2018 12 11

Dramatiška „Ryto“ pergalė Turine – kroato karjeros šou ir kvaila D.Suttono pražanga

Po skaudaus Kauno „Žalgirio“ antausio Vilniaus „Rytas“ reabilitavosi išvykos rungtynėse Turine. Vilniečiai iššvaistė 16 taškų pranašumą, bet po pratęsimo 101:96 (29:22, 18:14, 22:21, 17:29, 15:10) nukovė „Fiat“ ir priartėjo prie Europos taurės „Top 16” etapo. Karjeros pasirodymą surengė legionierius Rokas Stipčevičius, pataikęs net šešis tritaškius.
Rokas Stipčevičius
Rokas Stipčevičius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Vilniaus „Rytas“ fantastiškai pradėjo rungtynes ir jau septintą minutę susikrovė 14 taškų pranašumą 25:11. Italai antrajame kėlinyje buvo sumažinę atotrūkį 32:35, tačiau vilniečius traukė tritaškiai ir puikus Roko Stipčevičiaus žaidimas.

Trečiajame kėlinyje „Rytas“ buvo įgijęs rekordinį 16 taškų pranašumą 57:41, tačiau italai nepasidavė.

„Fiat“ sugebėjo sugrįžti į rungtynes ketvirtajame kėlinyje. Likus žaisti 36 sekundes, Carlosas Delfino prisiminęs jaunystę smeigė tritaškį ir sumažino skirtumą 83:84. DJ Seeley pataikė baudos metimus, bet tada D.Suttonas lemiamu metu užsidirbo techninę pražangą, kai užmynė ant linijos varžovams išsimetant kamuolį iš užribio ir „Fiat“ baudos metimais išlygino rezultatą 86:86.

Pratęsimo metu „Rytą“ išgelbėjo Arnas Butkevičius, kuris ne tik rinko taškus, bet vogė iš varžovų kamuolį ir blokavo italų metimus.

16 taškų per du kėlinius surinkęs R.Stipčevičius iš viso pelnė 31 tašką (6/10 tritašk.). Kroatas pasiekė savo karjeros rekordą Europos taurės turnyre ir surinko net 41 naudingumo balą.

Martynas Echodas pridėjo dvigubą dublį – 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Vilniaus „Rytas“ jau trečiadienį gali žengti į „Top 16“ etapą, jei Baro „Mornar“ ekipa pralaimės Frankfurto „Skyliners“.

Turino klubas patekti į kitą etapą jau šansų nebeturi, nes pralaimėjo visas devynerias žaistas rungtynes.

Vilniuje vykusiose rungtynėse „Rytas“ 86:79 nugalėjo „Fiat“ ekipą.

Dėl traumų Vilniaus klubui negali padėti Chrisas Krameris, Margiris Normantas ir Evaldas Kairys.

Sostinės klubas intensyviai ieško papildymo priekinėje linijoje ir, naujausiomis žiniomis, domisi latviu Martinu Meiersu.

„Fiat“: D.Moore'as 26, D.Hobsonas 18, C.Delfino 14, T.Carras 13, J.McAdoo 11, J.Wilsonas 10.

„Rytas“: R.Stipčevičius 31, M.Echodas 14, M.Girdžiūnas 12, D.Suttonas 11, A.Butkevičius 10, DJ Seeley 9, E.Bendžius 8, D.Sirvydis 6.

Pratęsimas: „Fiat“ – „Rytas“ 96:101

45 min. M.Girdžiūnas taiklus, o A.Butkevičius tempė į pergalę – 99:94.

44 min. A.Butkevičius pataikė labai svarbų tritaškį ir persvėrė rezultatą – 95:94.

43 min. R.Stipčevičius pataikė svarbius baudos metimus. Po D.Hobsono tritaškio italai užsivedė, bet M.Echodas laikė intrigą – 92:93.

41 min. Italai pirmi pasižymėjo pratęsime, bet M.Echodas lygino rezultatą – 88:88.

Ketvirtasis kėlinys: „Fiat“ – „Rytas“ 86:86

40 min. C.Delfino tritaškis priartino italus 83:84. DJ Seeley pataikė baudos metimus 86:83. „Fiat“ išlygino rezultatą baudos metimais po D.Suttono techninės pražangos 86:86. E.Bendžius nepataikė pergalingu galėjusio būti metimo. Komandos žais pratęsimą.

39 min. A.Butkevičius pataikė svarbų metimą, kai italai tritaškiu buvo priartėję – 80:84.

37 min. T.Carras pataikė tritaškį, bet DJ Seeley leido „Rytui“ laisviau kvėpuoti – 81:77.

36 min. D.Moore'as pataikė tritaškį ir sugrąžino intrigą 74:76. Labai svarbius taškus iš po krepšio pelnė M.Echodas – 78:74.

34 min. Po D.Hobsono tritaškio italai sumažino skirtumą iki penkių taškų 71:76.

34 min. Italijos klubas kabinosi į rungtynes. J.McAdoo sumažino skirtumą 68:76.

33 min. R.Stipčevičius pataikė jau šeštą tritaškį ir surinko 27 taškus. Kroatas jau pakartojo savo rezultatyvumo rekordą Europos taurėje – 64:76.

32 min. E.Bendžius sugrąžino „Rytui“ 16 taškų pranašumą 73:57.

Trečiasis kėlinys: „Fiat“ – „Rytas“ 57:69

30 min. Kėlinio pabaigoje J.Wilsonas gavo nesportinę pražangą ir prieš lemiamą kėlinį „Rytas“ turėjo 12 taškų pranašumą.

28 min. R.Stipčevičius pataikė jau penktą tritaškį, o D.Suttonas dominavo po krepšiu, bet italai sugebėjo apkarpyti svečių pranašumą – 66:54.

24 min. Vilniečiai trečiąjį kėlinį pradėjo D.Sirvydžio tritaškiu ir netrukus pasiekė rekordinę, 16 taškų, persvarą 57:41.

Antrasis kėlinys: „Fiat“ – „Rytas“ 36:47

20 min. R.Stipčevičius per du kėlinius Turine susirinko jau 16 taškų, o D.Suttono kova iki paskutinės sekundės leido vilniečiams prieš pertrauką turėti 11 taškų pranašumą.

18 min. Kroatas pataikė dar du baudos metimus ir savo sąskaitoje jau turėjo 14 taškų – 43:34.

17 min. Neįtikėtinas R.Stipčevičius pataikė jau ketvirtą tritaškį šį vakarą (4/4), o M.Echodas pelnė pirmuosius taškus iš žaidimo – 40:32.

16 min. Legendinis C.Delfino smeigė tritaškį ir privertė D.Adomaitį rimtai sunerimti. Treneris paprašė minutės pertraukėlės, nes skirtumas sumenko iki 3 taškų – 35:32.

15 min. Po dviejų sėkmingų atakų „Fiat“ vėl priartėjo – 35:29.

14 min. D.Suttono ir A.Butkevičiaus reidai leido Vilniaus klubui vėl atitolti ir privertė L.Browną prašyti pasitarimo – 35:24.

13 min. E.Bendžius pačiu laiku pelnė pirmuosius savo taškus – 31:24.

12 min. D.Hobsonas sumažino italų atsilikimą iki penkių taškų – 24:29.

Pirmasis kėlinys: „Fiat“ – „Rytas“ 22:29

10 min. D.Adomaitis suteikė progą jau pirmajame kėlinyje pasirodyti ir jaunajam Aisčiui Pilauskui. M.Girdžiūnas pataikė du metimus iš eilės, bet Turino klubas po pirmojo kėlinio „Rytui“ paliko tik 7 taškų pranašumą.

7 min. Į tritaškių vakarėlį pasijungė ir M.Girdžiūnas. Vilniečiai jau pataikė penkis tritaškius iš šešių. D.Suttonas rinkosi taškus po krepšiu – 25:13.

6 min. D.Hobsonas pataikė tritaškį ir mažino skirtumą, bet tuo pačiu atsakė „Ryto“ atakų organizatorius. R.Stipčevičius pataikė jau trečią tritaškį – 20:11.

5 min. DJ Seeley pavogė kamuolį ir baigė ataką taškais iš po krepšio. L.Brownas priverstas prašyti pasitarimo – 16:8.

4 min. Italai išlygino rezultatą, bet R.Stipčevičius pataikė net du tritaškius iš eilės ir vėl sugrąžino pranašumą svečiams – 14:8. Arenoje girdėti skanduotės „LIETUVA!“.

3 min. D.Suttonas ir DJ Seeley persvėrė rezultatą vilniečių naudai – 7:6.

2 min. Rungtynės prasidėjo trimis tritaškiais iš eilės. D.Sirvydis pataikė iš toli, bet taiklūs buvo ir „Fiat“ krepšininkai – 3:6.

Startiniai penketai

„Fiat“: Jamilas Wilsonas, Tony Carras, Carlosas Delfino, Marco Cusinas, Dallasas Moore'as.

„Rytas“: Deividas Sirvydis, Dominique'as Suttonas, DJ Seeley, Rokas Stipčevičius, Martynas Echodas.