2015 01 21 /20:59

Europos taurėje „Neptūnas“ lipo „Bešiktaš“ ant kulnų, bet pralaimėjo 62:69

Klaipėdos „Neptūno“ klubas į savo tvirtovės griovėjų sąrašą įtraukė dar vieną varžovą. Šį sezoną tik kartą tarptautinėse varžybose – Eurolygoje – nusileidęs graikų Pirėjo „Olympiakos“ ekipai, trečiadienį buvo priversti iškelti baltą vėliavą prieš Stambulo „Bešiktaš“. „Neptūno“ žaidėjai Europos taurės turnyro „Last 32“ etapo M grupės dvikovoje 62:69 (16:14, 7:12, 16:15, 23:28) nusileido „Bešiktaš“ klubui ir dabar savo sąskaitoje turi 1 pergalę ir 2 pralaimėjimus. Klaipėdiečiai šiandien akistatoje su turkais pasiekė antirekordą – per kėlinį įmetė vos 7 taškus. Tiek mažai „Neptūnas“ nebuvo įmetęs Eurolygoje ar Europos taurėje.
Martynas Mažeika
Devidas Gailius / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Trileris, kuris galėjo baigtis „Neptūnui“ ir pergalingai. Taip būtų galima apibūdinti rungtynes, kuriose namie kovojęs ir savo sirgalių akivaizdoje pralaimėti nemėgstantis „Neptūnas“ varžėsi su „Bešiktaš“. Rungtynių pabaigoje 8 taškais atsilikęs ir skirtumą iki 2 taškų – 60:62 sumažinęs Klaipėdos klubas turėjo šansą ir persverti rezultatą, bet lemiamu momentu „Neptūno“ krepšininkai klydo ir „paleido“ svečius iš Turkijos namo su pergale rankose.

Jei „Neptūnas“ būtų laimėjęs, trečiąją nesėkmę patyręs „Bešiktaš“ turėtų itin mažai šansų prasimušti į atkrintamąsias varžybas.

Tačiau pergalę iškovojo turkai ir išsaugojo šansus tęsti kovą dėl Europos taurės. Itin nerezultatyviai prasidėjusiame mače abi komandos per du kėlinius neperžengė 30 taškų ribos. Savo žiūrovų akivaizdoje visada galingai kovojęs „Neptūnas“ šįkart niekaip negalėjo įjungti aukštesnės pavaros – nors pirmavo nuo pirmųjų kėlinio minučių iki antrojo ketvirčio pabaigos, tačiau ta persvara tebuvo 2-5 taškai. Kai po klaidų „Neptūnas“ sustojo, o penkis taškus iš eilės įmetė Kenanas Bajramovičius, „Bešiktaš“ pirmą kartą šoko į priekį 26:23.

Antroji mačo dalis „Neptūnui“ prasidėjo itin nemaloniai – varžovai įsūdė 6 taškus be atsako ir pabėgo 32:23.

Po Donato Zavacko pastangų ir jo dviejų tritaškių skirtumas sumažėjo iki 31:34, tačiau tas pats D.Zavackas gavo nesportinę pražangą ir „Bešiktaš“ vėl atitrūko 37:31.

Vis dėlto trečiojo kėlinio pabaigoje, po Justino Sinicos tritaškio su bauda, „Neptūnas“ pasivijo svečius – 39:39, o jau ketvirtojo kėlinio pradžioje po Arno Butkevičiaus tritaškio išsiveržė į priekį 42:41.

Tačiau tai buvo trumpas klaipėdiečių „blyksnis“ – turkai spurtavo 47:41 ir likusį laiką pirmavo 3-8 taškų skirtumu. Kai iki mačo pabaigos liko žaisti 1 min., „Neptūnas“ atsiliko 56:62. tačiau tuomet šeimininkai pakilo lemiamam šturmui, prisivijo svečius iki 60:62, tačiau klaidos ir netaiklūs metimai lėmė, kad „Bešiktaš“ sugebėjo laimėti 69:62.

„Neptūnas“: D.Zavackas 14 (4/8 tritaškiai), D.Gailius 12 (2/9 tritaškiai), M.Mažeika 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Shakuras 6, M.Girdžiūnas 5, J.Sinica 4, A.Butkevičius 3, S.Galdikas 2.

„Bešiktaš“: J.Johnsonas 18 (8/12 dvitaškiai, 8 atk. kam., 26 naud. bal.), Ch.Loftonas 17 (2/9 tritaškiai), K.Bajramovičius 11 (6 atk. kam., 5 praž.), E.Taskiranas, J.Hollandas, E.Atsuras po 6, R.Broekhoffas 5.

Mačo statistika

„Neptūnas“ – „Bešiktaš“ 62:69.

Dvitaškiai: 10/25 (40 proc.) – 20/37 (54 proc.)

Tritaškiai: 9/30 (30 proc.) – 5/19 (26 proc.)

Baudos: 15/18 (83 proc.) – 14/14 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 35

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Rez. perdavimai 14-11

Klaidos: 20 – 18

M grupėje pirmauja visas tris pergales iškovojusi Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) komanda.

Trečiojo turo susitikimą klaipėdiečiai sausio 28 dieną žais svečiuose su tuo pačiu Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) klubu.

M grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 3 0 289:237

2. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 1 2 241:250

3. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 2 229:241

4. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 1 2 229:260

Po dvi stipriausias grupių ekipas iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Bešiktaš“ 62:69 (16:14, 7:12, 16:15, 23:28).

8 sek. M.Mažeika metė tritaškį, jis nebuvo taiklus. Varžovai metė baudas ir jau buvo aišku, kad „Neptūnas“ pralaimės.

20 sek. D.Gailius prarado kamuolį ir R.Broekhoffas baudomis padidino skirtumą iki 64:60.

10 min. Šeimininkai pakilo lemiamai kovai – D.Gailius įmetė dvi baudas ir skirtumas sumažėjo iki 62:58. Puikiai kovoję klaipėdiečiai ne tik atkovojo kamuolį, bet ir privertė prasižengti varžovus – jiems skirta net ir techninė pražanga. M.Shakuras įmetė dvi baudas – 62:60.

9 min. Komandos siekė kuo greičiau įmesti – 62:56 pirmavo Stambulo komanda.

8 min. V.Šarakauskas įmetė dvitaškį ir privertė penktą kartą prasižengti K.Bajramovičių. Tačiau svečiai sugebėjo vėl padidinti skirtumą iki 60:52.

7 min. R.Broekhoffas atsakė taip pat tritaškiu – 56:50, o J.Johnsonas ir dar labiau padidino skirtumą – 58:50.

6 min. V.Šarakauskas dvitaškiu, o D.Zavackas tritaškiu sumažino skirtumą iki 50:53.

5 min. Turkai keturis kartus atsikovojo vienoje atakoje kamuolį ir E.Atsuras įmetė tritaškį – 53:45.

4 min. D.Gailius sumažino atsilikimą tritaškiu – 45:48.

3 min. J.Johnsonas po 4 taškų iš eilės padidino atotrūkį iki 48:42

1 min. A.Butkevičius įmetė tritaškį ir po 17 min. pertraukos „Neptūnas“ jau pirmavo 42:41. Varžovai atsakė tritaškiu – 42:44.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Bešiktaš“ 39:41 (16:14, 7:12, 16:15).

10 min. Ch.Loftonas įmetė du baudos metimus, o į tai J.Sinica atsakė tritaškiu su bauda – lygu 39:39. Paskutinę ataką K.Bajramovičius įmetė dvitaškį, o bandę išlyginti skirtumą klaipėdiečiai prarado kamuolį.

9 min. V.Šarakauskas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 35:37.

8 min. Gaila, bet D.Zavackas gavo nesportinę pražangą ir „Bešiktaš“ vėl pabėgo 37:31.

7 min. Po V.Šarakausko dviejų taškų skirtumas sumažėjo iki 31:34.

5 min. „Neptūną“ ir vėl už ausų į priekį tempė D.Zavackas – jis įmetė trečiąjį savo tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki 29:34. D.Zavackas savo sąskaitoje jau turėjo 11 taškų – jis buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas.

3 min. Taškų tylą „Neptūnui“ nutraukė D.Zavackas – jis įmetė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 32:26.

2 min. „Neptūnas“ pateko į duobę: J.Johnsonas dar labiau padidino skirtumą – 32:23.

1 min. E.Taskiranas ir J.Johnsonas padidino skirtumą iki 30:23.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Bešiktaš“ 23:26 (16:14, 7:12).

10 min. K.Bajramovičius įmetė dar du taškus, o šeimininkai nieko nenuveikė ir po dviejų kėlinių – 26:23 pirmavo „Bešiktaš“.

8 min. K.Bajramovičius metė tritaškį, pataikė ir pirmą kartą išvedė turkų ekipą į priekį 24:23.

6 min. Po klaidos greitoje atakoje M.Shakuras įkrovė kamuolį į krepšį, tačiau kitoje atakoje svečiai atsakė dviem taškais su bauda – 23:21 Lietuvos klubo naudai.

5 min. Klaipėdiečiai sustojo ir jau svečiai įmetė 4 taškus be atsako – 21:18 „Neptūno“ naudai.

4 min. Komandos ilgai nepataikė, tačiau taškų badą pirmieji numalšino šeimininkai – pataikė tritaškį M.Girdžiūnas ir klaipėdiečiai pabėgo 21:14. Per 4 min. „Bešiktaš“ neįmetė nė taško.

1 min. M.Mažeika padidino „Neptūno“ atotrūkį iki 18:14.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Bešiktaš“ 16:14.

10 min. Vieną tašką baudomis įmetė M.Mažeika, krepšininkai skubėjo, metė netaikliai. Likus kovoti 30 sek. dar vieną tašką pridėjo tas pats M.Mažeika, o po dar vienos klaidos taškus su bauda įmetė svečių atstovas J.Hollandas – 16:14 šeimininkų naudai.

8 min.  Ch.Loftonas įmetė tritaškį ir sumažino „Bešiktaš“ atsilikimą iki 11:14.

5 min. „Neptūnas“ nuo pat mačo pradžios pirmavo – 8:4, o labiausiai Klaipėdos ekipoje pasižymėjo D.Gailius ir D.Zavackas.

„Neptūno“ starto sudėtis: M.Mažeika, M.Shakuras, K.Bensonas, A.Butkevičius, D.Zavackas.

„Bešiktaš“ starto sudėtis: E.Taskiranas, J.Hollandas, E.Atsuras, R.Broekhoffas, K.Bajramovičius.

--------------------------

Per dvejas Europos taurės turnyro M grupės rungtynes „Neptūnas“ iškovojo vieną pergalę, o turkai netikėtai patyrė abu pralaimėjimus – namuose „Bešiktaš“ žaidėjai buvo sutriuškinti grupės lyderių Izmiro „Pinar Karsiyaka“ krepšininkų – 77:105, o išvykoje nusileido Paryžiaus „Paris Levallois“ ekipai – 83:93.

Savo ruožtu „Neptūnas“ namuose įveikė Prancūzijos ekipą – 82:73 ir išvykoje skaudžiai nusileido „Pinar Karsiyaka“ krepšininkams – 85:99.

Turkams rungtynės Klaipėdoje labai svarbios, norint toliau kautis dėl pirmų dviejų vietų grupėje. „Neptūnui“ pergalė taip pat būtina siekiant pagerinti savo pozicijas kovoje dėl vietos kitame etape.

Stambulo „Bešiktaš“ ekipa

Sudėtis (numeris, pavardė, vardas, pilietybė, pozicija, ūgis, amžius, taškų vidurkis Europos taurės varžybose):

2. Milleris Patrickas – JAV, gynėjas, 182 cm, 22 m., 2,3 tšk.

4. Loftonas Chrisas – JAV, gynėjas, 188 cm, 28 m., 18,5 tšk.

5. Guleras Muratcanas – Turkija, gynėjas, 192 cm, 34 m., 1,3 tšk.

7. Taskiranas Enesas – Turkija, gynėjas, 199 cm, 17 m., 0,7 tšk.

12. Erdenizas Caneras – Turkija, puolėjas, 198 cm, 27 m., 0,0 tšk.

13. Hollandas Johnas – Puerto Rikas, gynėjas, 196 cm, 26 m., 8,8 tšk.

14. Atsuras Enginas – Turkija, gynėjas, 194 cm, 30 m., 10,1 tšk.

25. Johnsonas JaJuanas – JAV, puolėjas, 206 cm, 25 m., 13,3 tšk.

26. Armstrongas Hiltonas – JAV, centras, 206 cm, 30 m., 7,8 tšk.

45. Broekhoffas Ryanas – Australija, puolėjas, 201 cm, 24 m., 9,8 tšk.

51. Bajramovičius Kenanas – Bosnija ir Hercegovina, puolėjas, 207 cm, 33 m., 6,1 tšk.

65. Senli Doganas – Turkija, puolėjas, 205 cm, 22 m., 2,8 tšk.

ISTORIJA. „Bešiktaš“ krepšinio klubas įkurtas 1933 metais. 1975 m. turkai tapo savo šalies čempionais. 2012 m. į klubo istoriją įrašyti auksinėmis raidėmis. Tais metais jie laimėjo viską, ką tik buvo įmanoma. Jie tapo Turkijos čempionais, laimėjo „EuroChallenge“ taurę, iškovojo Turkijos taurę ir Turkijos Prezidento taurę. Tais metais pagrindiniais žaidėjais buvo dabar „Galatasaray“ vedliai C.Arroyo ir Z.Ercegas.

TARPUSAVIO KOVOS. „Neptūno“ keliai su „Bešiktaš“ klubu susikerta jau antrus metus iš eilės. Pernai Europos taurės pirmojo etapo varžybose abi komandos pasidalino po pergalę. Tada Klaipėdoje turkai laimėjo 72:70 –  tuomet dabartinis jų lyderis Chrisas Loftonas pataikė pergalingą tritaškį beveik su rungtynių sirena. Tiesa, svečiuose „Neptūnas“ pasiekė revanšą 83:74.

Neptūno“ keliai su „Bešiktaš“ klubu susikerta jau antrus metus iš eilės. Pernai Europos taurės pirmojo etapo varžybose abi komandos pasidalino po pergalę.

ŽAIDĖJAI. Po praėjusio sezono komandą paliko amerikiečiai D.Perkinsas ir C.Iversonas, kurie perėjo į Vitorijos „Laboral Kutxa“ ir Eurolygoje šiemet žaidė prieš „Neptūną“.

Turkams pavyko išsaugoti pagrindinius lyderius, tai amerikietį gynėją Chrisą Loftoną, kuris pasižymi itin taiklia ranka, ir Australijos rinktinės žaidėją Ryaną Broekhoffą bei mums gerai pažįstamą Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės žaidėją Kenaną Bajramovičių (kelis sezonus žaidęs „Lietuvos ryto“ komandoje).

Palikusių užsieniečių vietą užėmė kiti nauji pirkiniai. Klubą papildė Turkijos rinktinės gynėjas Keremas Tunceri, kuris Klaipėdoje nepasirodys, nes jam atlikta menisko operacija. Puerto Riko rinktinės žaidėjas Johnas Hollandas į Stambulą atvyko po sezonų, praleistų Prancūzijos ir Ispanijos klubuose.

Puikiai į komandą įsiliejo amerikietis JaJuanas Johnsonas, kuris greitai tapo vienu komandos lyderių. Daugiausiai patyręs komandos naujokas vidurio puolėjas amerikietis Hiltonas Armstrongas, kuris į Turkiją atvyko po šešių sezonų praleistų NBA komandose.

Fiziškai stiprus žaidėjas galės jėga galinėtis su Simu Galdiku. Dar vienas „Bešiktaš“ puikus papildymas turkas gynėjas Enginas Atsuras, kuris savo rezultatyvumu Europos taurėje (10,1 tšk.) pranoksta kitus komandos naujokus.

EUROPOS TAURĖ. Pernai turkai įveikė pirmus du etapus ir suklupo atkrintamosiose varžybose nusileidę Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komandai. Šiemet turkai pirmąjį etapą baigė grupės antroje vietoje (7 pergalės, 3 pralaimėjimai), į priekį praleidę tik Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“.

Antrąjį etapą jie pradėjo sensacingu pralaimėjimu namuose Izmiro „Pinar Karsiyaka“ 77:105 (E.Atsuras 22 tšk., R.Broekhoffas 10) bei pralaimėjimu Paryžiuje „Levallois“ komandai 83:93 (E.Atsuras 29 tšk., tritaškiai 5/7; K.Bajramovičius 17, Ch.Loftonas ir H.Armstrongas po 10).

TURKIJA. Labai pajėgiame savo šalies čempionate „Bešiktaš“ užima gana aukštą ketvirtą vietą (10 pergalių, 5 pralaimėjimai). Paskutinėse rungtynėse prieš dvi savaites jie triuškinamai pralaimėjo „Fenerbahce“ komandai 59:97 (E.Atsuras 17 tšk., J.Hollandas 14 tšk., R.Broekhoffas 12 tšk.).