikė baudų metimus ir skirtumas mažėjo – 41:46.

25 min. „Rytas“ nenusiėmė kamuolio po savo krepšiu ir tai kainavo taškus. Situaciją tritaškiu pataikė P.Cruzas. Neilgam. Iš toli smeigė ir S.Birčevičius. „Ryto“ deficitas paaugo – 37:44.

24 min. C.Bairstow baudų metimais sumažino atsilikimą – 34:37.

21 min. M.Paige'as pataikė tritaškį. Blogas ženklas „Rytui“, bet gal E.Kairio dėjimas įkvėps vilniečius – 32:37.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“ 30:34 (18:17, 12:17)

20 min. M.Paige'as... Dar vienas varžovų tritaškis ir prieš pertrauką „Partizan“ veržiasi į priekį.

19 min. P.Cruzas pelno taškus po ilgokos pertraukos, bet C.Woldenas smeigė iš toli. „Rytas“ jau atsilieka – 30:31.

17 min. Koooks blokas T.Holloway. Epizodo autorius – W.Mosley.

16 min. Dar du E.Bendžiaus taškai, jis jau yra surinkęs devynis – 27:23.

A.Trinchieri nubaustas technine pražanga.

15 min. M.Blaževičius jau, atrodė, triumfuos po puikaus epizodo gynyboje, bet teisėjai fiksavo ne žingsnius, o ginčą.

14 min. M.Blaževičius pelnė taškus – 25:21.

13 min. Varžovai buvo išlyginę rezultatą, bet E.Bendžius grąžino pranašumą savo ekipai – 23:21.

12 min. Jau antrąjį šansą šiose rungtynėse gavo M.Blaževičius – 21:19.

11 min. Antrąjį kėlinį tritaškiu atidarė M.Girdžiūnas – 21:17.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Partizan“ 18:17

9 min. D.Adomaitis įtūžęs prašė pasitarimo. Daug keiksmažodžių sugėrė M.Echodas... Bet trenerį galima suprasti, mat jau trečia varžovų ataka baigėsi dėjimu iš viršaus. „Ryto“ persvara ištirpo – 16:15.

8 min. Kokia „Partizan“ ataka! N.Gordičius pakabino kamuolį virš lanko, o dėjimu ataką užbaigė W.Mosley. Kitoje atakoje – dar vienas W.Mosley dėjimas. Šeimininkai pirmauja – 16:13.

7 min. T.Holloway atsidarė tolimu šūviu – 16:9.

6 min. E.Kairys neįdėjo iš viršaus, bet pražanga fiksuojama Ž.Peineriui. Tritaškį pataikė nuo suolo pakilęs E.Bendžius, bet jam tuo pačiu atsakė M.Paige'as. Vilniečiai vis dar priekyje – 13:9.

5 min. Pamenate Panevėžyje žaidusį Žanį Peinerį? Jis taip pat aikštėje.

4 min. Pasiruoškite gesintuvus „Siemens“ arenoje. P.Cruzas kol kas liepsnoja puolime – 9:3.

3 min. Dar du P.Cruzo taškai, šįkart – metimas aukšta trajektorija – 7:3.

2 min. M.Echodas krovė iš viršaus po T.Holloway perdavimo – 5:0.

1 min. P.Cruzas rungtynes atidarė dvitaškiu su pražanga – 3:0.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Terrellas Holloway, Pako Cruzas, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow, Martynas Echodas.

„Partizan“: Rade Zagoracas, Torrianas Waldenas, Ognjenas Jaramazas, Nikola Jankovičius, Arciomas Parachouskis.

0 min. Linas Kleiza prieš rungtynes įteikė Artiomui Parachouskiui atminimo dovaną.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?