2017 08 11

11 iškalbingų faktų apie pamokančią Lietuvos rinktinės viešnagę Prancūzijoje

Lietuvos rinktinės bagažas skrydžiui namo iš Prancūzijos penktadienį viršys leistiną svorį. Jis pilnas pamokų, kurias nacionalinė komanda gavo per draugišką turnyrą Orleane. 24sek išskyrė 11 įdomiausių faktų po rinktinės dvikovų su prancūzais ir kroatais.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / krepsinionamai.lt nuotr.

1. Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas po 3 metų pertraukos pirmą kartą vienu metu žaidė aikštėje. Šiuo duetu nacionalinė komanda naudojosi lygiai 2 minutes 50 sekundžių – pirmajame rungtynių su Kroatija kėlinyje. Tą atkarpą lietuviai pralaimėjo 6:9. Daugiau kartu šie krepšininkai aikštėje nežaidė.

2. Su kiekvienomis draugiškomis rungtynėmis Lietuvos rinktinė praleido vis daugiau taškų. Su lenkais – 58, gruzinai – 81, kroatais – 82, prancūzais – 98. Atitinkamai augo ir varžovų pataikymo procentas – 34, 43, 45 ir 61 proc.

3. Donatui Motiejūnui tai buvo sunkus turnyras. Per dvejas rungtynes jis žaidė beveik 19 minučių, pelnė 5 taškus (1/6 metimų), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 2 naudingumo balus. Abusyk treneris Dainius Adomaitis neišlaikė aukštaūgio aikštėje dviženklio minučių skaičiaus. Mažiau už D-Mo rungtyniavo tik po vieną mačą sužaidę Deividas Gailius, Adas Juškevičius bei visai nepasirodę dar bent trys krepšininkai.

4. Eimantas Bendžius, Rokas Giedraitis ir Mindaugas Girdžiūnas kartu su komanda išvyko į Prancūziją, bet aikštėje nepasirodė nė minutės.

5. Lietuvos rinktinė kontrolinių rungtynių cikle patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės. Mūsiškiai jau suklupo tiek sykių, kiek pernykštė nacionalinė komanda per visas draugiškas rungtynes kartu sudėjus.

6. Per dvejas draugiško turnyro Prancūzijoje rungtynes lietuviai iš viso pirmavo sykį – su prancūzais 2 taškais. Tai didžiausia turėta persvara. Kroatai nė karto nebuvo užleidę Lietuvos rinktinės į priekį.

7. Mantas Kalnietis per dvejas rungtynes Prancūzijoje atliko 16 rezultatyvių perdavimų. Palyginimui, Lukas Lekavičius (4 rungtynės) ir Adas Juškevičius (3 rungtynės) kartu atliko 17 rezultatyvių perdavimų.

8. Artūras Gudaitis per dvejas pirmąsias draugiškas rungtynes metė net 23 baudos metimus. Per trečiąjį mačą su Kroatija – 0, ketvirtąjį su Prancūzija – 8. Tai dažniausiai prie baudų metimo linijos stojantis rinktinės žaidėjas.

9. Jonas Mačiulis į žaidimą įnešė agresijos. Puolėjas vien per mačą su Kroatija vienas perėmė daugiau kamuolių (3) nei visa Lietuvos rinktinė per dvikovą su Gruzija (2). Jono pasiekimas kol kas yra rekordinis skaičiuojant perimtus kamuolius per vienas rungtynes.

10. Lietuvos rinktinė per keturis draugiškus mačus pataikė 25 tritaškius iš 98 – 25,5 proc. visų metimų. Tiesa, progresas akivaizdus. Kai Klaipėdoje įkrito tik 7 tolimi metimai iš 42 (16,6 proc.), tai Orleane tikslą pasiekė jau 18 iš 56 (32,14 proc.).

11. Martynas Gecevičius į prancūzų krepšį įmetė 4 tritaškius iš 7. Tiek daug tikslių šūvių šiame pasiruošimo cikle dar neturėjo joks kitas rinktinės žaidėjas. Per 4 rungtynes snaiperis pataikė 8 tritaškius iš 16 (50 proc.). Kitų metikų taiklumas: M.Kuzminskas – 7 iš 26 (26,9 proc.), A.Milaknis – 3 iš 13 (23 proc.), J.Mačiulis – 4 iš 11 (36,3 proc.), L.Lekavičius – 1 iš 7 (14,2 proc.)